Autor Wątek: Kawiarnie w Łodzi  (Przeczytany 59823 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Październik 2013, 16:59:53 »
A, czyli w myśl definicji: jazz to muzyka, której lubią słuchać ludzie, którzy lubią słuchać jazzu. ;) No to jak tak, to ja jestem w 100% za!

A ta gra słów, to piękne pytanie konkursowe.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 01:08:05 wysłana przez donkiszot »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Październik 2013, 09:59:57 »
Pochwal się jaki to będzie ekspres. Co znaczy wizyta w profesjonalnej palarni? To przecież masz na co dzień ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Październik 2013, 17:50:17 »
Ekspres nosi oznaczenie WMF-1 i wygląda zabójczo  :mrgreen:  bo mi przypomina rysunki kryminologów po morderstwie.



Do tego jako nagroda jest szkolenie w Akademii Espresso i wizyta w palarni kawy. Jakiej, to jeszcze nie wiem ale podejrzewam że jest to Coffee Proficiency. O wszystkim zawiadomię jak już będę miał pewne informację bo niektóre nagrody rozdzielimy zainteresowanym osobą. Ale o tym dopiero, jak organizator Festiwalu skontaktuje się z nami w tej sprawie, Na razie wiem tyle co z folderu ...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Październik 2013, 18:05:24 »
Smiesznie ten ekspres wyglada. Gdyby byl przelewowy to bylo by swietnie. Ale ciekaw jestem czy kupisz do niego puste kapsułki i napełnisz je swoją kawą...
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2013, 18:19:23 »
Ten ekspres wygląda jak opakowanie na kubek. Ale może dostaniesz biały.

http://images61.fotosik.pl/286/d2a17e91028541d9.jpg
Kawiarnie w Łodzi


Jest na saszetki, a nie kapsułki.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Październik 2013, 18:42:15 »
Swoją drogą trzeba mieć poczucie humoru aby na takim festiwalu, w nagrodę za najlepsze espresso/ za najlepszą kawiarnie obdarować czymś takim. :evil: :sciana:

Następną razą, jurorom czy sponsorom (nie wiem czyj to pomysł) podałbym espresso z tego cuda.



Różowy rowerek trzykołowy i wizyta w warsztacie rowerowym dla zwycięzcy Tour de France/Tour de Pologne :smiech: :sciana: ???

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Październik 2013, 18:44:35 »
Swoją drogą trzeba mieć poczucie humoru aby na takim festiwalu, w nagrodę za najlepsze espresso/ za najlepszą kawiarnie obdarować czymś takim.

O tym samym pomyślałem ;)
Dziwna nagroda, ale to też nowe doświadczenia  :evil:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Październik 2013, 19:11:56 »
A mnie zastanawia co innego - ni jak nie mogę tej maszyny obecnie w sprzedaży odszukać, nie ma jej na stanie. Mam jakieś info o przecenie z 80 na 20 funtów z 2008 roku... widać różne opcje kolorystyczne.

To już maszyna zabytkowa - vintage pełną gębą :D
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Październik 2013, 00:27:49 »
Poczekajmy trochę, mże Goran na kapsułki i saszetki przerzuci się :mrgreen:

ZmeczonaKawoszka

  • Gość
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Listopad 2013, 21:52:30 »
No, to odświeżając temat wróciłam właśnie od Milscha. Z ulotki wyczytałam, że kawa pochodzi z palarni forumowego kolegi, o ile się nie mylę :)  :kawa: była naprawdę pyszna, ale z samej Arabiki, prawda? I tu się pojawia moje pytanie, czy jest taka kawiarnia w pobliżu Łódki gdzie dostanę samą Robustę? Chciałabym sprawdzić czy rzeczywiście Robusta ma więcej goryczki, jak mówią i piszą w internetach.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Listopad 2013, 22:52:13 »
W Jazzvie powinnaś chyba dostać, a jak nie to Goran specjalnie dla ciebie przygotuje. A po co ci robusta, mocnych wrażeń szukasz? Jeśli jesteś z Łodzi to wielkim grzechem byłoby nie odwiedzić Gorana i poznać tajniki dobrej kawy :)

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Listopad 2013, 13:58:09 »
Miałem okazję siorbnąć czystej robusty całkiem niezłej jakości na pewnym cuppingu. Ziarno dość świeże. No delikatnie rzeczbiorąc nie było to ciekawe doznanie.
Jako dodatek do blendów espro OK, czysta - nie polecam ;)

ZmeczonaKawoszka

  • Gość
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Listopad 2013, 22:09:38 »
Wszystkiego trzeba w życiu spróbować ;) A z chęcią odwiedzę i spróbuję, nie ukrywam, że jestem ciekawa jak to będzie smakować :)

Xan

  • Gość
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Listopad 2013, 13:30:18 »
Jeśli jesteś z Łodzi to wielkim grzechem byłoby nie odwiedzić Gorana i poznać tajniki dobrej kawy :)
I z lekkim żalem i zaskoczeniem skonstatowałem w niedzielne popołudnie, że JAZZVA była zamknięta :( a chciałem zaprosić znajomą na gorąca kawkę z kieliszkiem może czegoś mocniejszego...
Fakt faktem, na drzwiach wisi jak byk info o dniach i godzinach otwarcia, ale nie czytałem, będąc tam po raz pierwszy, ale (#2) nie spodziewałem się, w weekendy będzie zamknięte :(

Ziarenko

  • Gość
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Grudzień 2013, 14:35:07 »
JazzVa to naprawdę fajne miejsce z przepyszną kawą ;)
Ktoś wcześniej pisał, że zamierza się wybrać do "Owoce i Warzywa". Osobiście nie polecam, dla mnie to takie hipsterskie miejsce z wcale nie taką dobrą kawą...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi