Autor Wątek: NIVONA 646 Przy włączaniu ekspresu miga 5 kresek i zapala się symbol S  (Przeczytany 6009 razy)

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Witajcie
Ekspres mam od 3 dni. Pierwszego dnia założyłem dołączony filtr wody i zrobiłem wszystko co zalecała instrukcja (ustawienia, przelanie ekspresu)
kawki robi pyszne chociaż moja żona twierdzi że jak dla niej za zimne i szkoda było wywalić tyle kasy. Następnego dnia rano przed pracą włączam wyłącznikiem po lewej na dole a tu miga 5 pasków na wyświetlaczu tak z dwadzieścia razy i zapala się na wyświetlaczu symbol S. Czekam czekam i nic. Naciśnięcie przycisku z filiżanką nic nie daje. Wyłączam go włączam jeszcze raz o jest ok symbol ziarna kawy i robi kawkę. Za kilka godzin dzwoni żona że coś nie tak bo pomigało i znów S. Wyłącza i chodzi prawidłowo. Po południu znowu to samo. Jak pracuje to jest OK ale jak postoi kilka godzin to wyświetla S
Jest to normalne czy jest uszkodzony? Przez pomyłkę dzisiaj jak wyświetliła się ikona S nacisnąłem spienianie bo obok jest S, coś pomruczał skapało kilka kropek wrzątku do filiżanki i dalej to samo. Naciskam raz jeszcze wyleciała para ale jak by spod filiżanki i o dziwo gotowość do pracy.
Ps lepiej używać filtru do wody który wkręca się do zbiorniczka czy ustawić stopień twardości wody i uzywać bez niego? Będę robił OK 180 kaw miesięcznie czy obowiązkowo wymieniać filtr co 2 miesiące jak każe instrukcja czy można przeciągnąć to z miesiąc? Co ile odkamieniać ekspres jak będę używał filtru, a co ile jak bez niego?
Czy codziennie pod koniec dnia parząc kawy bez mleka należy wykonywać jakieś płukanie ekspresu? Jak to robć?
Pozdrawiam

Czytam czytam i doszedłem do wniosku że ekspres chce aby go przepłukać po każdym włączeniu? czy to jest normalne? Jak chodzi jest ok ale jak się wyłączy i go włączam wyskakuje S. naciskam Przycisk pary i płukania i pojawiają się ikonki kawy i jest OK
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2015, 17:32:59 wysłana przez Stanisław »

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: NIVONA 646 Przy włączaniu ekspresu miga 5 kresek i zapala się symbol S
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2015, 11:30:38 »
Nikt nie posiada takiego ekspresu?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: NIVONA 646 Przy włączaniu ekspresu miga 5 kresek i zapala się symbol S
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2015, 14:09:54 »
Nie miałem przyjemności aby z Nivoną obcować. Ekspres kupiłeś jako nowy? Na Forum są sprzedający te ekspresy, dziwi mnie to że nie chcą pomóc. Chyba że lepią pierogi ;)

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: NIVONA 646 Przy włączaniu ekspresu miga 5 kresek i zapala się symbol S
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2015, 14:30:02 »
Tak eskpres kupiłem jako nowy, dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że możliwe że jest nie odpowietrzony. Na youtubie mało jest filmików z 646 ale na jednym przy włączaniu również miga 5 kresek i zapala się S
W instrukcji nic nie piszą o takim zachowaniu przy włączaniu

Offline manowce Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nivona 646
przecież to JEST napisane w instrukcji obsługi. po każdym włączeniu ekspres wymaga przepłukania, dlatego pojawia się symbol S.
po przepłukaniu można normalnie robić kawę. nie wiem kto Ci takich pierdół naopowiadał w tym serwisie.

3.1 Włączanie urządzenia
Po uruchomieniu urządzenia (punkt 2) podczas każdego kolejnego włączenia należy postępować w
następujący sposób.

£ Włącz urządzenie za pomocą przycisku włączania/wyłączania (rysunek 1/J).
Na wyświetlaczu zacznie migać 5 czerwonych słupków. Gdy urządzenie rozgrzeje się, na wyświetlaczu
ukaże się symbol S10 .
£ Wciśnij przycisk pary i płukania (rysunek 1/E).
System zostanie przepłukany. Po tej operacji urządzenie jest gotowe do pracy. W zależności od wstępnych
ustawień na wyświetlaczu pojawi się jedno, dwa lub trzy ziarna kawy.

ten sam przycisk, przy którym pojawia się symbol S, służy też do spieniania mleka. jak ekspres jest gotowy do pracy (czyli po przepłukaniu), to naciskasz guzik spieniania i czekasz, aż obok niego pojawi się piktogram spieniania. potem przekręcasz pokrętło i spieniasz mleko (rurka musi być wsadzona w pojemnik z mlekiem). na koniec znowu naciskasz ten guzik, żeby system spieniania się wyłączył (wtedy idzie para z kratki).
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2016, 10:29:51 wysłana przez manowce »

Offline Megii

  • Wiadomości: 30
Ja chciałam dopytać jak to jest z jego wibracji?
Spotkałam się z opiniami, jak i widziałam na filmikach,  że wkspres wibruje co sprawia,  że filiżanki zasługują się z ekspresu.

Pozdrawiam M.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ


filiżanki zasługują się z ekspresu

OCB?

Offline Megii

  • Wiadomości: 30
sorry literówka
zsuwają się , co nawet widać na filmikach na YT.
Niestety nie jestem w stanie wkleić linku, ale proszę sobie poszukać na YT. Vibrationen Nivona 850

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi