Autor Wątek: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?  (Przeczytany 15004 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Notujecie gdzieś, jakie kawy do tej pory kosztowaliście? Zapisujecie Wasze spostrzeżenia?
Ja tego dotychczas nie robiłam, choć całkiem niedawno uświadomiłam sobie, że trochę się już uzbierało i żałuję, że wększości nie pamiętam. Takie flagowe mieszanki jak Ariadna, Mefisto, Incontro, Top czy Mujeres pamiętam, czy single Indie, Kenia Peaberry (pyszna od Silesiusów), Rwanda od Gorana, Malawi Mzuzu (slavik - przez Ciebie! :jezyk:) ale było przecież więcej, znacznie więcej! I nie pamiętam...
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2013, 15:01:22 »
Pamiętam...
Zbieram wszystkie torebki od początku świata...

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2013, 15:06:58 »
W schowku pod schodami?  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2013, 17:26:45 »
Muszę się przyznać, że ja gromadzę sobie etykietki z opakowań kaw (wycinam/ odklejam z opakowania), które mi przypadły do gustu. Robię tak już od dłuższego czasu :o
Podzieliłem sobie tematycznie, np. kawy od Antonia (tych mam najwięcej w kolekcji), Apro-Trade i innych palarni.
Może wydawać się to dziwne, ale sprawia mi frajdę jak co jakiś czas sobie wyjmę kolekcję i przypomnę, które i od kogo kawki tak mnie urzekły  ;)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2013, 17:59:59 »
Ja podobnie do picasso83 - odklejam etykietkę z opakowania i przyklejam na pudełko, w którym trzymam kawę, nie układam ani nie segreguję na dostawców. Nie wiem co zrobię jak miejsca braknie...




n-krzychu

  • Gość
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2013, 18:05:26 »
Nie zbieram etykiet, nie naklejam - pamiętam - na razie  ;) , ale co będzie jak dopadnie skleroza???
Może zacząć czas notować ??

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj 2013, 20:29:29 »
Po co? Za każdym razem będziesz odkrywał kawę na nowo. Poza tym kawa kilka lat temu a teraz może być inna, bo zmieniłeś sprzęt, temp, preferencję, inaczej wypalona, zmienił się skład mieszanki itd. :)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2013, 20:39:47 »
No a może właśnie po to, by za kilka lat, wracając do tej kawy móc porównać, jak się zmieniła, czy nadal zachwyca mimo zmian, czy może zmiana nie przypadła do gustu.
Ja chyba zacznę notować tylko po to by zobaczyć jak bardzo jestem konsekwentna w swoich wyborach i czy nie boję się eksperymentować.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2013, 23:08:05 »
Bardzo ważne są takie notatki, ale niestety nie przykładam się do nich za bardzo. Baza danych łącząca profile palenia z ocenami sensorycznymi... Kiedyś będę musiał jakoś to urządzić.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2013, 10:14:22 »
Notatek smakowych nie robię, ale od początku zachowuję opakowania po kawie. Wszystkie są w szufladzie :D

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2013, 11:27:46 »
Ja też torebki zachowywałem - jednak ostatnimi czasy zrobiłem porządki i większość została oddana na surowce wtórne.

To co mi smakuje staram się zapamiętywać. Ale, że produkty się zmieniają, bo zmienia się surowiec - to co piłem 2 lata temu nie będzie tym co tak samo nazywa się dziś - to dużej wagi do nazw nie przywiązuje. Carpe Diem :)
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2013, 11:56:43 »
Rozumiem, że kawę zaczęliście na początku zeszłego miesiąca pić... :jezyk:
Na opakowania po kawie musiałbym jakiś garaż dobudować...

 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2013, 11:58:04 »
Może tylko kody kreskowe... :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2013, 12:01:11 »
Ja wywaliłem sporo tych torebek, część zaadoptowałem na woreczki strunowe na różnego rodzaju części, śrubki, narzędzia :D

Kiedyś zbierałem a na etykiecie pisałem co mi smakuje, od 1 do 5. Przestałem kolekcjonować jak zmieniłem ekspres, i w związku z tym zmienił się też smak.
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawowa przeszłość - pamiętacie czego już próbowaliście?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2013, 12:43:55 »
Można, sobie skan, albo fotkę zrobić, opisać, po co torebki zbierać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi