Autor Wątek: Zelmer Profi Inna 615.1  (Przeczytany 5989 razy)

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Zelmer Profi Inna 615.1
« dnia: 12 Maj 2015, 00:49:57 »
Witam.
Dostałem w/w ekspres przelewowy, który odkamieniłem Kamixem.
1 - Czy filtr z aktywnym węglem po takiej operacji jest nadal do użytku? (nie wiedziałem, że tam jest).
2 - Czy oryginalny dzbanek jest potrzebny (brak w otrzymanym zestawie), bo jest tam jakiś zaworek, który prawdopodobnie otwiera się po włożeniu dzbanka na wcisk, który otwiera tenże zaworek. Czy można jakoś obejść się bez ori dzbanka jakimś patentem?
3 - Jakie są potrzebne filtry i czy są w ogóle dostępne? Może polecicie jakąś domową rzeżbę filtrową...
4 - Czy jest sens inwestować w ten ekspres? Jeśli trzeba będzie dokupić dzbanek i filtr to będzie koszt zapewne ponad 100zł.
5 - Czy marketowe mielone "niby kawy" da się jakoś na tym zrobić, czy tylko własne mielenie lepszych kaw?
Tak w ogóle warte to to zachodu czy raczej utylizacja?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zelmer Profi Inna 615.1
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2015, 10:46:52 »
Filtr możesz olać - raz że pewnie wiekowy jak maszyna więc raczej już nie działa, dwa że chyba nie do końca potrzebny - możesz sobie lać wodę z dzbanka filtracyjnego - będzie ten sam efekt.

Oryginalny dzbanek by się przydał - chyba ze popsujesz zaworek - ale wtedy będzie ci kapać po wyjęciu dzbanka.

Filtry pewnie standardowe 4-ki lub 2-ki - dobrze przed wsypaniem kawy przepłukać je wrzątkiem.

Inwestować można - najlepiej kupić sobie drugi "na części" tutaj nówka lub tutaj używka.

O kawie z marketu, zwłaszcza mielonej zapomnij - starego pieczywa raczej nie jadasz, dlaczego miałbyś pić starą kawę.
LMWDP #469

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Zelmer Profi Inna 615.1
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2015, 11:20:39 »
Miałem kiedyś takie cudo, ale gdzie tam jest filtr węglowy ?. Chyba że w moim nie było bo to był model z 1999 roku :)

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Odp: Zelmer Profi Inna 615.1
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2015, 16:21:07 »
Oki. Dzieki. Co do filtra weglowego to jest na spodzie Pojemnika na wode.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi