Autor Wątek: Kapsułki zamiennik  (Przeczytany 148676 razy)

pawelm

  • Gość
Kapsułki zamiennik
« dnia: 02 Sierpień 2013, 12:01:56 »
Witam. Posiadam eksperes Tchibo Cafissimo.
Czy znacie odpowiednik do tego ekspresu takich kapsułek ? http://www.klinikaagd.pl/akcesoria-do-ekspresow-do-kawy/2790000448;6246/
Pozdrawiam
PM

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2013, 12:16:42 »
Nie znam, ale zawsze możesz próbować tak:




W ogóle, to czemu kupiłeś ekspres na kapsuły, jak sam chcesz wsypywać tam kawę?

pawelm

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2013, 12:30:13 »
Ekspres dostałem w prezencie:)

Cena kapsułek Tchibo jest lepsza niż DG, ale zawsze:) Kusi żeby poeksperymentować - kupić dobrą kawę, np. Lavazza. Mając takie kapsułki wielorazowego użytku, można cieszyć się wieloma rodzajami.

Wie ktoś, czy w sprzedaży są takie kapsułki do Cafissimo?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:08:09 »
kupić dobrą kawę, np. Lavazza
Pawle, są dużo lepsze kawy niż Lavazza a wiele z nich jest również tańszych. Proponuję poszukać w lokalnej palarni albo u naszych forumowych palaczy - Antonia i ranGo. Możesz również skorzystać z oferty dobrych sklepów np. akcesoriabaristy.pl  :) Spójrz choćby TEN wątek.

Cytat z jakiejś strony:
Cytuj (zaznaczone)
Do zrobienia swojej kapsułki z kawą potrzebne są:
- łyżka do kawy ok. 7,5-8 g bo tyle jest kawy w kapsułce Tchibo
- folia aluminiowa
- nożyczki
- kawa mielona
Zużyte kapsułki Tchibo otwieramy z fabrycznej folii, myjemy wszystko do czysta i osuszamy, otrzymujemy w ten sposób kapsułkę i dwa sitka : dolne mniejsze i górne większe. Z folii aluminiowej zrobimy nowe górne zamknięcie kapsuły i w tym celu tniemy folię na paski o szerokości ok .7 cm, przecinamy pasek na pół i składamy jeszcze na pół, uzyskujemy w ten sposób zbliżone do kwadratów z podwójnej folii aluminiowej nasze nowe zamknięcia. Teraz wystarczy wsypać do kapsuły łyżką do kawy (ok.7,5-8g) taką kawę jaka nam smakuje, jaką lubimy, nałożyć nasze nowe zamknięcia docisnąć lekko do kapsułki, nadmiar folii można odciąć na okrągło, obcisnąć dookoła zagiętą folię np. na brzegu półki kuchennej i kapsułka gotowa. Po zrobieniu paru nowych kapsułek dopracujemy swoje metody na tę naszą wytwórczość, podczas filmowych reklam zrobimy sobie ok. 10 nowych kapsułek, z jednej paczki 250g kawy wyjdzie nam średnio 35 kapsułek. Pakujemy nasze dzieło do szczelnego pojemnika i cieszymy się z zaoszczędzonych pieniążków pijąc smakowitą kawę w wersji jak kto lubi. Smacznego !
Niektórzy robią na bieżąco bez folii aluminiowej i podobno jest OK. :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2013, 13:23:17 wysłana przez spinka2 »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2013, 13:44:00 »
Tylko nie przesadź ze zbyt drobno zmieloną kawą, bo może Ci tę kapsułę-samoróbkę rozsadzić ;)

Cytuj (zaznaczone)
kupić dobrą kawę, np. Lavazza

Po prostu zapomnij o kawach z marketu, w szczególności o Lavazzie  :)

Tak jak pisze spinka, zgłoś się do ranGo lub Antonia.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2013, 14:58:32 »
 Chyba coś takiego powinieneś szukać, ale czy jest sens bawić się jeśli można niedrogi ekspres, nawet Zelmera kupić.http://www.amazon.de/Dauerfilter-Permanentfilter-Cafissimo-100-Edelstahl/dp/B001HMUT9C/ref=pd_sxp_f_pt/275-8624175-9643253

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2013, 17:18:50 »
Nabiłem kiedyś biedronkowe kapsułki Ariadną -- całkiem spoko to wyszło.

TwojaKawa24_pl

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień 2013, 16:16:12 »
Lavazza to pójscie na łatwiznę,większośc osób kupuje bo nie jest droga,no ale jej smak już niestety lekko się zepsuł i zdecydowanie lepiej udac się do palarni czy zamówić dobrą kawe przez internet.

Mateo

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec 2014, 14:34:46 »
Ja dostałem na gwiazdkę ekspres na kapsułki i używam do niego zamienników, bo rzeczywiście Lavazza ostatnio się skiepściła. Czasem dostaję zamienniki z włoch od rodziny. Zwykle pijam lavazzę, aleee...co polecacie?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2014, 14:56:29 »
Ja bym ci polecił kupić puste kapsułki oraz (zakładam że młynka nie posiadasz) kawę zmieloną pod espresso - nabić kapsułki tą kawą i zobaczyć jaki będzie efekt. Kawę zmielą ci bez problemu forumowi dostawcy ziarenek. Puste kapsułki wyszuka wujek Google.
LMWDP #469

Mateo

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2014, 10:35:26 »
Co do zamienników, ja mam ekspres Pixie i ostatnio ich szukałem, ale nie chcę bawić się w napełnianie kapsułek. Testowaliście jakieś "gotowce" ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2014, 10:47:04 »
Chyba ci nie za bardzo w tych testach pomożemy :( musisz na własnym smaku polegać.

Na popularnym serwisie aukcyjnym jeśli wpiszesz "kapsułki nespresso" dostaniesz ze 3 strony pustych i gotowych kapsułek. Oryginały i zamienniki.

Gotowiec niestety nie zagwarantuje ci świeżej kawy. Zabawa w napełnianie jest upierdliwa - to fakt, już chyba kolba prostsza - ale za to nie masz ograniczeń co do źródła kawy.
LMWDP #469

Mateo

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2014, 11:14:47 »
Ja lubię te Nespressowe kapsy, ale już sam nie wiem, czy to kwestia smaku, czy po prostu podoba mi się idea wyskoczenia po szybką kawkę w ramach przerwy :blue: Niedawno piłem jakieś zamienniki które przywiózł mój wujek, ale pojęcia nie mam jak się nazywały.
Puste kapsuly do nabijania są super, bo można załadować w nie ulubioną kawkę, no ale to jest fajne w domu, w pracy wiadomo - liczy się czas  :\

ameba

  • Gość
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Kwiecień 2014, 14:14:23 »
Jakoś nie jestem przekonana do tych kapsułkowych ekspresów ...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kapsułki zamiennik
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2015, 17:11:26 »
miałem ostatnio możliwość spróbowania kawy kapsułkowej Nespresso. Zamówiłem ristretto mając nadzieję że chociaż w najmocniejszej wersji wyjdzie jakiś smak.
Opis producenta kapsułki: "Mieszanka Arabik z Południowej i Wschodniej Afryki z odrobiną Robusty. Oddzielne palenie nadało temu intensywnemu espresso subtelne nuty owocowe."

Nie wiem kto tworzył ten opis ale moje wrażenia smakowe wypadły fatalne: spalenizna i nic ponad to. Zero słodyczy, zero kwaskowości, płaski smak taniej, mocno przepalonej kawy. Jakichkolwiek nut owocowych typowych dla kaw z afryki - ani śladu. Ohyda :ohyda:
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2015, 17:18:53 wysłana przez Greg. »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi