Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 165731 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #675 dnia: 19 Marzec 2022, 20:25:54 »
Biance miałem wcześniej , dźwignie dopiero teraz i w zasadzie używam już tylko dźwigni jak dla mnie wszystko na plus , choć  uważam Biance za najlepszy sprzęt do espresso w tym przedziale cenowym a nawet dużo wyższym to jednak dźwignia to zupełnie inna bajka ,jeśli ktoś nie pije kaw mlecznych to moim zdaniem wybór idealny (ale to może tez może moje preferencje workflow i specyfiki dźwigni manualnej które mi ewidentne odpowiadają ).

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #676 dnia: 19 Marzec 2022, 20:42:08 »
Mam wrażenie, że o co innego chodziło w pytaniu, i w sumie też chętnie się dowiem.
Piszesz, że Bianka to było aż za dużo możliwości, więc zmieniłeś na dźwignię. Można więc wnioskować, że dźwignia to już nie jest za dużo możliwości. Pytanie więc brzmi - co można zrobić na Biance czego nie można na dźwigni?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #677 dnia: 19 Marzec 2022, 20:56:55 »
Chyba nikt nie zrozumiał konkluzji :)Bianca to doskonale urzadzenie ale nie dla mnie , mnogość opcji zabrała mi radość z robienia kawy i co istotne nie do końca zawsze przekładała się na doskonale espresso, zachowanie powtarzalności jest utrudnione ,muszę odpowiedzieć ze dźwignią robie wszystko czego nie byłem w stanie zrobić Na Biance jak rozniez wcześniej na GS3 LM, natomiast na Biance nie zrobie niczego co robię dźwignią.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #678 dnia: 19 Marzec 2022, 21:09:39 »
Podsumowując: ze względu na zbytnią mnogość kombinacji zamieniłeś Biankę na dźwignię, która ma takie same, a nawet większe możliwości  :mrgreen:

Żartuję, koniec uszczypliwości, heheszków i offtopu z mojej strony :) Smacznej kawusi :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #679 dnia: 19 Marzec 2022, 21:19:54 »
Tak , Bianca nie jest w stanie zaparzyć takiego espresso jakie zrobi to dźwignia która obecnie posiadam , tak uważam ze mnogość opcji opcji czasami może utrudniać nie pomagać -tak było w moim przypadku :), na razie nie zmieniłem bo Biance dalej posiadam :):, ale w zasadzie używam już tylko dźwigni ,nie mailem możliwości osiągnięcia takiego smaku w filiżance na Biance jaki osiągam obecnie .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5335
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #680 dnia: 19 Marzec 2022, 21:28:43 »
Espresso z pompy jest inne niż z dźwigni, szczególnie z tej z mniejszą grupą.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2022, 21:40:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #681 dnia: 19 Marzec 2022, 22:16:25 »
Nie sposób zaprzeczyć :):) prostota dźwigni , nagrzanie w 10 minut ,możliwość ustawienia temperatury prawie idealnie , plus smak tego co w filiżance dla mnie nie do przebicia.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #682 dnia: 20 Marzec 2022, 20:20:24 »
No dobra, przez 5 dni przerobiłem większość profili przepływowych/ciśnieniowych dla espresso które przyszły mi do głowy
Ja jeszcze nie doszedłem do tego etapu, nie próbowałem też profilowania programowanego, przyjdzie na niego czas...
Żona z kolei jest zachwycona kawami które przygotowuje jej na pojedynczym sitku. Wykorzystuje wiosło do ograniczenia przepływu, tak by ciśnienie było w okolicach 9 bar. Do tego spienianie na większym bojlerze parowym też lekko na plus. W rezultacie żona machnęła ręką na gorszą niż w Elizabeth wylewkę wrzątku i również docenia zmianę  :evil:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1130
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #683 dnia: 20 Marzec 2022, 20:37:32 »
No dobra, przez 5 dni przerobiłem większość profili przepływowych/ciśnieniowych dla espresso które przyszły mi do głowy
Ja jeszcze nie doszedłem do tego etapu, nie próbowałem też profilowania programowanego, przyjdzie na niego czas...
Żona z kolei jest zachwycona kawami które przygotowuje jej na pojedynczym sitku. Wykorzystuje wiosło do ograniczenia przepływu, tak by ciśnienie było w okolicach 9 bar. Do tego spienianie na większym bojlerze parowym też lekko na plus. W rezultacie żona machnęła ręką na gorszą niż w Elizabeth wylewkę wrzątku i również docenia zmianę  :evil:

Jak już „najwyższa izba represji” zaakceptowała zakup, to każde espresso będzie dobre  :hihihi:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #684 dnia: 20 Marzec 2022, 21:45:17 »
Ja jeszcze nie doszedłem do tego etapu, nie próbowałem też profilowania programowanego, przyjdzie na niego czas...

Ja powtórzyłem sobie raz to co było na filmie Stefanusa, ale wyłączyłem elektroniczne wspomagacze, bo mam tonę frajdy z machania wajchą :)

Żona z kolei jest zachwycona kawami które przygotowuje jej na pojedynczym sitku

O muszę spróbować, bo póki co używam 18g w NPF jak robię sobie espresso i 21g w podwójnym jak robię dwa cappu (btw, mój "System Nadzoru" docenił lepszą piankę w mleku). W poprzednim ekspresie pojedyncze sitko latami leżało nieużywane, bo nie umiałem z niego nic wycisnąć, tutaj z profilowaniem myślę, że się uda.

I jeszcze przemyślenia:
1. Pisałem wcześniej że prykanie pary przy uruchamianiu jest głośne, wzięło mi się to stąd że mnie obudziło, teraz już wiem że to nie to, to to samo o czym kiedyś rozmawialiśmy w wątku o MaraX - trzeba pod wieczór uruchomić w pełni ostygniętą Biankę na 30 sek żeby sobie pyknęła i rano już jest ok :)
2. Czy ktoś rozgryzł do czego może służyć nowa funkcja w V3 "brew temp offset"? Znaczy wiem jak działa, ale po co?
3. Czy ktoś ma rozszerzony manual? Po zarejestrowaniu produktu na care.lelit.com są różne instrukcje (odkamienianie, podłączanie do wody itd) no i ta główna istrukcja, ale ona jest niepełna, w kilku miejscach jest wspomniane
The LCC has pre-set default settings.
Read below to discover how to adjust them and download the extended guide to
fully understand how to match the settings to your needs.
ale nigdzie nie mogę znaleźć tego extended guide

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #685 dnia: 20 Marzec 2022, 22:21:38 »
1. Pisałem wcześniej że prykanie pary przy uruchamianiu jest głośne, wzięło mi się to stąd że mnie obudziło, teraz już wiem że to nie to, to to samo o czym kiedyś rozmawialiśmy w wątku o MaraX - trzeba pod wieczór uruchomić w pełni ostygniętą Biankę na 30 sek żeby sobie pyknęła i rano już jest ok
Miałem automatyzację zrobioną na wieczorne odpalanie Elizabeth smart wtyczką i niestety już ją usunąłem... Przy czym w Elizabeth (i Mara-X) zależało mi na uniknięciu krótkiej, porannej pracy pompy... Dziś rano żona obudziła mnie dopiero mieląc sobie kawę, poranne uruchomienie mnie nie obudziło... Muszę się temu przyjrzeć...
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2022, 22:32:09 wysłana przez skansen »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #686 dnia: 20 Marzec 2022, 23:04:14 »
To nie jest praca pompy oczywiście (bo tu jest rota), ale też nie anti-vac valve, bo ten dźwięk jest zaraz po podaniu zasilania na zimny ekspres, przypomina stuknięcie metalu o metal. Nie wiem co to.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #687 dnia: 22 Marzec 2022, 18:34:52 »
Nie wiem czy zakładać nowy temat czy pisać tu. Mam problem z kupioną rok temu Bianką. Bojler parowy pomimo ustawionej temperatury 125 celsjusza grzeje się do maksa emitując przy tym duże ilości pary:


Napisałem do care.lelit.com zasugerowali, że problem to albo temperture probes 9600092 albo relay 9600028. Ekspres odesłany do serwisu, bo gwarancja jest dwa lata. Pan z serwisu dzwoni i pyta się jaki jest problem bo u niego wszystko działa i nie ma pomysłu co mogło generować opisane powyżej zjawisko. Mówię dobra, wyszedłem na idiotę, no ale jak działa to czego tu się czepiać. Dostaję ekspres z powrotem, lżejszy o 120 zł, bo serwis, a usterki przecież nie było, faktycznie pierwsze dwa latte robi, temperaturę trzyma. Następnego dnia czekając na rozgrzanie ekspresu słyszę z kuchni syczenie i widzę że znowu para bucha, a bojler ma temperaturę 145 stopni. Kontaktuję się z serwisem i pan jest bardzo zdziwiony, bo u niego działało i mówi że oni mogą wymienić te części które zasugerował Lelit, ale nie wydawały się uszkodzone. Kolejnego dnia kolejna próba i na początku temperatura jest trzymana, udaje się spienić mleko do latte, ale już przy odbijaniu kolby znowu syczenie i się okazuje, ze temperatura wzrosła do maxa.

Ktoś ma może pomysł co tu faktycznie mogło nie działać i dlaczego w serwisie niby działało a u mnie nie? Przede wszystkim jak postępować w ping pongu z serwisem, kiedy oni twierdzą, że wszystko jest ok, odsyłają i okazuje się że ok nie jest. Pan z serwisu jest bardzo miły, ale zakładając najgorszą opcję nic nie stoi na przeszkodzie odsyłać mi sprzęt w nieskończoność twierdząc, że naprawiony i niebardzo wiem jakie są prawne mechanizmy wyegzekwowania naprawy sprzętu. Najbardziej bym chciał uniknąć zwrotu gotówki, bo na przykładzie takich zakupów widać inflację, rok temu 8300 PLN, dzisiaj już od 10100. Taniej będzie chyba naprawić na własny koszt.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #688 dnia: 22 Marzec 2022, 18:51:45 »
Skoro wyświetlacz pokazuje 145 stopni, to wygląda na to, że sonda prawidłowo odczytuje temperaturę. Koresponduje to też ze wskazaniem ciśnienia na manometrze. Skłaniałbym się więc ku temu, że to wspomniany przekaźnik "nie odbija" (relay 9600028). Mniej prawdopodobna jest wadliwa sonda temperatury.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2022, 19:01:54 wysłana przez skansen »

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #689 dnia: 22 Marzec 2022, 19:04:44 »
@Nihil jaką wodę używasz?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi