Autor Wątek: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???  (Przeczytany 24620 razy)

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
Witam wszystkich jestem tu nowy i poszukuje odpowiedzi na pytanie ktory ekspres wybrac chce kupic cos zonie na gwiazdke i zeby to sluzylo i bylo latwe w obsludze i nie wiem co wybrac czy Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 jeszcze moze Krups EA8441 ale to nizsza polka napewno niz te 3. Najbardziej podoba mi sie z wygladu Nivona ale cos mi mowi zebym wzial ta meltitte i  teraz juz zglupialem a czas mi ucieka ogladam youtuba i juz sam nie wiem jakie macie rady ??? Moze ktos ma ktores z tych i moze mi cos powiedziec???? Co powinienm wybrac pomozcie :) Myslalem tez o Jura ale nie podoba mi sie ani styl ani obsluga.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Jeśli nie Jura, to zdecydowanie Nivona.
Bardzo dobre są ekspresy QuickMill Super Cappuccino, a także WMF.

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
O to moja 1 mysl byla ze Nivona a ten WMF i Quick Mill to pewnie drozsze nie? szukam tak za ok 3500.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
w tej cenie to Nivona :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Krups - samo zło pod kątem serwisu i awaryjności.

Saeco popularne ale opinie kiepskie. I ma pojemnik na bakterie, czy tam na mleko.

Melitta - mało popularna jak na razie wiec i konkretów brak, ktoś na forum chyba w końcu się na nią zdecydował.

Nivona - nie tak popularna jak Saeco, ale jakoś narzekań nie słychać  kawka

Nie kupuj nic co nie ma rurki do mleka - odpuść pojemniki.

LMWDP #469

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
No to zostaje mi albo Nivona albo Melitta to niemieckie i to niemieckie Nivona u nas znana Melitta chyba dopiero wchodzi do nas. Nivona mi sie bardziej zewnetrznie a Melitta to programowane moich kaw i 4 uzytkownikow i co tu wybrac zostal mi tydzien.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
w Nivonie jest także programowanie moich kaw :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
A powiedzcie mi Nivona 855 czy 838 ??? Nie wiele cenowo sie roznia. I czym sie roznia poza kolorowym wyswietlaczem????

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
858 ma podgrzewaną tackę na filiżanki oraz obudowę ze stali a nie tworzywa :)

Porównanie modeli: >> klik <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
Zdecydowalem sie na Melitte jednak, juz stoi w domu i poki co mega zadowolony jestem, obsluga banalnie prosta najwazniejsza zaleta dla mnie to mycafe zaprogramowac swoja kawe moge jak chce ilosc mleka ilosc pianki ilosc kawy moc kawy i temperatura i latte jakie lubie :) a poza tym to kawal dobrego sprzetu :)

Offline kakusek

  • Wiadomości: 7
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2015, 23:16:55 »
Owenino co przewazylo ze wybrales Mellite? Zalety ktpre wymieniles posiada rowniez Nivona dlatego zaciekawil mnie twoj wybor gdyz sama mam metlik w glowie :-) (mysle nad Nivona 838 lub 855)
Gdzie zamawiales ekspres bo chyba wybrales ten bialy model?

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Grudzień 2015, 14:43:15 »
Zamowilem srebrny z czarnym bo taki mi pasuje do calego AGD w domu a co przewazylo chyba obsluga Nivona tym pokretlem sie obsluguje a tutaj kazda kawa na oddzielnym przycisku mnie to w sumie obojtne ale jak ktos przyjdzie z gosci to bedzie mu latwiej w melicie sie odnalezc poza tym my cafe duzo prostsze w melicie wciskasz mycafe i rodzaj kawy ktora sobie wczesniej zaprogramowales i juz a w nivonie wiecej zachodu z tym jest. Kupilem na allegro za 3490 i 3 kg kawy dali gratis to akurat nie byl argument ale daja to biore :).

Offline kakusek

  • Wiadomości: 7
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Grudzień 2015, 16:56:20 »
Dziekuje.Szkoda ze tak malo informacji o tym ekspresie w necie :-( Zastanawiam sie czy jedna wylewka do mleka i kawy to plus czy jednak minus dla automatu....
Na stronach niemieckich ten ekspres jest znacznie tanszy  ale nie wiadomo jak z gwarancja .
Czy kawa mleczna jest wystarczajaco ciepla i czy mlynek bardzo glosno mieli?
Dobrze ze robi rowniez gorace mleko bo moj syn czeka aby moc sobie zrobic dobre kako z pianka :-)

Offline Oweninho

  • Wiadomości: 11
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Grudzień 2015, 12:39:32 »
Kurcze wydaje mi sie ze nie ma 1 wylewki do kawy i mleka, wydaje mi sie ze sa 2 do kawy 2 do mleka i 1 do cieplej wody, w pracy jestem teraz nie moge sprawdzic ale na 90% ma oddzielnie, co do temp to sa 3 stopnie ustawienia na standarcie jest goraca taka idealna dla mnie. Poki co jestem mega zadowolony a co do mlynka to nie mam porownania bo nigdy nie mialem z mlynkiem wydaje mi sie ze nie az tak glosno w sumie mielenie to chwila tylko

Offline kakusek

  • Wiadomości: 7
Odp: Nivona 855 czy Melitta Caffeo CI czy Saeco Incanto HD8919 czy moze cos innego???
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudzień 2015, 19:14:33 »
Masz racje z ta wylewka. Przygladnelma sie dokladnie filmikom na youtube i faktycznue mleko i kawa wyplywaja z dwoch rozncyh otworow :-)
Mam jeszcze pytanie o model .Sa dwa rodzaje srebrnego E970-101 a drugi E970-306 i jeden jest chyba caly srebrny ( boki i gora tez ) a drugi ma tylko front srebrny a boki ciemniejsze. Ktory kupiles i jaki to model dokladnie?
Chce sie upewnic bo zdjecia roznie pokazuja :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi