Autor Wątek: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?  (Przeczytany 9296 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Luty 2017, 19:58:21 »
I teraz to już zgłupiałem...
Nieprawda. Teraz to już możesz zacząć szukać w kablach i złączach. Konektory czasem w starszych konstrukcjach dają popalić. Poza tym sprawdź WSZYSTKIE kabelki czy nie jest któryś złamany. Wierz mi, kable i konektory już nieraz doprowadziły mnie do szału. Powodzenia. Sprawdź WSZYSTKIE punkty lutownicze, patrz przez dobrą lupę czy nie ma jakiegoś zimnego lutu albo czy jakiś element nie jest mechanicznie uszkodzony.  Tyle możesz zrobić sam.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Luty 2017, 20:00:23 »
No ja mu przeczytałem opis ze strony producenta to mi powiedział, to elektronik z wieloletnim doświadczeniem. A zamrażacz... Może i by się przydał - ale chyba nie w tym przypadku. Cała elektronika leży obok ekspresu, obudowa jest zdjęta, woda nie chce się zagotować, pary nic a bojler cały gorący - nie mam pomysłu o co z tym chodzi, ale to mniejszy problem(choć wg watomierza pobiera 240 W prądu, a to chyba mało - i z czasem spada). I teraz mam zagadkę co się sypie, że nie chce reagować - skoro elektronika jest zimna, i chyba nic nie jest nagrzane. Głupieję coraz bardziej...
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2017, 20:03:26 wysłana przez siewcu »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Luty 2017, 20:09:13 »
240W? To nieco dziwny pobór. Na grzałkę za mało a na elektronikę sporo za dużo. Nic się nie smaży?

Coraz bardziej mnie intryguje ta Astoria.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Luty 2017, 20:11:41 »
Jak ostatnio go wyciągałem to wszystko działało poza wodą na grupie... Chyba w weekend się jeszcze raz za to wezmę i poprzeglądam. Teraz pokazuje 145 W, a to jeszcze dziwniejsze... Trochę żałuję, że to kupiłem, ale co zrobić. Trzeba ogarnąć...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Luty 2017, 20:17:19 »
Niepojęty jest ten pobór mocy. Masz na pewno sprawny ten miernik?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Luty 2017, 20:23:11 »
Tak. Podłączyłem grzałkę bezpośrednio, z pominięciem jej bezpiecznika termicznego - 3,3 kW...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Luty 2017, 21:02:01 »
Podłączyłem grzałkę bezpośrednio
A tam na pewno tylko bezpiecznik termiczny? Coś to wygląda na regulator z triakiem. Sam bezpiecznik nie może mieć takiego spadku, bo by świecił.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty 2017, 21:06:11 »
W grzałkę jest wkręcony bezpiecznik, który w razie przegrzania rozłącza jej obwód... Ale coś strzeliło jak zamieniłem fazę z neutralnym, bum, błysk, korki w domu wystrzelone - i się chyba grzałka spaliła. Nie mam siły już, idzie do sprzedania.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Luty 2017, 22:08:23 »
Cóż można powiedzieć? R.I.P.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec 2017, 19:05:27 »
No więc moją Astorię też trafiło. Przy rozgrzewaniu w niekontrolowany sposób elektrozawór włącza i wyłącza wodę na grupie. Po rozgrzaniu wraca do normy. Rano poszły w ruch mop i wiaderko, woda na podłodze. Na razie radzę sobie z tym tak, że zakładam ślepe sitko na czas rozgrzewania ekspresu, ale oczywiście to rozwiązanie doraźne.

Co tam jest pod tym przyciskiem jakiś mikrostyk? Czy mógł się wyrobić któryś mikrostyk w przełączniku?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:16:37 »
Chodzi o przyciski na panelu? Wygląda mi to na klawiaturę membranową, mikroswitchy raczej tam nie ma. Pompa się też załącza, czy tylko elektrozawór?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:24:09 »
Pompa też, tak jak po naciśnięciu przycisku, tylko bez naciskania.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:48:23 »
Tak, tam klawiatura membranowa. Choć dorobienie takiej na microswitchach raczej nie powinno być problemem, w końcu to tylko 5 przycisków...

Choć w mojej jest odwrotnie - na zimno działa, na ciepło w ogóle. Chociaż póki co i tak stoi i czeka na fundusze na grzałkę - choć mam coraz większe wątpliwości, czy jest w ogóle sens jakiekolwiek pieniądze wkładać w ten ekspres, jeśli się okaże, że elektronika jest uszkodzona... A tego nie ma jak sprawdzić, chyba by trzeba było podłączyć do sprawnego ekspresu i zobaczyć, czy działa. Tego nie mam jak zrobić...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec 2017, 07:36:03 »
Warto sprawdzić w takich przypadkach szczelność wszystkich obwodów i elementów. Odrobina pary wodnej w obrębie klawiatury może tak skutkować, jak to opisałeś @Miklas. Kiedyś w przypadku FAEMA Ambassador spotkałem się z "wariactwem" klawiatur. Okazało się, że uszczelki zaworów pary są nieszczelne, a para wodna przenika gdzieś do panelu z klawiaturami i skrapla się na płytkach klawiatur...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Astoria CKE i przeróbka na CK - możliwa?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwiec 2017, 07:47:16 »
Kiedyś w takiej maszynie z membranową klawiaturą, ewidentnie uszkodzoną, odpiąłem ją. Przedzwoniłem styki aby wiedzieć gdzie co jest, i na taśmę podpiałem mikrostyk, w miejsce przycisku ręcznego podawania wody. Działało jak marzenie do czasu dostawy nowego panelu.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi