Autor Wątek: Domowy, kolbowy - ładny  (Przeczytany 6856 razy)

Offline Rigidigi

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec 2016, 14:38:15 »
Nie sądzę aby Basic i Dream, miały dokładnie te same podzespoły.


Cytat: Janusz
1. Wnętrze we wszystkich tych modelach jest takie samo. Zawór trójdrożny jest we wszystkich tych modelach.

2. BASIC ma obudowę z tworzywa ABS. Jest więc ekspresem lekkim, łatwo się przemieszcza po blacie np. przy dopinaniu portafiltra. Plastik ma też to do siebie, że po pewnym czasie może zacząć coś tam pękać. Szczególnie jeśli nie wymienia się na czas uszczelek w grupie a za to dopina coraz mocniej kolbę. Plastik na górze praktycznie nie grzeje położonych tam filiżanek.

3. ARC Black & Inox ma obudowę ze stali lakierowanej proszkowo w kolorze czarnym z przednim panelem z przyciskami ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Jest więc cięższy i stabilniejszy na blacie niż BASIC. Płyta podgrzewacza jest ze stali nierdzewnej polerowanej - ładnie grzeje filiżanki. No i nic w nim nawet po długiej eksploatacji nie ma prawa pękać.
Obydwa modele (BASIC i ARC) mają w standardowym wyposażeniu:
- portaliter
- podwójną wylewkę
- pięć sitek (pojedyncze i podwójne sitko na kawę świeżo mieloną z młynka, pojedyncze i pdwójne sitko ciśnieniowe na kawy marketowe., sitko do saszetek POD)
- plastikową miarkę - łyżeczkę do kawy
- jedną saszetkę proszku odkamieniającego Coffee Washer
- tamper plastikowy
Ja od siebie zawsze dodaję do tego gratis pojedynczą wylewkę na espresso oraz tamper aluminiowy.
 
4. DREAM ma obudowę z odlewu aluminium. Góra to aluminium lakierowane proszkowo (lub ręcznie polerowane - Polish) a spód to ręcznie polerowane aluminium. Ma klikające, stalowe przełączniki oraz okrągły, analogowy termometr. Na wyposażeniu standardowym ma wszystko co wyżej napisałem oraz dodatkowo pojedynczą wylewkę na espresso oraz dodatkową nasadkę do spieniania mleka ze stożkiem i dziurką na końcu.

Dysza pary we wszystkich modelach jest taka sama. Różnica tkwi tylko w tej nasadce dodawanej do wyposażenia ekspresu DREAM. Można ją sobie dokupić.

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2016, 14:44:41 »
Moze używana bezzere bz09 ? Wyglądu nie mozna jej odmówić

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2016, 15:41:45 »
Swoją drogą ciekaw jestem opinii ekspertów na temat rzeczonego kitchenaida.

Wyjątkowo awaryjny ekspres.Z tego powodu, jakiś czas temu, główny dystrybutor w ogóle nie sprowadzał tych ekspresów.

Offline Pdi90

  • Wiadomości: 178
  • Ekspres: Faema Due, Salda Napoletana, Gaggia Titanium, French press, Hario V60, ColdDrip
  • Młynek: Astoria Brevetto, Mazzer
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2016, 18:08:25 »
Przyznam szczerze, że nie mam z nim problemów. Kupiłem używany. Problemem mogą być: termometry, oraz farba
w pierwszych egzemplarzach. Od strony typowo technicznej nie słyszałem żeby były z nimi problemy.;)
Ps. Jestem audiopasjonatem - i firma nazywa się Bang Olufsen ;).
W Internecie każdy może stać się kimkolwiek zechce... To smutne i zarazem zastanawiające, że tak wielu ludzi wybiera bycie głupimi...
Zapraszam do odwiedzenia niezależnego  forum audio !

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2016, 19:39:56 »
Tak, tak autokorekta na telefonie  czasem mnie zaskakuje.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2016, 07:43:00 »
Rigidigi.
Kto to pisał, te opinie?
Chyba dziecko ogladajace katalog, haha:-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Marzec 2016, 12:30:52 »
To słowa Janusza

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Domowy, kolbowy - ładny
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marzec 2016, 13:32:46 »
@Raf77 co Ci się nie podoba w opisie? Za mało szczegółów technicznych? Mi akurat info o komplecie wszystkich typów sitek, jak przeczytałem na stronie internetowej, przekonało do ostatecznego podjęcia decyzji. Wcześniej oczywiście pozytywne opinie że daje radę zrobić dobre espresso.
Jestem neofitą kawowym i akurat mam jeszcze zapas podsów ESE i puszkę lepszej mielonej z coffedesk. Tak więc powoli sobie wykończę zapasy, ćwicząc zakupioną pierwszą ziarnistą w międzyczasie.
Nowa dysza z jedną dziurką na końcu stożka jest super. Wreszcie umiem spieniać mleko.
Tyle mojej opinii. Polecam Dream'a. Wygląd też jest ważny.
Pozdr., W.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi