Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438779 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2325 dnia: 03 Grudzień 2022, 16:36:49 »
W smaku dominują słodkie owoce jak brzoskwinia, mango, liczi ale dzieje się tu o wiele więcej. Kawa zaparzona świeżo po paleniu w Chemexie, wiec czekamy do poniedziałku i ponownych testów. Sprawdzimy ją również w ekspresie.


Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2326 dnia: 03 Grudzień 2022, 16:47:05 »
Choćby było 177g to ja te kawę bardzo chętnie z Euro kupię, moje pytanie wynikło z ciekawości tylko i wyłącznie.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2327 dnia: 03 Grudzień 2022, 18:09:51 »
paczki powinny być zauważalnie mniejsze
Dla palarni oznacza to znalezienie i kupno nowych opakowań, dodatkowy ambaras z ich przechowywaniem, projektowanie i druk nowych etykiet - to wszystko kosztuje. Łatwiej chyba, jeśli klienci nauczą się czytać, za co płacą.

PS trochę do pozostałych uczestników - poprawną formą od 'gram' w dopełniaczu jest 'gramów'. 200 gramów, nie 200 gram.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2328 dnia: 03 Grudzień 2022, 18:12:12 »
ale przemyslavklimek nie musisz się tłumaczyć, można przecież mieć zdanie o tym co nas otacza, nie wszystko jest czarno albo białe czy piękne albo zakazane.

I co? Tak, uważam manipulowanie gramaturą za coś niefajnego czy, po staropolsku ;) chu..wego. I wcale się nie pieklę ani nie pyszczę, od dawna taką opinię przedstawiam, to że nie jest to pierwszy raz w danym sklepie niczego nie zmienia, dalej nie jest fajne, to że inni tez tak robią, też nie sprawia, że coś staje się fajne, więc i w innych wątkach też taką opinie przedstawiałem. Wręcz powszechność zjawiska sprawia, że tym bardziej warto o tym rozmawiać.

Trochę szkoda, że gdy przedstawiłem jakiś punkt widzenia, wytłumaczyłem i uargumentowałem i bynajmniej nie oskarżyłem o nieuczciwość ani tego nie sugerowałem, to i tak jedynym co otrzymałem w kontrze, to wyśmiewanie się, obrażanie i złota rada: jak się nie podoba, to wypie.dalaj :nienie:
No ale to tylko forum w internecie :jezyk: nie pierwszej młodości już jestem - przeżyję, tak jak i 190g paczkę kawy przeżyję, chyba? :doh:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2329 dnia: 03 Grudzień 2022, 18:34:30 »
I jeszcze słowo o argumencie większej dostępności, jest to bardzo naciągane,
To jest tylko moja opinia, nie konsultowałem swojej wypowiedzi z Goranem. Więc mojej wypowiedzi nie traktuj proszę jako odpowiedzi palarni, tylko osoby która tam bywa po kawę  i chwilę pogadać jak jest możliwość.

rochę szkoda, że gdy przedstawiłem jakiś punkt widzenia, wytłumaczyłem i uargumentowałem i bynajmniej nie oskarżyłem o nieuczciwość ani tego nie sugerowałem
No cóż dla mnie ton Twojej wypowiedzi jest dosyć opryskliwy i niekoleżeński. Oczywiście, że może Ci się nie podobać dozowanie, takie czy inne, kawy do paczek. Po to jest forum m.in. żebyśmy wymieniali się opiniami. Jednak miej proszę na uwadze, że jeśli nacechujesz emocjonalnie swoją wypowiedź, to czasami komunikatem ważniejszym w Twojej wypowiedzi może stać się sposób w jaki o tym piszesz niż ta krótka treść, że wg Ciebie różne gramatury kaw są nie ok.

to i tak jedynym co otrzymałem w kontrze, to wyśmiewanie się, obrażanie i złota rada: jak się nie podoba, to wypie.dalaj
Jednak uznawanie się za ofiarę w takiej sytuacji jest dość tragikomiczne. Spoko, każdemu z nas zdarza się jakaś niefortunna wypowiedź, mi na pewno nie raz, ale facet Ty to już trochę przesadzasz.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2022, 18:38:50 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2330 dnia: 03 Grudzień 2022, 19:05:41 »
No cóż dla mnie ton Twojej wypowiedzi jest dosyć opryskliwy i niekoleżeński.
nie, wróciłem się do mojej wypowiedzi sprzed paru godzin i jest nacechowana negatywnie, bo i jej treść jest negatywna, ale zupełnie nie widzę w niej czego opryskliwego, modne jest każdą krytykę uznawać za nietakt czy opryskliwość, ale tak nie jest, proszę nie popadajmy w paranoję

Jednak uznawanie się za ofiarę w takiej sytuacji jest dość tragikomiczne. Spoko, każdemu z nas zdarza się jakaś niefortunna wypowiedź
Nie rób ze mnie ofiary, bo taką się nie czuję i nie wiem skąd taki pomysł. Tym bardziej nie oferuj fałszywej wyrozumiałości, ale z jednym się zgodzę, rozmowa jest już tragikomiczna a mi już kawy w organizmie brakuje na takie głupoty. Ja podziękuje

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2331 dnia: 03 Grudzień 2022, 19:28:45 »
Cytuj (zaznaczone)
To jest zagrywka z tej podłej strony marketingu
Cytuj (zaznaczone)
żeby i Goran się w marketowe gó.no sztuczki bawił
Cytuj (zaznaczone)
naciągany argument na naciąganą metodę
Cytuj (zaznaczone)
manipulowanie gramaturą

Cytuj (zaznaczone)
nie widzę w niej czego opryskliwego

Trez, spójrz wyżej. Podłość, gówno, naciąganie, manipulacja, to nie są słowa, którymi konstruktywnie przekażesz swój punkt widzenia.
Zwłaszcza, że tylko 1 (jedna) kawa z 24 (dwudziestu czterech) w ofercie w tej chwili (liczę filtry i espresso) ma paczkę 200 gieta. To chyba nieadekwatna reakcja.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2022, 19:40:08 wysłana przez kacperb »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2332 dnia: 03 Grudzień 2022, 20:29:22 »
krystians stawia sprawę w dodatkowe oskarżające wyjściem przed szereg, od razu że to jest uczciwe i właściwe i dobre, więc jakikolwiek komentarz staje się z założenia oskarżeniem o kłamstwo i nieuczciwość, nie! to nie jest tak!
Oczywiście, to jest samo milusiństwo. Wszyscy kochamy jak ktoś wkłada nam swoją interpretację w usta i do tego pokrzykuje.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2333 dnia: 04 Grudzień 2022, 12:33:12 »
ooo aleście na mnie wsiedli, nie zdawałem sobie sprawy jakie ze mnie bydle :D albo z was mazgaje, niby ciężko tak obiektywnie ocenić :D Za to widzę, że możliwość pociągnięcia niezłej pyskówki mnie wczoraj po wyłączeniu lapka ominęła, no szkoda, na swój sposób :D Nawet chciałem wieczorem z tapatalka zajrzeć, ale on mi coś ostatnio problemy stroi, tylko kilka pierwszych wątków da się zobaczyć zanim się zawiesi na kręcidełku :o
Ale wracając do wątku, przypomnieliście mi jak w podstawówce przy jakiś chyba ułamkach wymsknęło mi się na głos: No i dupa! i musiałem iść do kąta :D Nic nie poradzę, widocznie chuligaństwo mam we krwi :diabelek:

Jak byś Goran kiedyś nabrał "ochotę" na prowokacyjną zabawę i zrobienie 190g paczuszki, o albo 240g, to daj znać, kupuję w ciemno ;) Tyle nurtów zła stoi jeszcze przedemną :diabelek:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2334 dnia: 04 Grudzień 2022, 14:51:06 »
 :mrgreen: Inwazja mazgajów, z cyklu ckliwi nihiliści opanowują świat.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2335 dnia: 04 Grudzień 2022, 15:13:16 »
Nie rozumiem tej gówno burzy, Goranowe Perla Negra, Geisha też były po 200g i zawsze w świetnej cenie. Są palarnie, choćby bydgoski Bromberg, gdzie paczki są zawsze 200g lub 500g i jeżeli nie jestem ślepy albo nie zapomniałem ze sobą okularów to chyba widzę co kupuję/zamawiam ? O co tu jęczeć i drzeć szaty? Jaka to różnica to 50g ? 3 espresso?  :picardpalm:

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2336 dnia: 04 Grudzień 2022, 15:27:38 »
Manipulowania gramaturą też nie popieram, tyle tylko, że tutaj absolutnie nie ma to miejsca. Wszystko jest jasno napisane, czarno na białym. Każdy widzi, co zamawia. Ceny u Gorana są naprawdę bardzo rozsądne.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2337 dnia: 05 Grudzień 2022, 16:24:23 »
Dzisiaj mieliśmy bardzo dużo pracy i za mało czasu na dokładne testy zrobienia espresso z Kolumbii Mandela. Jest to kawa jasno palona, 109 w skali Tonino kolorymetru*, do tego jeszcze za bardzo świeża na ciśnieniowe podejście do niej. Wielbicielom jasnego espresso może podejść, dla tych co preferują klasyczne espresso może przeszkadzać owocowość. W dzisiejszych próbach zaparzono 17g kawy, ratio 1:2 przy temperaturze zaparzania 94C* i czasie 25”. W smaku świątecznie, jabłka z cynamonem. Jutro ponowimy próby przy jeszcze bardziej skręconymi młynku i wyższej temperaturze parzenia.



*Skala Tonino
115–130 – Cinnamon
100–115 – Light
90–100 –  City
80–90 – Medium
70–80 – Full City
60–70 – Dark
50-60 – Heavy

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2338 dnia: 05 Grudzień 2022, 16:53:41 »
Ta crema będzie śliczna jak się kawa wyleży :)

Offline Sputnik Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Bez ciśnienia i nie z automatu, tylko na spokojnie :)
  • Młynek: 1Zpresso K-Max i na prąd
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2339 dnia: 11 Grudzień 2022, 15:45:14 »
Bardzo lubię kawy od Gorana i wierzę w to, że nie będzie szedł drogą dzisiejszych "byznesmenów", że za chwilę większość opakowań będzie 200 gramowa. Człowiek ma swoje lata i przyzwyczaił się do pewnej gramatury  :mrgreen:
Wszystko drożeje, więc dziwnym byłoby gdyba tylko nasza ukochana kawa nie drożała. Niestety  :picardpalm:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi