Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 305915 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #975 dnia: 21 Lipiec 2022, 12:09:53 »
Mam podobne zdanie. Nie lubię czekolady z lodówki ani twardej czekolady. Pod wpływem czasu tłuszcz kakaowy chyba twardnieje, krystalizuje do ostatniej, najbardziej trwałej formy.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #976 dnia: 18 Wrzesień 2022, 22:51:11 »
Wielu z Was miało już okazję poznać Beskid Chocolate. Za niecały miesiąc Beskidzki Festiwal Czekolady w Węgierskiej Górce - oprócz zwiedzania nowej lokalizacji fabryki Beskidu będą też stoiska innych małych czekoladników plus warsztaty czekoladowe i kawowe, a także czekoladowe wykłady (w tym mój) więc zapowiada się ciekawie :)

Link do informacji o wydarzeniu - https://www.bfc.beskidchocolate.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #977 dnia: 23 Wrzesień 2022, 13:24:24 »
Tutaj dość sympatyczna, króciutka lekcja na temat krystalizacji tłuszczu kakaowego w czekoladzie:

https://www.instagram.com/reel/CizyjKOgAMw/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #978 dnia: 23 Wrzesień 2022, 13:29:32 »
Link do informacji o wydarzeniu - https://www.bfc.beskidchocolate.pl/
Wszystko super, tylko czemu to tak daleko?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #979 dnia: 23 Wrzesień 2022, 18:59:22 »
Tak daleko jest Beskid.

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #980 dnia: 06 Październik 2022, 13:48:50 »
Kocham czekoladę ;) W każdym wydaniu ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #981 dnia: 24 Październik 2022, 10:31:34 »
Ktoś może próbował surowej czekolady ? Można smak tej surowej do czegoś porównać ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #982 dnia: 24 Październik 2022, 11:35:21 »
Mamy w Polsce dość znanego producenta surowej czekolady. Oprócz surowych ziaren stosuje on cukier kokosowy. Efekty są całkiem smaczne, cokolwiek to znaczy. Moim zdaniem ciężko surowej czekoladzie konkurować z jakimiś wyszukanymi i dobrze zrobionymi tabliczkami 100% z prażonego kakao -- ze względu na sferę aromatów.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #983 dnia: 04 Maj 2023, 05:08:57 »
Szanowni i Drodzy, jako że wątek się lekko przykurzył, pozwolę sobie zakomunikować, że do północy z niedzieli na poniedziałek zbieram zamówienia w aktualnej turze przedsprzedaży w sklepie Sekretów Czekolady.  Hity przedsprzedaży omówiłem krótko tutaj na blogu.

Na półkach ostatnio u mnie wieje wiatr za sprawą kilku wyjątkowo mizernych miesięcy, dlatego staram się ratować sklep dzięki przedsprzedażom. Całkiem fajnie udało się to w marcu, teraz mam nadzieję będzie podobnie.

W wątku pisaliście jakiś czas temu o surowej czekoladzie. Wśród 169 produktów w aktualnej przedsprzedaży mam dwie marki robiące czekoladę z nieprażonych ziaren - Goodio z Finlandii i Pacari z Ekwadoru. Pacari robi to na tyle dobrze, że zdobyło do tej pory około 400 różnych nagród na czekoladowych konkursach. Warto spróbować, zwłaszcza że to ciekawe kakao odmiany Arriba Nacional. Mają też fajne czekolady z dodatkami - włącznie z... jaśminem, guayusą, yerba mate, werbeną, jałowcem czy różą. Surowa czekolada rzadko kiedy wywołuje we mnie pozytywne emocje, ale Pacari jest tu zdecydowanie chlubnym wyjątkiem :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #984 dnia: 04 Maj 2023, 08:55:52 »
O nie, to byłaby duża strata gdyby Waszego sklepu zabraklo.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze, to polecam z całego serca sklep Piotra, poza tym, że spotka się tam przesympatycznych maniaków wyrobów z kakao, to jest to, chyba jedyny w Polsce taki sklep gdzie można dostać czekolady z całego świata. Trzymam kciuki i na pewno wesprę przedsprzedażową akcję

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #985 dnia: 04 Maj 2023, 11:15:31 »
Podobno za oceanem rynek B2B (czytaj: Bean to Bar) jest bardzo nasycony i już nie sposób się w nim czymś nowym wyróżnić spośród setek producentów. W Polsce zaś ciężko się wybić z żabkowo-biedronkowego repertuaru milkowedlocukru. Nie do zaakceptowania jest dla większości ludzi cena 20zł za 50g czekolady, niestety.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #986 dnia: 04 Maj 2023, 12:20:37 »
Nie do zaakceptowania jest dla większości ludzi cena 20zł za 50g czekolady, niestety.
Patrzyłem na te nowe ceny w przedsprzedaży. 20 to teraz tanio, 30-50 złotych to nowa normalność. Dla mnie to już nie do przeskoczenia.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #987 dnia: 05 Maj 2023, 20:52:10 »
Fakt, tu akurat nie mamy żadnej marki bardziej przyjaznej dla budżetu niż Pacari po 26 zł za tabliczkę. W przyszłym tygodniu powinno się udać Zottery uzupełnić to będzie jakiś wybór w okolicy 20 zł/70g, Taniej zdarza się Willie's Cacao ale po brexicie znacznie rzadziej te tabliczki trafiają do polskiego dystrybutora.

Topowe marki bean-to-barowe raczej nadal drożeją niż tanieją. Niektóre francuskie szlagiery kosztują nas teraz dosłownie 2 razy więcej niż 2 lata temu. Polskie eksperymenty z lepszym kakao potrafią już kosztować 55 zł za 50g ("perłowa" seria z Manufaktury Czekolady). Odwrotny kierunek zmiany cen zapowiadało chyba tylko warszawskie DESEO, modernizują park maszynowy i prędzej czy później chcą być tańsi niż aktualne 18-35 zł za tabliczkę 65g. No oby.

Poluję na jakąś fajną tańszą markę, ale zazwyczaj niska cena oznacza jednak w tej branży mizernej jakości składniki i długą listę dziwnych pozycji typu mój ulubiony łamacz języka czyli polirycynooleinian poliglicerolu. Od tych potworków wolę już zjeść pojedynczą neapolitankę od Cluizela z czystym składem ;)

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #988 dnia: 07 Maj 2023, 01:08:14 »
Wsparłem, zakupy zrobione. Niesamowity sklep i oferta (ta przedsprzedażowa, standardowej nawet nie oglądałem bo i tak za dużo wydałem:), szkoda, że wcześniej nie znałem.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #989 dnia: 08 Maj 2023, 16:59:11 »
Piękne dzięki, chwilowo jesteśmy w takim momencie, że każde wsparcie bardzo się przyda. Zapowiada się super paczka :) Serdeczności

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi