Autor Wątek: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?  (Przeczytany 1163 razy)

Offline FilipZS

    • Brak
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Brak
  • Młynek: Brak
Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« dnia: 29 Marzec 2023, 13:23:48 »
Cześć,

przeczytałem chyba całe forum, od 2 miesięcy zmieniam zdanie co kilka dni i chyba mam już swojego faworyta. Chcę zamówić ekspres Profitec Pro 400. Pasuje mi wizualnie, rozmiarowo oraz wydaje mi się, że nada się idealnie pod kilka espresso + 2-3 cappuccino dziennie. Chciałem Was jeszcze prosić o rade co do młynka. Aktualnie mam 3 faowytów:

- Fiorenzato AllGround
- Eureka Mignion Stark
- Mahlkonig x54

Który byście wybrali do tego zestawu? Dodam tylko, że młynek ma również służyć do mielenia kawy do ekspresu przelewowego oraz kawiarki. Dziękuję za pomoc:)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2023, 00:07:50 »
Cześć,

przeczytałem chyba całe forum, od 2 miesięcy zmieniam zdanie co kilka dni i chyba mam już swojego faworyta. Chcę zamówić ekspres Profitec Pro 400. Pasuje mi wizualnie, rozmiarowo oraz wydaje mi się, że nada się idealnie pod kilka espresso + 2-3 cappuccino dziennie. Chciałem Was jeszcze prosić o rade co do młynka. Aktualnie mam 3 faowytów:

- Fiorenzato AllGround
- Eureka Mignion Stark
- Mahlkonig x54

Który byście wybrali do tego zestawu? Dodam tylko, że młynek ma również służyć do mielenia kawy do ekspresu przelewowego oraz kawiarki. Dziękuję za pomoc:)

Fiorenzato All
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2023, 03:18:48 »
Ja bym się zastanawiał, czy którejkolwiek z nich będzie odpowiedni.
Pomiędzy espresso a kawiarką trochę chyba trzeba młyn skręcić, czyli za każdym razem masz kawę do wywalenia.
Może oddzielny ręczniak do kawiarki albo jakiś single dose?

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2023, 10:50:12 »
Może oddzielny ręczniak do kawiarki albo jakiś single dose?
dokładnie. Młynek do espresso to tylko do espresso, jak ktoś się łudzi, że będzie mu się chciało go przestawiać, to lepiej niech przestanie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2023, 11:10:43 »
Pomiędzy espresso a kawiarką trochę chyba trzeba młyn skręcić, czyli za każdym razem masz kawę do wywalenia.
Trochę kawy zawsze się marnuje. W tego typu młynkach zawsze coś tam zostaje w kanale między żarnami a wylotem, więc taka natura rzeczy. Zwiększenie dystansu między żarnami na mielenie do kawiarki to raczej drobiazg -- ważne by młynek miał najprostszą i w ogóle możliwą w szerszym zakresie regulację. Z tej trójki chyba Fiorek ma takową.

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2023, 11:49:03 »
Pół biedy zwiększenie dystansu z espresso do kawiarki. Gorzej w drugą stronę - trzeba na włączonym młynie i dać mu trochę przemielić, żeby się przemiał "unormował".
Jest filmik z dobrej palarni o kalibracji młynka, gdzie robią to na przykładzie właśnie Fiorenzato i tutaj dużo kawy idzie "do piachu".

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Profitec PRO 400 + młynek Fiorenzato, Eureka, Mahlkonig?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2023, 21:16:05 »
Lepiej jakiś ręczny niedrogi młynek np. Timemore i do kawiarki mieć nastawiony, wtedy zaoszczędzona kawa i nerwy szybko przewyższą wartość dodatkowego ręcznego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi