Autor Wątek: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania  (Przeczytany 9122 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Październik 2016, 00:31:35 »
Za bardzo nie wiem jak sie odnieść do tej wypowiedzi
Chodzi przede wszystkim o postać i ilość kawy. Kubek czarnej, czy dzban do dolewania? A może espresso? Ile razy dziennie?
Jak powinna smakować? I na ile zaangażowania jesteś gotów?

Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Październik 2016, 00:39:02 »
Całkiem możliwe, że kiedyś zainteresuje sie tematem głębiej. Na tą chwilę traktuję to jako napój, chociaż nie do końca, poniewaz lubie delektować się jego smakiem. Co sądzicie o wzięciu innej technologi,czyli coś takiego : Zelmer ZCM2052R + młynek :) ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Październik 2016, 08:09:37 »
to pójdź najpierw do jakiejś polecanej tu kawiarni w okolicy i dowiesz się, czy smak dobrze zrobionej dobrej kawy będzie Ci odpowiadał - bo póki co, to w porównaniu z normalną kawą Ty nie miałeś czym się delektować :) a jak się określisz, to pójdzie z górki. choć ja na Twoim miejscu kupiłbym dripa zamiast ekspresu, więcej czasu ale i efekty odmienne... ale to co napisałeś, to nie jest ekspres przelewowy, tylko ciśnieniowy.

Offline michiamoGregorio Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: kawiarka, tygielek, FP, V60-02, phin, Aeropress, The Gabi Master
  • Młynek: Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Październik 2016, 11:44:39 »
Koledzy mają rację, dla swojego dobra przyjmij, że o kawie nie wiesz nic... spróbuj dobrej kawy z pewnego źródła i czytaj czytaj czytaj. Powoli otworzą Ci się oczy:-)
Początki mogą być trudne bo przyzwyczajenie robi swoje ale później powrót do tego co teraz będzie bardzo trudny... ja poczatkowo nie mogłem żony przekonać a teraz jest większym smakoszem ode mnie i kręci nosem na kawę inną niż świeżo palona, najlepiej z dripa lub phina:-)

Offline dyba

  • Wiadomości: 39
Odp: Ekspres przelewowy do 300 zl - pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2016, 12:23:20 »
Mój zakup roku na OLX. To nowy ekspres przelewowy Coffee Queen za 180 zł + kw. W komplecie z dwoma dzbankami. Warto szukać. Kawa wychodzi wyśmienita.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi