Autor Wątek: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?  (Przeczytany 4621 razy)

Offline FanCoffee

  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich :) fanow porzadnej kawy


Potrzebuje Waszej porady w ostatecznym wyborze ekspresu automatycznego/lub prawie automatycznego
 na podobienstwo "Saeco Xsmall", ktory jest narazie dla mnie takim wzorem i na 1 miejscu co do paramtrow
i wyboru kupna w cenie 1300-1500zl (zastanwiam sie jeszcze nad modelem np. nr HD8747 lub wyzszy)

Jednak mam dylemat i chcialem sie doradzic (choc opinie  222 sa na 4+) Was ;) co o tym sadzicie, gdyz jak wiadomo jest to juz starsza jednostka i moze poza tym modelem czy marka SAECO jest inny godny nastepca, wart uwagi? o lepszych parametrach np. ZELMER, DELONGHI i nei musi tez byc to jakas nowosc rynkowa ;) wazne, aby mial zblizone funkcje  222

dodam ze np. zalezy mi tym aby spelnial takie wlasciwosci jak:

1. mlynek zarnowy ceramiczny - z mozliwoscia zmiany grubosci mielenia (w miare nie za glosny)
2. automatycznie ladowal fusy do pojemnika jak w  222
3. Dozownik Kawy  moze byc tylko z mlynka 1 razowy nie musi byc tez drugi na Mielona
4. robil jak najlepsza kawe espresso (fajnie jakby mial certyfikat expertyzy co do parzenia jakosci espresso, ale nie musi miec)

5. dysza spieniacza cos na wzor  222 lub z pojmnikiem na mleko/ funkcja capuccino
6. latwo sie czyscil (wyjmowane wnetrze cos na wzor  222) jak tez fajnie, jakby automat oczyszczal przed kazda kawa obieg parzenia kawy
7. mozliwosc programowania ilosci wody wystarczy w zupelnosci choc dozowanie ilosci gramow kawy tez by sie przydalo ; ), ale wystarczy sama woda
8. najwazniejsze, aby ekspres byl sprawdzonej marki ; ) i dzialal mi dluzej robiac jak najlepsza espresso bo to od jej jakosci zalezy cala jakosc kawy/w innych rodzajow
9. w miare normalne gabaryty ; ) i nie chodzacy jak traktor

Poza tym mam jeszcze takie pytanie czy zauwazyliscie roznice w jakosci ekspresu lub moze podzespolow pomiedzy ekspresami SAECO chodzi o modele  222, a  222?
bo doszly mnie sluchy z innych modeli niz  222 ze podobno materialy sa lepszej jakosci w wersjach z logotypem np. Philips Saeco jaki lepiej sa dopracowane niz z tym samych tylko logowanych  222, co o tym sadzicie?



z gory dziekuje za kazda pomocną odpowiedz...

@Spinacz - na prośbę Autora przywracam post
[EDIT]
Pogrubienia usunięte
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2016, 10:20:17 wysłana przez DrUsagi »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2016, 10:03:27 »
Jaki byś nie wybrał ekspres w tej cenie, praktycznie każdy spełni twoje wymagania, czyli będzie "gówniany". Tak więc wal prosto do sklepu i wybieraj, sprzedawca z pewnością ci pomoże.

Muszę cię jednak rozczarować, żaden z ekspresów nie zrobi ci espresso, a nawet nic co będzie przypominało espresso. O certyfikatach zapomnij, że od pseudo - fachowców.
Będzie działał dopóki będzie na gwarancji(chyba) Producent w trosce o ciebie, nie pozwoli byś przez lata używał jakiegoś starego ekspresu. Po gwarancji wyrzucisz i kupisz kolejny wypasiony, wymarzony ekspres.

Gdybyś poczytał wątki o automatach, to zobaczyłbyś, że te  które tu próbujesz zareklamować, to nie są sprawdzone marki, ani polecane marki.
Żadnych różnic w tych ekspresach nie zauważyliśmy, ponieważ tu nikt takiego chłamu najzwyczajniej w świecie nie używa.
Ale widocznie nie przeczytałeś ani jednego wątku.

Tak więc marnujesz tu swój czas, mogąc na ceneo albo jakiejś kafeterii opinie o swoich supreekspresach napisać.

Admina proszę o usunięcie pogrubionego tekstu w poście, gdyż wygląda to na nachalną reklamę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2016, 10:17:56 »
Zdroworozsądkowo - młynek żarnowy to koszt koło 400 PLN minimum, taki co do espresso zmieli to dwa razy tyle.
Ekspres kolbowy najprostszy ale dobry to koszt ~1000-1200 PLN. Razem masz 1400-2000 PLN aby mieć wyśmienite espresso z kolby.
Do tego dadaj automatykę - niech kosztuje ona 100 PLN.
A ty chcesz za max 1500 kupić automat... Nie tędy droga. Już lepiej przelewy robić. I tyle w temacie wyborów. Saeco Xsmall do espresso się nie nadaje wcale. Automat ma kawę zrobić szybko, nie o jakość kawy w nim chodzi.

Ja twój post odbieram tylko i wyłącznie jako reklamę - i to nachalną - pewnej firmy - ilość powtórzeń przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. W ramach uprawnień moderacyjnych ograniczę powtórzenia w twoim poście.
LMWDP #469

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2016, 12:34:46 »
Już wiem czemu tak szybko zniknął post.
 
certyfikat expertyzy co do parzenia jakosci espresso
To ja powtórzę pytanie, kto wydaje i jeśli w ogóle wydaje takie certyfikaty? Bariści z reklam?



Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2016, 13:08:11 »
Temat certyfikatów Antonio mógłby rozwinąć.
Ale jaka tu może być mowa o certyfikatach espresso, jeśli takie urządzenie nie jest w stanie zrobić nawet namiastki espresso.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2016, 17:15:56 »
@Spinacz - na prośbę Autora przywracam post

Ale niech autor poprawi pisownię, zgodnie z regulaminem forum trzeba używać polskich znaków.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2016, 19:51:22 »
Potrzebuje porady w ostatecznym wyborze ekspresu automatycznego (...) aby robil jak najlepsza kawe espresso (certyfikat expertyzy co do parzenia jakosci espresso)
ignorancja w narodzie kwitnie, na forum CaffePrego coraz rzadziej pisze się o czymkolwiek poza automatami...

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Jaki wybrac inny Ekspres o zblizonych funkcjach jak Philips Saeco Xsmall?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2016, 19:54:17 »
ja mam wrażenie, że tamto forum jest martwe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi