Autor Wątek: KRUPS - czy warto ?  (Przeczytany 72879 razy)

Offline Jankes

  • Wiadomości: 6
KRUPS - czy warto ?
« dnia: 13 Kwiecień 2016, 13:19:17 »
Witam wszystkich serdecznie :).

Zgodnie z tematem, zastanawiam się nad zakupem ekspresu KRUPS EA850B za ok. 2199 zł. Czytałem wiele opinii ale głównie na stronach sprzedających i tam od skrajnie /większość/ pozytywnych po kilka negatywnych. Nie jest to mała kwota stąd moja prośba do Was o opinię na temat tego ekspresu lub podanie jakiejś alternatywy. Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2016, 13:40:04 »
Zachęcam do lektury podobnych wątków, ot choćby tu możesz zacząć.
Temat wałkowany po wielekroć - Krupsa nikt nie poleca.  :nienie:
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2016, 14:06:44 »
Ekspresy Krups należą do jednych z najbardziej awaryjnych, dla tego na próżno szukasz tu opinii, gdyż nikt, mający jakiekolwiek pojęcie o ekspresach ich nie poleca.

Offline Jankes

  • Wiadomości: 6
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2016, 14:15:51 »
Tematy dotyczące Krupsa są wyjątkowo ubogie a powiedziałbym, że na tle innych nie ich wogóle. Poza tym, te ekspresy, które tu opisujecie są w większości od 3000 tys. w górę a ja nie chcę aż tyle zapłacić. Max to 2500 zł. Z uporem maniaka wszyscy chwalą Nivonę czy też Jurę ale im jak czytam też zdarzają się wpadki. W takim razie skąd te pochlebne opinie na stronie sklepów ???
Skoro nie Krups to co ale do tych 2500 zł ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2016, 14:42:39 »
Ech lenistwo - to może tutaj poczytaj. Jest kilka stron wątków o automatach. Czytać nie chcesz, a jak mówimy że Krups się zepsuje to też źle...

A co do opinii na stronach sklepów:
1. ile z nich jest wystawionych rok/dwa/trzy po zakupie - 1%? Mnie nie interesuje czy maszyna działa po tygodniu czy miesiącu.
2. ile z opinii jest zamówionych a ile prawdziwych?

Jak nie chcesz czytać to kup Nivonę z serii 6 lub 7 (to jak starczy funduszy). Albo Bosch/Siemens eq5.
LMWDP #469

Offline Jankes

  • Wiadomości: 6
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień 2016, 15:14:47 »
To nie lenistwo bo ten wątek, który załączyłeś też przeczytałem. Po prostu staram się zgłębić ten temat. Forum studiuję od ponad 2 dni więc nie oceniaj mnie w ten sposób. Wiem, że jak wszędzie i wszystko można kupić kwestia ceny. Czytając opinię o np. Nivonie 646 też zastanawiam się kto je pisał i nie mam na myśli błędów tylko sens i treść. Szukam rzetelnych informacji a nie stwierdzeń, że nie bo nie bo tylko taki czy taki. Kiedy też czytam to mam wrażenie, że to jest forum tylko dla konkretnych marek i dla osób z pewną gotówką a nie dla zwykłego zjadacza chleba chcącego się czegoś dowiedzieć o planowanym zakupie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2016, 15:38:33 »
Faktycznie można odnieść wrażenie, że to forum, jego użytkownicy polecają jedne marki a inne nie. I dziwnym trafem te polecane zazwyczaj są droższe niż te nie polecane. Ale jeszcze nikt na tym forum - no chyba że nie kojarzę - nie skarżył się, poleciliście mi ABC, kupiłem a to totalny szajs.
Tak czy siak, wolę polecić produkt droższy, z serwisem który w przypadku awarii nie będzie chciał klienta wykiwać niż tańszy ale bez serwisu. A najlepiej taki co to się nie zepsuje na gwarancji i zaraz po niej.

Sam piszesz że twój budżet to 2500 PLN max. Kupa kasy. Szkoda by było wydać na kupę, która po 2 latach będzie się na złom nadawać. Wracając więc do twojego pierwszego postu - zgodnie z tematem, Krupsa nie warto, bo za te pieniądze są trwalsze rozwiązania. No ale o tym pisaliśmy w wątkach które przeczytałeś...
A co warto? Taki EQ5 na ten przykład. W podobnej cenie będzie chyba tez wendingowa linia Saeco - Liryka, masz dwa modele różniące się sposobem spieniania. Wiele maszyn dla zwykłego zjadacza chleba.
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień 2016, 15:54:52 »
Jankes, to nie jest forum dla konkretnych marek - choć faktycznie, takie można odnieść wrażenie. Tylko powiedz proszę, czy polecałbyś sprzęt o którym wiadomo, że jest kiepski/źle wykonany/często się psuje/ma słaby serwis/etc? Ja nie. Dużo sprzętów ma swoje plusy, tak jak plusem Krupsa jest cena - ale jeśli cena jest jedynym plusem, a reszta jest kiepska, to czy warto taki sprzęt kupić? Chcesz się wkurzać, że sprzęt po 2 latach nadaje się do wyrzucenia? Albo że serwis jest tak beznadziejny, że musisz czekać miesiąc czy półtora na naprawę, która niekoniecznie będzie skuteczna?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2016, 17:53:41 »
Rzadko wypowiada się na temat automatów ale mój kolega kupił sobie jakiegoś Delonghi i jest zadowolony jak na razie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2016, 19:49:09 »
Jankes naprawiam Krupsa odkąd wszedł do naszego kraju i powiem tak: zła opinia ciągnie sie za nimi i słusznie kiedyś ich jakość była straszna. Od mniej więcej 2014 roku ich jakość poszła znacząco w górę wprowadzono inne modele i m.in opcje One Touch Cappucino która sprawuję sie... kiepsko. W tym momencie moim zdaniem(!!!) wartym przyjrzenia sie jest model Delonghi ecam23.460 w tej cenie.
p.s Usagi ja nie wiem skąd bierze się propozycja EQ5 i ogólnie Siemensa dla mnie to najgorsze ekspresy jakie znam, a dlaczego? Wydaje mi się że jeśli cały ekspres można rozebrać i nie wykręcić nawet 1 śrubki a przy tym "wypiąć - wyrwać" 40 zatrzasków to coś nie tak. Po drugie ceny części biją wszystkie ekspresy na głowę choc nie mam porównania z Jurą.
p.s2 Koledzy czasy mamy takie że sprzęty są coraz gorszej jakości i ich bezawaryjność to kwestia często sztuki - niestety
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2016, 19:51:26 wysłana przez MichalCz »
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień 2016, 23:14:41 »
EQ5 mam dwa u znajomych,  oba bez awarii, jeden drugi rok a drugi już ze 4 lata. Kilka kaw dziennie. Czasem jakiś rodzinny spęd obslużą. Otwierać ich nie trzeba było.
LMWDP #469

Offline Jankes

  • Wiadomości: 6
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2016, 12:00:38 »
MichalCz a co dokładnie się dzieje ? Żona napaliła się na Krupsa i nie powiem, że ja nie ale nie mam klapek na oczach aczkolwiek wizualnie wyglądają bardzo fajnie a druga sprawa jesteśmy wygodni i nie chce mi się już robić wszystkiego oddzielnie, po prostu pstryk i mam kawę. Co do Twojej propozycji jak dla mnie też może być ale jak już tutaj wyczytałem pojemnik na mleko równa się - żywe i nie tylko kultury bakterii a tego bym oczywiście nie chciał :(.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień 2016, 17:51:39 »
Przestaje to poprostu spieniać. Zatyka się magiczna mikro dziureczka która dopuszcza powietrze dość upierdliwe w użytku. Ekspres ładny praktycznie bezobsługowy nie myję się jakiś bloków itd (niektórzy to uznają za atut. Młynki wrażliwe bardzo na Lavazze :) więc radzę uważać. Wyświetlacz mały i dość głęboko umieszczony co nie jest funkcjonalne. Ogólnie nie można powiedzieć, że jest to ekspres awaryjny, wycieki czyli to co się ciągnie za Krupsem to raczej sporadyczna sprawa. Ostatnio miałem sprzęt który przez pół roku zrobił ponad 8tys kaw Do zmiany miał uszczelki głowicy także koszt nie duży a ekspres w środku wyglądał dobrze jednakże pamiętajmy każdy egzemplarz to osobna często historia
pozdrawiam
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Jankes

  • Wiadomości: 6
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień 2016, 20:59:16 »
Ale rozumiem można to jakoś własnoręcznie wyczyścić czy pozostaje serwis, ewentualnie jak często to robić żeby nie dopuścić do zatkania ? Z tego co piszesz to wcale nie są takie złe jak na początki pisali inni. Dzięki za informacje.

Offline Stonish Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Bodum Chambord, Hario V60-02, Bonavita Kettle,
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: KRUPS - czy warto ?
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2016, 21:12:05 »
Zatyka się magiczna mikro dziureczka która dopuszcza powietrze dość upierdliwe w użytku.

Wprawdzie sie nie znam na młynkach, ale pierwsze co mi przyszło do głowy to, że jak sie coś zatkało to wystarczyłoby wziąć sprężone powietrze sprężarki i dmuchnąć. Napewno by się odetkało. Z tym, że trzeba mieć jeszcze sprężarkę jak i sama dysza nie może być zbyt delikatna, żeby jej nie uszkodzić, a o tym się już wypowiadać nie będę. Chłopaki dobrze doradzą, lepiej dołożyć i kupić raz a dobrze. Teraz wydasz 2,5k, a za 3 lata sie okaże, że to był błąd i lepiej było wydać te 500zł więcej. Te 500zł przy cenie kilku tysięcy to naprawde nie duża różnica jeśli ma to być sprzęt na lata - a ma być, nikt nie wydaje 3k na młynek co rok, bądźmy szczerzy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi