Autor Wątek: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???  (Przeczytany 24616 razy)

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudzień 2015, 15:41:23 »
No ja mam tego srebrnego z czarnymi bokami i kawalek frontu czarnego E 970-101
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2015, 15:46:26 wysłana przez Oweninho »

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Witam,
Mam od 2 miesięcy Melitte Cafeo CI czarną.
Pojawił się problem z zaparzaniem kawy. Chodzi o dziwne stuki, trzaski ( jakby pękał plastik ) w trakcie tłoczenia wody przez zaparzacz do filiżanki.
Czy ktoś ma ten sam dźwięk u siebie w tym samym ekspresie?

Pozdrawiam
Tomek

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Może, spróbuj ustawić przemiał na grubszy. Jeśli kawa jest zbyt drobno zmielona, to woda może nie przechodzić, a to przecież tylko automat.

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Witam,

Mam problem z ekspresem Melitta Caffeo CI.
Chodzi o system spieniania mleka. Działał super. Po wykonaniu pierwszego automatycznego czyszczenia systemu spieniania mleka coś się popsuło.
Tzn. spieniania działa ale już nie tak jak wcześniej. Spienione mleko jest pełne bąbli i po minucie wszystko znika i zostaje sama kawa.
Wcześniej spienione mleko było gęste i bez bąbli powietrza. Teraz to nie jest spienione mleko.

Używam cały czas tego samego mleka. Teraz robię próby z mlekiem 2% z 3,2% i nic to nie zmienia. Coś się popsuło.
Czy ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam
Tomek

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Ile czasu działało przed automatycznym czyszczeniem?
Proponuje porządnie ręcznie wyczyścić.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Pewnie nie doczyściło i coś przytkało się.
W moim ekspresie, pomimo płukania wodą po każdorazowym użyciu i tak co jakiś czas rozbieram i czyszczę ręcznie.
Czasem odrobina zaschniętego mleka i pianki ni ma :)
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2016, 21:55:50 wysłana przez gromog »

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Ekspres mam od 1,5 miesiąca i wszystko działało super.
Potem pojawił się komunikat o wykonaniu czyszczenia systemu spieniania mleka więc go wykonałem.
Środki do czyszczenia kupiłem na allegro do tego modelu - tabletki, płyn i odkamieniacz.

Co się tyczy ręcznego czyszczenia to rozłożyłem na drobne części elementy z przodu ekspresu - rurki, gumy, łączenia itp.
Wszystkie dokładnie oczyściłem - zero brudu, zaschniętego mleka itp.
Nie wchodziłem głębiej bo musiałbym ekspres rozbierać.

Jeśli chodzi o wnętrze ekspresu - tam działa tylko środek czyszczący włączając program czyszczenia.
Wykonam to ponownie - procedura trwa jakieś 15 minut.

Potem wykonam procedurę odkamienienia - tu już trwa 30 minut.

Zobaczymy czy to coś zmieni.

Pozdrawiam
Tomek

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Przyczyną będzie system spieniania mleka, więc głębiej nie ma potrzeby wchodzić. Najważniejsze to rury, gumki itp. Spróbuj coś przedmuchać delikatnie.
Odkamienianie i czyszczenie wnętrza, raczej nie ma nic do rzeczy.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Czasem nieszczelność układów spieniania może mieć takie efekty. Spróbuj spienic wodę z płynem do naczyń i zobacz czy jest tak samo jak z mlekiem. Przy okazji nieco oczyścisz układ. 

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Dobry pomysł z tą wodą z płynem.
Zrobiłem to i wyszła biała pianka ale z bańkami powietrza - wyglądało to tak samo jak z mlekiem.
Róźnica taka, że ta pianka nie opadała. W przypadku mleka pianka opada a bańki robią się coraz większe.

Nie mam pomysłu co mam zrobić aby było dobrze.

Żałuję, że uruchomiłem ten program czyszczenia modułu mlekowego. Mogłem olać sprawę a tak to jestem bez spienionego mleka - czyli to samo co ekspres 1500 zł tańszy.

Ech... Nie wiem czy zgłaszać temat do naprawy bo mam gwarancję. Ale pewnie stracę ekspres na dobry miesiąc.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Zadzwoń do serwisu może coś podpowiedzą.
Ja też się męczyłem ze swoją Jurą. Co jakiś czas rozbierałem przystawkę i moczyłem w płynie. Działało przez dzień i znowu to samo. Dopiero po pewnym czasie doszedłem, że trzeba przedmuchać malutką część. Od tej pory nie mam już problemów, nie rozbieram całej przystawki, tylko co jakiś czas profilaktycznie przedmucham jeden element.
A w twoim przypadku, musisz sam dojść. Nie możliwe, że zwykłe czyszczenie mogło uszkodzić ekspres.
Tak to jest, gdy kupuję się ekspres mało znanego producenta.

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Panowie jest coraz gorzej.
W przyszłym tygodniu wysyłam ekspres do naprawy gwarancyjnej.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
A czy jesteś w stanie odłączyć ten moduł spieniający i sprawdzić, czy ekspres podaje parę równo? Bo jeśli parę podaje normalnie to wina w przystawce spieniającej.
Spróbuj rozebrać jeszcze raz moduł i obejrzeć dokładnie, może jakieś pęknięcia są, czy nieszczelność przewodów. Możesz przy spienianiu mleka ścisnąć wężyk  podający mleko z pojemnika(w QM jest nawet opaska zaciskowa) wtedy mniej mleka pobiera i bardziej spienia.

Na niemieckim forum piszą trochę o problemach z mlekiem, udoskonalają. http://www.kaffeevollautomaten.org/forums/index.php?showtopic=10355
Generalnie to ekspresy robiące kawę za użyciem jednego przycisku sprawiają sporo problemów użytkownikom.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
tak, jak pisze @gromog problem może tkwić w ilości pobieranego mleka; często regulacja jest mechaniczna (śrubka ściskająca wężyk)
spróbuj znaleźć ten element (w moim QM jest łatwo widoczny, ale nie każdy może skojarzyć do czego służy)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline ArmitageTK

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Cafeo CI
Panowie problem rozwiązany :)

Nakierował mnie post od @gromog.
Ściskałem te rurki i przewody i dalej problem był obecny ale......
w pojemniku na mleko rurka była na sztywno zamocowana - a ja to tylko płukałem pod wodą aby oczyścić.
A ta właśnie rurka w pojemniku na mleko była winowajcą. Rozebrałem go i zobaczyłem cały syf w tej rurce.
Za pomocą cieńkiego sznurka oczyściłem wnętrze rurki i spienianie mleka znowu jest ok.

MORAŁ:  Zawsze rozbieraj wszystkie elementy uczestniczące w spienianiu mleka i dokładnie oczyść :)

Znowu kawa smakuje idealnie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi