Autor Wątek: Kakao - alternatywa dla kawy?  (Przeczytany 26301 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Kakao - alternatywa dla kawy?
« dnia: 18 Styczeń 2019, 16:01:48 »
Od jakiegoś czasu testuję napoje na bazie ziaren kakaowca. Z opisu tej roślinki wynika, że może być ona "zdrową" alternatywą dla kawy, bowiem dzieli z nią część pozytywnych właściwości (np. pobudza wydzielanie serotoniny) a jednocześnie ma bardzo dużo składników odżywczych, działa znacznie łagodniej (5x mniej kofeiny niż arabika) i jest pozbawiaona większości efektów niekorzystnych.

Pisząc o kakao nie mam na myśli napojów mlecznych z toną cukru, ale coś bardziej zbliżonego do sposobu w jaki przyrządzali go jego wynalazcy Aztekowie - z wodą i bez cukru. Można zrobić coś co jest zbliżone do espresso - mało wody, dużo kakao, smak jest wtedy intensywny i czysty, szczególnie jeśli użyjemy dobrego surowca.
https://images92.fotosik.pl/108/38fabd62ae3751b3.jpg
Kakao - alternatywa dla kawy?


Porównując różne dostępne w handlu ziarenka okakzało się, że - podobnie jak z kawą - jest wiele smaków kakao, różnią się też stopniem palenia, co też wpływa na smak i ponoć również odbija się na właściwościach takiego surowca. Są też spore różnice w cenach, od 3zł/100g do 20zł za tą samą ilość.


Jeśli ktoś orientuje się trochę bardziej w tym temacie to może poleci jakieś dobre ziarna, dodatki lub przepisy.
W kilku źródłach natknąłem się na informacje, że mleko jest tutaj całkowicie odradzane bo hamuje naturalne właściwości ziaren kakaowca i ma zbyt niską temperaturę wrzenia (?), cukier też nie był szczególnie zalecany. Kilka osób pisało, że kakao powinno się gotować, bowiem rozpuszcza się dopiero powyżej 100C. Wśród dodatków wymieniano chili, pieprz (zawarta w nich piekąca kapsaicyna jakoby wzmacnia działanie ziaren), ew. sól czy cynamon.

Od siebie udostępniam tradycyjny przepis a'la kakao Azteków: https://www.salon24.pl/u/blogjanosika/527098,przepis-na-kakao-napoj-bogow-aztekow-i-majow
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2019, 16:21:43 wysłana przez grex »

BiF

  • Gość
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2019, 16:13:42 »
 Kakao toleruje jedynie w ciemnej czekoladzie tak 80%, ale pić, to tylko kawka

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2019, 17:50:46 »
Fajne są napary a la herbata z drobno pokruszonych ziaren. Te 50% tłuszczu robi dobrą robotę.

Czy kakao jest zdrowsze? Skądże znowu? ;)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2019, 18:19:33 »
Fajne są napary a la herbata z drobno pokruszonych ziaren.
kiedyś w ofercie MA bywały od czasu do czasu prażone ziarna kakao, obecnie od dłuższego czasu widzę tylko czekolady. Czy ziarna kakao będą jeszcze w ofercie (i ew. kiedy)?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2019, 22:21:06 »
Grex wgryzasz się w kofeinę od strony kakao teraz ? :) Ostatnio u Gorana były prażone ziarenka, zapytaj może jeszcze coś zostało.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2019, 22:31:17 »
W świeżopalona są też

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2019, 22:57:12 »
Są, powinny być w każdej manufakturze czekolady B2B. Niestety słabo z tym. Mnie od roku wystygła znowu pasja do tego ciekawego zajęcia. Prażenie ziaren w bębnowym piecyku do kawy jest super dla walorów sensorycznych kakao, ale nie dla maszyny, bo trzeba ją potem bardzo starannie i żmudnie czyścić... Piekarniki i piece gastronomiczne z kolei to "lipa". Trzeba by chyba własną maszynę zrobić.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2019, 15:16:27 »
Grex wgryzasz się w kofeinę od strony kakao teraz ? :)
właściwie to nie w kofeinę, bo kakao ma jej niewiele. Lubię odkrywać nowe rzeczy, a kakao (które spożywałem wcześniej rzadko i głównie w mleczno-słodkiej formie) mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.


Przez ostatnie miesiące przetestowałem kilkanaście różnych rodzajów kakao (czyste, bez dodatków) jakie są dostepne na naszym i zagranicznym rynku. Fajna zabawa, bo każde miało trochę inny smak, od jasnopalonych z nutą owocową, do ciemnych holenderskich, jednolicie czekoladowych.

Z "pewniaków" mogę polecić kakao marki van Houten - intensywny zapach, smak mleczno-czekoladowy. http://www.vanhoutendrinks.com/en/24
Kakao marketowe (poza Deccomoreno) - szału nie ma, za to niektóre ekologiczne (np. Symbio, Inka, Terra Etica) - całkiem ok, mają inne smaki, delikatniejsze, bardziej cynamonowe niż czekoladowe.
Fajnie sprawdzają się też mieszanki - trochę "czekoladowego", trochę "owocowego" i smak jest bardziej zróżnicowany.
Warto zwracać też uwage na zawartość tłuszczu - w moim przypadku te tłustsze okazały się smaczniejsze.

Przy okazji zauważyłem, że po kakao znacznie spada u mnie apetyt na słodycze.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec 2019, 17:38:06 »
właściwie to nie w kofeinę, bo kakao ma jej niewiele
rzeczywiście bardzo mało:
kakao zmielone- 2,4 mg / 1 g
kawa w ziarnach - 0,4 mg / 1 g
espresso - 2,1 mg / 1 g

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2019, 18:01:08 »
może inaczej to porównany, jako filiżanka gotowego napoju który spożywamy (dane dla 225g napoju, w przypadku espresso 56g):

Nie chodzi mi o konkretne liczby, bo różnie to podają, ale raczej o proporcje które są dość widoczne i podobne w każdym takim zestawieniu.
Kakao ma też inne substancje uzupełniające, sporo minerałów i trochę witamin, które - podobnie jak w długo parzonej herbacie - mogą hamować działanie kofeiny, osłabiać i zmieniać jej działanie.

A propos kawy i kakao przypomniał mi się pewien eksperyment dotyczący połączenia obu tych substancji: https://www.hellozdrowie.pl/artykul-kawa-z-kakao-najlepszy-dopalacz-dla-mozgu/
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2019, 18:26:29 wysłana przez grex »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marzec 2019, 18:43:31 »
Tyle że z tej tabelki wynika że na 240 ml płynu tylko 5,8 g stanowi kakao, to straszna lura wg. mnie.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec 2019, 12:13:53 »
ja daję ok. 8-9g/200ml, przy tej ilości smak jest dość intensywny, choć to bardzo zależy od rodzaju użytych ziaren, jedne są wydajniejsze inne mniej. Jak ktoś lubi mocniejsze wystarczy dać po prostu mniej płynu, wedle uznania.

A tak z ciekawości zerknąłem na skład gotowej mieszanki "czekolady pitnej" jaka serwowana jest w czekoladziarkach kawiarnianych. Skład takiej "czekolady": cukier, serwatka, margaryna i wypełniacze, a kakao raptem...13%.  https://vend24.pl/index.php/czekolada-van-houten-tasty-vh10-1000-g.html   :chory2:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marzec 2019, 14:49:09 »
Dobre, rzemieślnicze cukiernie robią czekoladę na gorąco z czekolady, a nie z instantów ;)

Grex, a które kakao wg Ciebie jest smaczne i owocowe?

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marzec 2019, 19:04:29 »
w moim przypadku te tłustsze okazały się smaczniejsze

Przeczytałem kiedyś, że tłuszcz jest nośnikiem smaku w potrawie, co w sumie zgadzałoby się z tym co napisałeś - im bardziej tłuste tym smaczniejsze = więcej "przeniesionego" smaku

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kakao - alternatywa dla kawy?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marzec 2019, 20:09:38 »
zgadza się, poza tym im tłustsze tym mniej poddane jakiejś obróbce. Czyste ziarno ma ponad 50% tłuszczu, proszek kakowy - lepszego sortu powyżej 20%, marketowy ~10%.

Jeśli chodzi o "owocowe" nuty w kako to im jaśniejsze tym więcej, czasem to aż dziwnie smakuje (np. kakao ekologiczne od NaturAvena). Takich nut szukałbym w ekologicznych jasnopalonych. Ja nie gustuję akurat w tym smaku, stosowałem raczej jako uzupełnienie do średnich i ciemnych mieszanek.
Ze średniopalonych mogę polecić 3 kakao ekologiczne: Terra Etica (21%tł., lekko owocowe), Inka Bio (11%tł, delikatny, drzewny smak), z tego co pamiętam Symbio (11%tł.) też było ok, naturalny zrównoważony smak. Z ciemnych - van Houten (21%tł., intensywne). Ogólnie trzeba próbować, jeden smak może się znudzić, fajniej próbować na zmianę kilka różnych, umożliwia to też tworzenie własnych mieszanek.

Bardzo mile wspominam też całe ziarna od Mastro Antonio, może palarnia wróci jeszcze kiedyś do surowca tego typu.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2019, 20:22:24 wysłana przez grex »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi