Autor Wątek: Poszukiwania ekspresu nadającego się do wnęki w kolumnie AGD  (Przeczytany 889 razy)

Offline mikokawiarz

  • Wiadomości: 1
Drodzy kawiarze!

Szukam ekspresu do nowego mieszkania. Głównym nietechnicznym wymogiem jest czarna kolorystyka. Budżet najlepiej ok 5k ale do 7 też myślę że można nagiąć. Póki co wybrałem ASCASO Steel UNO PROF który znalazłem na stronie konesso. Kwestia z ekspresami jest o tyle problematyczna że chcę ekspres kolbowy lub ewentualnie ciśnieniowy a takie ekspresy są tylko w opcjach wolnostojących, nie ma do zabudowy, w zabudowie są tylko automatyczne, które robią gorszej jakości espresso więc mijają się z celem. Jestem jeszcze na etapie researchu, ale póki co wynika że trzeba po prostu zrobić wnękę na ekspres wolnostojący o wysokości mniej więcej 50 cm, umiejscowić tam młynek wraz z ekspresem na łącznej szerokości mniej więcej 60 cm tak żeby zrobić z tego element kolumny AGD i zadbać o przyłączenie wody filtrowanej do ekspresu (żeby nie bawić się w nalewanie) i podłączenie ścieku wody brudnej od ekspresu (żeby nie bawić się w wylewanie). Nie jestem jednak przekonany czy ten model jest najlepszym by dołączyć go do takiej kolumny AGD.

Czy ktoś z Was mierzył się z podobnym problemem? Co polecacie? Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu takiej wnęki?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4848
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Poszukiwania ekspresu nadającego się do wnęki w kolumnie AGD
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2023, 16:01:48 »
Jeśli chcesz mieć ekspres z podłączeniem do wody bieżącej i odpływem to na pewno nie może to być ASCASO UNO PID Black & Wood. On nie jest do tego dostosowany. Ma zbiornik wody wsuwany z prawej strony ekspresu.
Musisz szukać ekspresu z pompą rotacyjną z możliwością podłączenia do wody bieżącej. Z oferty ASCASO będzie to BABY T PLUS. Niestety wykracza poza założony budżet. Z innych mogę Ci zaproponować ekspres CREAM ONE. Może nie koniecznie najwyższy model...Także ekspresy INIZIO R z oferty firmy BELLEZZA. Inni producenci także mają takie ekspresy w swojej ofercie.
Jeśli chcesz coś więcej się dowiedzieć to zapraszam do kontaktu na priv lub e-mail.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Poszukiwania ekspresu nadającego się do wnęki w kolumnie AGD
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2023, 22:19:17 »
trzeba po prostu zrobić wnękę na ekspres wolnostojący o wysokości mniej więcej 50 cm, umiejscowić tam młynek wraz z ekspresem na łącznej szerokości mniej więcej 60 cm tak żeby zrobić z tego element kolumny AGD i zadbać o przyłączenie wody filtrowanej do ekspresu (żeby nie bawić się w nalewanie) i podłączenie ścieku wody brudnej od ekspresu (żeby nie bawić się w wylewanie).

Zależy jakie kto ma oczekiwania. Jeśli chcesz podłączyć ekspres do zasilania i odpływu wody, to czeka Cię trochę przeróbek + inwestycja w jakiś sensowny system filtracji wody i to z reduktorem ciśnienia. Ja w domu kawę robię 3, maksymalnie 4x dziennie i zdecydowałem, że sobie taki temat odpuszczę i zostaję docelowo przy zbiorniku. Zaprojektowałem sobie wnękę, w której zmieści się ekspres z młynkiem. Wymiary ostateczne po zamontowaniu kuchni to: 56 cm (szer.) x 58 cm (gł.) x 70 cm (wys.). Pod wnęką mam zestaw filtrów podszafkowych ze zmiękczaczem, które zapewniają filtrowaną wodę w wylewce (podwójna wylewka, do której można podłączyć 2 obiegi wody).

Co do wymiarów, które podałeś:
- wysokość 50 cm to trochę za mało, ponieważ ekspres ma około 40 cm wysokości, więc nie masz miejsca na żaden manewr, a wyjmowanie sprzętu o wadze 20-30 kg z takiej wnęki do najprzyjemniejszych operacji nie należy.
- szerokość 60 cm to zewnętrzne wymiary standardowego słupka pod AGD. Typowa płyta stolarska mdf ma 1,8 cm grubości, więc w świetle zawsze wyjdzie około 56 cm; nawet w meblach na wymiar trudno jest przeforsować zwiększenie tego wymiaru.

Zdjęcie wnęki w załączeniu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi