Autor Wątek: Noże kuchenne i deski do krojenia  (Przeczytany 53405 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #240 dnia: 22 Październik 2022, 13:01:28 »
Ale jest problem, wiatrówek nie lubię ;-) Dziękuję popytam, zakochałem się w tym nożu ale chwilę odczekam, może mi przejdzie? ;-)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #241 dnia: 22 Październik 2022, 13:16:27 »
Ale jest problem, wiatrówek nie lubię

Oj tam oj tam, tak tylko Ci się napisało, Ty patrzysz na to przez pryzmat tych odpustowych.
Jakbyś dotknął którejś z tych a na dodatek postrzelał z tego to nie wiem czy byś od teraz wydał jakąkolwiek kasę na coś innego niż wiatrówka do strzelania np. HFT zobacz jaki sprzęt strzelający pokazuje ten kolega od noży.

A tutaj troszeczkę czegoś mojego.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12469.msg257210#msg257210


zakochałem się w tym nożu ale chwilę odczekam, może mi przejdzie?

Nie nie przejdzie wiem coś na ten temat, dobrze jak by się skończyło na jednym :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #242 dnia: 22 Październik 2022, 13:17:14 »
Ale jest problem, wiatrówek nie lubię ;-) Dziękuję popytam, zakochałem się w tym nożu ale chwilę odczekam, może mi przejdzie? ;-)

Tak, tak, poczekaj.... lista zakupowa tylko.... urośnie. :mrgreen:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #243 dnia: 22 Październik 2022, 13:36:25 »
No bywa i tak, nadchodzą okrągłe urodziny, dobry powód jest :-)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #244 dnia: 22 Październik 2022, 13:43:08 »
Tak, tak, poczekaj.... lista zakupowa tylko.... urośnie. :mrgreen:
No bywa i tak, nadchodzą okrągłe urodziny, dobry powód jest

Już wtopiłeś :)
Ale ale zawsze możesz sobie powtarzać "kasa nie gra roli gdy pasja swawoli"

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #245 dnia: 22 Październik 2022, 14:28:00 »
Jaka jest jakość noży marki Fissler? Ceny np takiego Santoku to 325zł w sklepach internetowych, a potem co raz drożej, natomiast na stronie https://dajar.pl/catalogsearch/result/fissler ceny ich noży są dziesięciokrotnie niższe. Czy chodzi o skład stali serii pro i proffession  ( X30Cr13 vs X50CrMoV15 )?


A widzisz na nożach z Dajara jakieś oznaczenia z marką Fissler ?
Taki to i Fissler. Dajar to importer chińszczyzny, więc nie ma co oczekiwać jakości.
Z  oryginalnych Fissler’ów mam tylko rewelacyjny zestaw garków kuchennych - wszystkie z grawerem na dnie logo Fissler, Made in Germany, Stainless 18-10. Grube spody, ciężkie, świetnie się czyszczą, jak nie wypalimy dna to nie do zajechania. Ja nie gotuję, ale żona błogosławi ten zakup.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #246 dnia: 22 Październik 2022, 15:02:38 »
Jaka jest jakość noży marki Fissler? Ceny np takiego Santoku to 325zł w sklepach internetowych, a potem co raz drożej, natomiast na stronie https://dajar.pl/catalogsearch/result/fissler ceny ich noży są dziesięciokrotnie niższe. Czy chodzi o skład stali serii pro i proffession  ( X30Cr13 vs X50CrMoV15 )?



Umknęła mi ta wiadomość. Fissler jak już zostało wspomniane powyżej - robił przyzwoite garnki kiedyś. Jeśli chodzi o noże, to nic specjalnego, tania stal(choć X50CrMoV15 od biedy jeszcze ujdzie), którą można spotkać w "kuchenniakach" i za 100 zł. W tych pieniądzach masz wybór lepszych, choćby zawsze polecane(na początek) Tojiro.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #247 dnia: 23 Październik 2022, 18:20:59 »
Piękne te noże, ale zwykle w miarę naostrzone zupełniemi wystarczają. Bardzo się cieszę,  że w dzieciństwie nauczyłem się cieszyć z podziwiania wspaniałych rzeczy, bez konieczności ich posiadania. :) Niestetyi tak mam za dużo zachomikowanych przedmiotów w domu, przynajmniej służyły wiele lat.


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #248 dnia: 23 Październik 2022, 20:11:40 »
Mam noże kuchenne Zepttera które mają już prawie 40 lat, i nadal są takie same jak na początku. Nie są to noże z górnej półki, ale dla mnie, do potrzeb domowych wystarczające. Mają wieczną gwarancje ale do tej pory nie było powodów do reklamacji.

O Fisslera się zapytałem, bo w sklepie Half Price można kupić z dużą obniżka, tyle że w tej „ich” cenie to są noże z innej serii i z innej stali. Ten, w odróżnieniu od tych z Dajara, ma wbite logo i typ stali. Tylko, kto tu kogo? [emoji3]


Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #249 dnia: 23 Październik 2022, 20:30:31 »
Cena po tej "promocji" oddaje ich realną wartość. :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #250 dnia: 27 Październik 2022, 08:47:02 »
Mam noże to teraz zagwozdka z ostrzeniem :mhh: Co polecacie dla takiego laika jak ja? Najlepiej żeby sprzęt nie był skomplikowany, mało miejsca zajmował no i w miarę nie drogi. @Valerii  polecałeś coś z Lansky  lub ruixin, a czy możesz podać konkretnie o jaki model chodzi? Będę bardzo wdzięczny [emoji38]

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #251 dnia: 27 Październik 2022, 08:57:10 »
Polecano Lansky Quad Sharp.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #252 dnia: 27 Październik 2022, 09:07:46 »
Ja musze powiedzieć, że dla osoby która ma tak jak również i ja małe doświadczenie zdecydowanie lepsze będą systemy gdzie nie ostrzymy noża z wolnej ręki. Te systemy są droższe, lepsze i zdecydowanie bardziej profesjonalne, ale zarazem oszczędzają noże i chronią przed brakiem doświadczenia. Utrzymanie kąta ostrzenia i precyzja zbierania metalu daje tyle że trudniej zepsuć ostrze, nie ma brzydkich zarysowań czy nierównych szlifów, korygują niepewna rękę i brak precyzji. Ja zdecydowałem się na Work Sharpnes, ma swoje wady bo bardzo wąskie i bardzo szerokie noże są trochę poza jego zakresem działania. Trzeba również nabrać wprawy i mieć sporo cierpliwości, nadal zdarza mi się że po 15-20 minutach pracy nóż jest mało ostry. Ale dla większości przypadków to dobra opcja, nieźle wykonana i praktyczna.

Swoją drogą te tanie noże Victorinox faktycznie robią robotę, myślę o 6.7703 i  6.7833 (różne wersje kolorów maja różną końcówkę kodu producenta) Ten pierwszy musiałem podostrzyć, drugi tnie jak szalony nawet zamrożone produkty, wygląda to masakrycznie żałośnie, małe, lekkie, mizerne, plastikowe ale faktycznie wszyscy w domu po nie odruchowo sięgają i chwalą te maluchy. Nie szkoda tego, nie trzeba oszczędzać, łatwo umyć, nawet jak trafi do kosza z obierkami to strata finansowo niewielka a kroi naprawdę dobrze i sprawnie.   

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #253 dnia: 27 Październik 2022, 09:50:35 »
Mam noże to teraz zagwozdka z ostrzeniem :mhh: Co polecacie dla takiego laika jak ja? Najlepiej żeby sprzęt nie był skomplikowany, mało miejsca zajmował no i w miarę nie drogi. @Valerii  polecałeś coś z Lansky  lub ruixin, a czy możesz podać konkretnie o jaki model chodzi? Będę bardzo wdzięczny [emoji38]

Pytać mnie o tanie ostrzałki jest jak pytanie baristę o kawę rozpuszczalną. :)
Nie lubię tanich systemów ostrzenia. Ale zgadzam się z większością: Work Sharp Precision Adjust jest wart uwagi.

http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #254 dnia: 27 Październik 2022, 10:02:11 »
Pytać mnie o tanie ostrzałki jest jak pytanie baristę o kawę rozpuszczalną.
Tak się domyśliłem, ale zobaczyłem,  że wcześniej podawałeś tych producentów dla tego też zapytałem. Czy Work Sharp Precision Adjust da radę duże kuchenne naostrzyć, bo jak widzę jest to dość mały system?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi