Autor Wątek: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii  (Przeczytany 6858 razy)

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« dnia: 16 Listopad 2015, 17:53:33 »
Witam Wszystkich
Wiem że to kolejny wątek o podobnej tematyce, ale wyjątkowo goni mnie czas z powodu zbliżającego się terminu otwarcia gastronomii.
Chciałem was zapytać o radę w wyborze ekspresu ciśnieniowego, jest to drugorzędny produkt naszej działalności, ale spodziewać się mogę co najmniej 30 kaw dziennie. Proszę was także o wyrażenie opinii, czy opłacalnym i dobrym pomysłem jest zakup ekspresu z opcją zaparzenia latte i cappuccino. Mój budżet to 3-4 tys. brutto, interesowały mnie ekspresy które są dobrze opiniowane na portalu ceneo, ale mam co do nich duże wątpliwości, proszę o waszą opinie na ich temat.
Powiedzcie mi też co sądzicie na temat żeby zrezygnować z filiżanek w gastronomii i podawać kawę w kubkach z farbą tablicową.
Jeśli zna ktoś z was dobre miejsce skąd można kupować hurtowo arabice o dobrej jakości proszę także o podanie tego w komentarzu.
Wiem że proszę was o wiele, ale waży się tutaj satysfakcja tych wszystkich klientów, którzy będą mieć nadzieję wypić u mnie dobrą kawę, nie zawiedźmy ich  :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2015, 18:03:53 »
nie zawiedźmy ich 
Obawiam się, że trochę za późno. Sporo wiedzy przed Tobą.

Kubki, jeśli wpiszą się w lokal i będą estetyczne i czyste, to najmniejszy problem.

Offline Szubi

  • Wiadomości: 31
    • Fotografia głównie ślubna ale też produktowa i biznesowa
  • Ekspres: Rancillo Silvia + PID auber, Macap M4, FAEMA Due,
  • Młynek: Macap M4, Faema MPN
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2015, 18:07:03 »
3-4 tyś do gastronomi .. starczy na młynek, ekspres przy tej ilości kaw dziennie to jakiś domowy bym polecił ;)
Może ktoś coś napisze .. choć raczej budżet określa drugorzędność tej usługi w twoim punkcie gastronomi więc pozostał bym przy nadziei tych, którzy chcieli by wypić u Ciebie dobrą kawę ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2015, 18:13:28 »
Jest dużo używanego sprzętu w tej cenie na portalach aukcyjnych jak np ten zestaw Faema, w cenie do 4000 zł.



Co to są kubki z farbą tablicową ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2015, 18:19:54 »
Będzie szczerze - i zacznę od końca.
Jeśli zna ktoś z was dobre miejsce skąd można kupować hurtowo arabice o dobrej jakości proszę także o podanie tego w komentarzu.
Kupować hurtowo  ??? Ziarno ma być świeże, w wątku komercyjnym masz kilka palarni. Zamawiaj u nich na bieżąco. Raz na 2 tygodnie, a kawa będzie świeża. Nie ma najmniejszego sensu zakup kawy żeby leżała i starzała się w magazynie.

waży się tutaj satysfakcja tych wszystkich klientów, którzy będą mieć nadzieję wypić u mnie dobrą kawę, nie zawiedźmy ich  :D
Kawę masz, ale pojęcia o niej wcale - nie wiem czy ty będziesz ją przygotowywać czy pracownik, ale ta osoba powinna mieć podstawową edukację. Udaj się na kurs baristy, najpierw podstawowy, potem po treningu "w domu" na zaawansowany. Wtedy klientów nie zawiedziesz. :kawa:

Chciałem was zapytać o radę w wyborze ekspresu ciśnieniowego, jest to drugorzędny produkt naszej działalności, ale spodziewać się mogę co najmniej 30 kaw dziennie. Proszę was także o wyrażenie opinii, czy opłacalnym i dobrym pomysłem jest zakup ekspresu z opcją zaparzenia latte i cappuccino. Mój budżet to 3-4 tys. brutto, interesowały mnie ekspresy które są dobrze opiniowane na portalu ceneo, ale mam co do nich duże wątpliwości, proszę o waszą opinie na ich temat.
Czyli nie kolba a automat  :nienie: to ciężko z tą satysfakcja będzie. Automat - Saeco Aulika, kolba - HX. W przypadku kolby nie zapomnij o młynku. Aulika w zależności od wersji powinna się w twoim budżecie zmieścić. Kolba - HX + młynek + akcesoria, to wydatek 6-8 tyś brutto. 3-4 tyś starczą ci na młynek (1500) i ekspres jedno-bojlerowy w stylu Rancilio Sylvia, Ascaso Steel (2000+).

95% kaw sprzedawanych w lokalach ma mleko na pokładzie więc spieniania nie unikniesz - czy to automatycznie (w automacie) czy to "ręcznie" (w kolbie). W kolbie jedno-bojlerowej i przy twoich założeniach 30+ kaw dziennie jeden bojler  ****wi cię po pierwszym dniu, bo tygodniu będziesz chciał się go pozbyć. Zostaje HX a to około 5000 a sam ekspres. Mowa o sprzętach nowych. Używane dla ciebie mogą stanowić poważne wyzwanie, choć w tym przypadku przy twoim budżecie już coś znajdziesz.

Wybacz szczerość ale wydaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia w temacie przygotowania kawy. Wydaje mi się że nigdy nie obsługiwałeś ekspresu kolbowego. Albo zainwestuj w edukację i zwiększ budżet na zakupy i podawaj dobrą kawę, albo kup automat.  :kwiat:
LMWDP #469

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2015, 18:21:11 »
Widzę że dla smakoszy tylko ekspresy kolbowe  :D no cóż po któtkiej 10 minutowej lekcji jestem skłonny zwiększyć swój budżet do powiedzmy .... 10 tys brutto, zobaczymy co ciekawego znajdę  ;)
Kubki z farbą tablicową to coś nowego lecz przyjemnego dla zwykłego zjadacza chleba, jestem ciekawy co o tym myślicie:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad 2015, 18:26:57 »
W gastronomi nie budżet jest problemem tylko wiedza. Do tego w kawie dochodzi wiedza klientów. Poważnie. Poznaj temat i przemyśl raz jeszcze, bo szkoda przeinwestować. Są miejsca, w których zalewajka będzie miała znacznie większe zainteresowanie niż flat white z inwertrozetą.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2015, 18:32:15 »
Nowy budżet da ci swobodę wyboru sprzętu - sugeruję HX z podpięciem do wody. Ale koniecznie potrzebujesz szkolenia - ty lub twój przyszły barista. Nie wiem skąd jesteś więc ciężko coś polecić. Ale bez szkolenia i zdobycia wiedzy wydasz pieniądze a efektów nie będzie.

Obejrzyj sobie naszą bazę polecanych kawiarni - idź tam i pogadaj na temat kawy i szkoleń.

Gastronomia sama w sobie to trudny biznes, a kawa w gastronomii chyba jeszcze trudniejsza. Zwłaszcza dobra kawa.
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2015, 18:33:21 »
Kubki z farbą tablicową to coś nowego lecz przyjemnego dla zwykłego zjadacza chleba, jestem ciekawy co o tym myślicie:

Wygłąd, powiedzmy OK, zależy tylko jak ten kubek pachnie.

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2015, 18:59:01 »
Kubek ma zapach w zależności od jego przygotowania, osobiście będę go wypiekał w piecu o dużej temperaturze, co zapewnia brak jakiegokolwiek zapachu.
W temacie przeszkolenia proszę o polecenie filmów bądź blogów, które mi w tym pomogą.
Jeśli chodzi o szkolenia zaawansowane to sam pochodzę z opola, ale często odwiedzam takie miasta jak Łódź, Wrocław bądź Katowice.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad 2015, 18:59:29 »
Kubki z farbą tablicową to coś nowego lecz przyjemnego dla zwykłego zjadacza chleba, jestem ciekawy co o tym myślicie:

Wygłąd, powiedzmy OK, zależy tylko jak ten kubek pachnie.


I jaką na ustach ta farba ma fakturę, bo chropowatej powierzchni bym nie chciał. Pytanie też jak się to w zmywarce zachowa.
LMWDP #469

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad 2015, 19:07:49 »
powierzchnie ma gładką a zachowanie w wypażarce zależy właśnie od temp przygotowania tego kubka. w temp ponad 1000C nie mam co się martwić.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad 2015, 19:08:36 »

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad 2015, 23:46:31 »
Powiedzcie mi co myślicie o praktycznym zastosowaniu tego ekspresu do gastronomii: www.olx.pl/oferta/nowy-ekspres-la-pavoni-cellini-kolbowy-CID628-IDcodzr.html#c686798bae , wygląd jego pasuje idealnie do klimatu restauracji, lecz jest jak widzę w 100% domowy ekspres. Z opcji typowo gastronomicznych znalazłem: www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-cisnieniowy-saeco-aroma-compact-i-mlynek-kompak-CID619-ID9K0L9.html#3e08d4deae
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2015, 07:12:16 wysłana przez fux »

Offline domciss

  • Wiadomości: 6
Odp: Ekspres Ciśnieniowy do Gastronomii
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń 2016, 10:00:49 »
No to tak. Widzę, że ktoś już polecił Saeco Aulikę – i słusznie, bo to moim zdaniem, jedne z najlepszych ekspresów na rynku w obecnej chwili. Powinien dać sobie radę z taką ilością kaw dziennie.

Nie wiem dokładnie ile kosztują te ekspresy, ale zawsze jest możliwość wzięcia w dzierżawę ekspresu. No i w sumie przy dzierżawie zapewne będziesz miał dostawę kaw gratis. A przynajmniej tak jest  :hihihi:, skąd moja serdeczna znajoma dzierżawi ekspres do kawiarni.

PS. Fajny ten kubek ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2016, 13:13:17 wysłana przez DrUsagi »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi