Autor Wątek: Technivorm Moccamaster KBG 741 czy Melitta 100704 Aroma Signature De Luxe Style  (Przeczytany 9253 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Technivorm Moccamaster KBG 741 czy Melitta 100704 Aroma Signature De Luxe Style
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Listopad 2022, 09:54:40 »
W sumie mam oba.

Moccamaster jest może nieco lepiej wykonany, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Co do samego działania to w moim odczuciu jeden i drugi robi swoje tak samo dobrze. Efekt końcowy w dużej mierze zależy tutaj od jakości przemiału. Ja zawsze odsiewam sobie pył aby nie przedłużać ekstrakcji w nieskończoność i mieć lepszy efekt w filiżance.

Maccamaster był kupiony jako pierwszy i gdybym dzisiaj miał kupować jeszcze raz któryś z tych ekspresów to zwyczajnie bym wziął kosztująca dużo mniej Melittę.

Offline piotrdab

• Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano
Odp: Technivorm Moccamaster KBG 741 czy Melitta 100704 Aroma Signature De Luxe Style
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Listopad 2022, 19:56:50 »
Takiej odpowiedzi spodziewałem się i dziękuję bardzo :)
Wyglądają, że mają bardzo zbliżoną budowę, identyczną moc, etc. Nawet masę mają taką samą - a więc podobna ilość materiałów została wykorzystana do ich budowy.

Offline Sputnik Mężczyzna

• Ekspres: Bez ciśnienia i nie z automatu, tylko na spokojnie :)
  • Młynek: 1Zpresso K-Max i na prąd
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudzień 2022, 14:57:17 »
To ja też wtrącę swoje trzy grosze.  :taktak:
Miałem oba ekspresy i obydwa działają znakomicie. Wybierz tego, który podoba Ci się bardziej, lub tego, który kosztuje mniej. Osobiście dwa miesiące temu postawiłem znowu na Moccamastera. Najważniejsza jest dobra kawa, reszta to dodatki  ;)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi