Autor Wątek: Ekspres przelewowy Moccamaster  (Przeczytany 88428 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Sierpień 2014, 10:35:01 »
Są spore różnice w ilości dodatkowych funkcji np. automatyczne wyłączanie, odkamienianie, itd. itp.
Warto też zwracać uwagę, czy kawa finalnie znajdzie się w szklanym naczyniu czy w termosie.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sierpień 2014, 11:36:11 »
Dzięki za odpowiedź. Kilka dni temu kupiłem sprzęt marki WMF  :) Szkoda, że zainteresowanie ekspresami przelewowymi na forum jest takie małe bo po kilku użyciach tego prostego urządzenia bardzo mi się spodobało i posmakowało. Chemex, dripery i Eva na razie idą w odstawkę  ;)
Jedyna duża wada to PLASTIKOWA obudowa filtra  :NO: ale szklanych z tego co się orientuję nikt nie produkuje ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Sierpień 2014, 12:02:17 »
Kiedyś miałem przelewowca Siemensa (Porsche Design) i o ile pamiętam tam pojemnik na filtr był metalowy.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpień 2014, 14:20:25 »
szklanych z tego co się orientuję nikt nie produkuje ?
Do severina wrzuciłem szklane V60 (zdejmuje się ten plastikowy trzymak) -- działa.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2014, 19:40:53 »
Mam do Was pytanie dotyczące filtrów do Moccamastera. Na stronie swiezopalona.pl są "klasyczne" białe http://swiezopalona.pl/products/moccamaster-filtry-papierowe-plaskie-biale a na stronie Silesiusa są takie same tylko chyba źle opisane bo jako Clever http://www.sklep.cafesilesia.pl/Komplet_100_szt_filtrow_do_drippera_CLEVER_100_szt-214.html i tu moje pytanie do tych co od dawna "przelewają" czy filtry z obydwu linków to ten sam towar czy nie ?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sierpień 2014, 20:01:07 »
To te same filtry. Dobre filtry w tym kształcie kupisz także w Media Markt:: Filtry Melitta.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpień 2014, 03:26:43 »
chyba źle opisane bo jako Clever
Bo jedyny sprzęt w ich sklepie, do którego pasują, to Clever ;) dlatego tak opisali. Filtry oczywiście te same.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Sierpień 2014, 11:13:20 »
To się wyjaśniło  ;) Poszukując filtrów natrafiłem jeszcze na sklep www.moccamaster.pl

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpień 2014, 11:40:55 »
To te sam filtry, ale Melitta się także sprawdza :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpień 2014, 18:44:12 »
Mam pytanie o Moccamaster Detergent -
Preparat ten jest do użytku codziennego i już po 14 dniach można zauważyć widoczne rezultaty.
Mam jedną paczkę, jaką dostaje się z zakupem urządzenia. Jak go używać? Wlać z wodą i zaparzyć jak kawę? W paczce 5 worków, po 14 dniach rezultaty  :-\ Proszę o podpowiedź.

https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpień 2014, 19:19:06 »
Ja nigdy bym żadnego detergentu codziennie nie wlewał do ekspresu. Po każdym użyciu myję te elementy co mają kontakt z kawą czyli dzbanek i "lejek". Jest prosty sposób by sprawdzić czy ekspres wymaga czyszczenia. Wyjmujesz filtr przelewasz samą wodę i smakujesz ją. Jeśli woda po przejściu przez ekspres ma inny smak niż ta w zasobniku to trzeba czyścić. Profilaktycznie to góra raz na dwa tygodnie chyba, że masz przestój urlopowy.

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marzec 2015, 11:21:02 »
O ile pamiętam, to kiedyś z powodzeniem zamiast tego plastikowego pojemnika na filtr ustawiałem większego hario V60...ale podejrzewam, że w ślepej próbie trudno byłoby rozpoznać, która kawa jest z plastiku a która z v60. Jeśli już to stawiałbym na ewentualne różnice wynikające z użytych filtrów papierowych.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Maj 2016, 10:31:08 »
Więc da się wsadzić hario v60 02? Czy w plastikowym oryginalnym dripperze można spowolnić jakoś przepływ jakąś wajcha czy coś takiego? Czy nadaje się on do porcji 200-300ml?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Maj 2016, 11:15:31 »
V60 w Moccamasterze użyjesz spokojnie. Gorzej jest z Chemexem, bo trzeba by uchwyt odkręcić. Tu lepsze będzie coś o konsturkcji Bonavity.
Pytanie jak szeroko (przy V60 i małej ilości kawy) będzie polewać deszczownica? W Moccamasterze masz 9 otworów w linii, w Bonavicie 7 na planie koła.

A co do spowalniania, to zależy co kupisz. Zobacz w akcesoriach, który uchwyt ma Twój wybranek. A czy da się zrobić przeszczep, to trzeba by w serwisie zapytać.

Natomiast zawsze masz możliwość pobawić się wyłącznikiem. Preinfuzja to kwestia 15s. uwagi.

Przy 300ml powinno być już zupełnie na luzie, nie wiem jak przy 200ml. Jeśli chcesz, to przypomnij się jutro, sprawdzę ile zajmuje mu wydanie samej wody na 200ml i jak się to parzy.

Jest jeszcze Moccamaster Cup-One, ale czy ktoś go sprowadzi?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ekspres przelewowy Moccamaster
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Maj 2016, 11:21:07 »
Ale ten cup one to faktycznie cup one :-( szkoda że nie ma np wersji na 600ml bo bez sensu kupować coś co sprawdzi się tylko dla jednej osoby a jak przyjdą goście to juz pozamiatane..  Ta bonavita też fajna, szkoda że nikt nie ma jej chyba w polskiej dystrybucji.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi