Autor Wątek: SMEG ECF01 (ec680) - czy warto inwestować w akcesoria (npf, tamper itd)?  (Przeczytany 1402 razy)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Cześć
Zakupiłem sobie ostatnio uszkodzonego SMEGa ECF01 - prosta usterka: zawór ciśnieniowy plus jedno kolanko do wymiany i śmiga jak nowy :)
Dodatkowo do dyspozycji mam młynek KRUPS GVX2 (niestety nie ma on zbyt dokładnej regulacji).
Na ten moment zastanawiam się czy warto inwestować w akcesoria do tego sprzętu.
Ten model, to tak właściwie DeLonghi EC680/685 w obudowie smega i widziałem na youtube, że ponoć da się coś z tym zrobić.
Pytanie tylko, czy jest sens wydawać na to kasę, czy lepiej robić na razie kawkę tak jak jest (z sitka ciśnieniowego) i ew. w przyszłości zainwestować kasę w coś lepszego?

Jeżeli faktycznie tym cudakiem da się coś wyczarować, to jest może jakiś polecany NPF do niego czy wszystkie dostępne na allegro / aliexpress / amazonie produkty są tym samym.

Co do młynka, to na ten moment jest jaki jest, ale planuję w bliższej niż dalszej zakup jakiegoś ręcznego, więc tym nie musimy się teraz zajmować :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: SMEG ECF01 (ec680) - czy warto inwestować w akcesoria (npf, tamper itd)?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2023, 18:24:24 »
Pytanie tylko, czy jest sens wydawać na to kasę
Nie.
czy lepiej robić na razie kawkę tak jak jest (z sitka ciśnieniowego) i ew. w przyszłości zainwestować kasę w coś lepszego?
Tak.
planuję w bliższej niż dalszej zakup jakiegoś ręcznego
👍
》tertium non datur《

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: SMEG ECF01 (ec680) - czy warto inwestować w akcesoria (npf, tamper itd)?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2023, 13:23:27 »
Hmm, w sumie zapomniałem wspomnieć o jednym dość istotnych aspektach.
Mam małą kuchnię i wybrednego stylistę w domu.
Zapowiada się na to, że ten ekspres będzie mi towarzyszył do czasu powiększenia kuchni (skala ~2 lat).
Niestety małe klasyki jak Gaggia classic nie przemawiają do gustów w domu a na fajniejszy (i większy sprzęt) nie mam miejsca.

Także pod tym względem zastanawiałem się nad NPF itd. Coby ćwiczyć na tym co się ma.
Mam np wrażenie, że aktualne sitko pressurized jest niestabilne (otwór ciśnieniowy jakby się zapychał).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi