Autor Wątek: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem  (Przeczytany 4575 razy)

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Cześć,

Długo dojrzewałem do zakupu kolby, w międzyczasie trochę się różne sprawy pokomplikowały, ale wreszcie bez przeszkód mogę myśleć o zakupie. Okazja nie byle jaka, bo wypada nam w tym roku 25-ta rocznica ślubu i postanowiliśmy z Żoną sprawić sobie taki prezent. Przeczytałem masę wątków na forum, już mam poukładane co i jak, jednak przed zatwierdzeniem ostatecznej listy zakupowej chciałem Was prosić i wyjaśnienie kilku wątpliwości. Szeroko się uśmiecham zwłaszcza do @Janusz bo to u Ciebie będę kupował. Oto zestaw, o którym myślę:

Ekspres - Ascaso Steel UNO PID Black&Wood
O wyborze tego modelu zadecydowało wiele czynników:
- Mały pobór prądu (mam w starym bloku, w którym mieszkam naprawdę kiepską instalację, czasem boję się włączyć na raz piekarnik i czajnik w obawie czy bezpiecznik na klatce nie poleci)
- Woda ma kontakt tylko ze stalą nierdzewną
- Termoblok - krótszy czas wygrzewania, woda zawsze świeża zamiast odstana i wielokrotnie grzana w bojlerze, brak problemów z parą przy większej ilości mleka do spienienia
- PID i generalnie duża konfigurowalność parametrów
- Jest śliczny

Młynek - G-Micron
Wydaje mi się, że w swojej kategorii cenowej jest to najlepszy młynek do espresso (do alternatyw nie będę potrzebował). Przekonały mnie: minimalna retencja, łatwość czyszczenia, brak problemów z powrotem do starych sprawdzonych nastaw po wyjęciu żarna, single dose, niewielkie rozmiary.

Zamierzam oczywiście dokupić trochę dodatkowych akcesoriów, które wymienię w pytaniach poniżej. Zacznę od pytań dotyczących ekspresu:

1. Czy faktycznie portafilter dodawany standardowo do nowych modeli tego ekspresu jest ze stali nierdzewnej AISI 304? Jeśli tak to mnie to bardzo cieszy, ale mam w związku z tym pytanie. Generalnie do tej stali 304 nie przyczepia się magnes, ale czytałem, że są wyjątki zależnie od procesu obróbki. Mógłbyś @Janusz sprawdzić czy magnes przyczepi się do tego PF-a choć w małym stopniu? Pytam, bo planuję też zakup takiego ustrojstwa na magnesach i jak zupełnie się nie przyczepi to odrobinę traci on swoją funkcjonalność:
baristahustletools.com/the-ring
Mógłbyś też ocenić po znajdującym się na tej stronie rysunku z wymiarami czy to wejdzie na PF (chodzi mi o wymiar 70,5 mm)
Ten lejek chcę kupić razem z ich przyrządem do WDT: baristahustletools.com/the-comb

2. Czy PF jest wyposażony w podwójną wylewkę? Wiem, że rączka PF-a jest pod kątem 10 stopni, czy w związku z tym po położeniu jej na blacie sitko jest poziomo i tampować można dokładnie prostopadle do blatu, czy też trzeba rączkę lekko unieść aby mieć sitko z mielonką poziomo?

3. Czy drewnianą rączkę PF-a należy jakoś zabezpieczać przed wilgocią np. olejowoskiem, czy nie ma potrzeby i można czasem spłukać całość bez obaw, że coś się stanie?

4. Jakie sitka są w zestawie z ekspresem - ile i na jakie dozy? Czy to te nowe precyzyjne? Czy jest ślepe sitko? Preferuję jasno palone kawy, czy warto w związku z tym dokupić jakieś dodatkowe sitko, czy te co są w zestawie dają radę?

5. Przewinęły mi się przed oczami różne nazwy tych ekspresów - z/bez "Steel" (po prostu UNO), z/bez "Pro", ale zakładam, że to tylko skróty myślowe i generalnie są dwa modele UNO - zwykły i PID?

6. Czy da się spuścić wodę z układu na czas długiej nieobecności w domu (np. miesiąc)? Wiem, że to zaledwie kilkanaście mililitrów, ale wolę nie myśleć co po takim czasie tam się rozwinie. Programatory czasowe u mnie odpadają - mam uraz po tym jak kiedyś miałem pożar w pracy przez taki programator. Jak wyjeżdżam, to po prostu wszystko poza lodówką wyłączam.

7. NPF - tutaj się zastanawiam czy na pewno kupować. Jeśli już to brałbym oryginał Ascaso, ale sądząc z katalogu te do modeli UNO są z mosiądzu, a dopiero te do Big Dream Plus są stalowe (model PM.408) - czy ten stalowy będzie pasował do UNO? Wiem, że drogo te oryginały, ale generalnie mieszczę się w budżecie, więc ten aspekt pomijam. Zdaję sobie sprawę, że NPF jest świetny do nauki ekstrakcji, ale z drugiej strony syf w całej kuchni po nieudanych shotach raczej mnie nie zachęca. Ale jakby się okazało, że do UNO pasują te z nierdzewki to pewnie i tak kupię - jak nie na naukę to na przyszłość, gdy już będę umiał robić kawę na tyle dobrze, że ryzyko opryskania całej kuchni będzie minimalne.

8. Jaki tamper do tych sitek, które są standardowo dodawane do ekspresu? Zastanawiam się nad brązowym Motta Competition 58,4 mm ale wolę się upewnić czy wejdzie do tych sitek, czy też raczej trzymać się równego 58? Jeśli wejdzie większy, to czy tamper Kazak zwiększy szansę na wyeliminowanie błędów ubicia w porównaniu ze zwykłym tamperem? coffe.kazak.com.pl/en/product/temper-ss-58-4-e61/
Swoją drogą to czy dobrze mi się wydaje, że na niektórych filmach na Youtube ludzie go nie do końca dobrze używają? Niby na początku układają na PF tak, żeby czarna część przylegała do krawędzi, ale potem czarną część puszczają i tylko pchają ręką górę, a wtedy przecież nadal jest możliwość przekrzywienia tampera. Dobrze myślę, że to trzeba jedną ręką trzymać cały czas czarną część, żeby na pewno przylegała płasko to krawędzi PF-a i jednocześnie pchać?

9. Chcę też kupić Motta Leveling Tool. Wiem, że opinie są podzielone, ale myślę, że stosowanie WDT + Motta + tamper pozwoli mi przygotować idealny materiał pod strzał. I tutaj znowu pytanie o rozmiar - Motta robi zarówno 58 i 58,5 mm. Który brać? Obawiam się, że 58,5 to może być za dużo, bo nawet jak tamper 58,4 by wszedł to z kolei 58,5 to już może być zbyt wiele żeby się to swobodnie obracała ta Motta.

10. Kusi mnie też stacja tampująca Kazaka: coffe.kazak.com.pl/en/product/pl-temper-stancziya-dlya-niche-zero/
Czy ktoś tego używa ze swoim UNO i może potwierdzić, że łycha stabilnie siedzi w podstawce i generalnie wszystko ok? Podoba mi się, że jest ta śruba regulacyjna, dzięki której można wypoziomować PF.

11. Żeby jeszcze bardziej zredukować ryzyko kanałowania myślę o dodatkowej siatce, którą się kładzie na ubitej mielonce, Takie siatki mają 58,5 mm - czy nie będzie problemu z rozmiarem PF-a? Czy ktoś używał tego z UNO i może potwierdzić, że nie ma przeciwwskazań - np. czy ciastko + siatka to już nie jest za gruba warstwa, żeby zapiąć łychę. Tutaj dwie takie siatki:
flairespresso.com/product/flair-58-puck-screen/
normcorewares.com/collections/bottomless-portafilter/products/normcore-lower-shower-screen-puck-screen-contact-screen-stainless-steel


Będzie jeszcze kilka dodatków - dzbanek do spieniania 600 ml, waga (muszę przebrnąć przez długi wątek o wagach, ale raczej coś po tej lekturze wybiorę), mały pojemnik z obijakiem, chemia czy szczotki, ale tutaj raczej nie mam na razie pytań.

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2023, 17:54:13 wysłana przez emka »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2023, 18:05:30 »
Cześć,
Za dużo pytań na odpowiedź dzisiaj. Za parę minut spodziewam się gości. Odpowiem jutro z firmy. Ja lub @Gmtb .
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2023, 18:43:53 »
Mam ten dysk Motty 58.5mm. 0.5mm to jest naprawdę niewiele moja kolba co prawda inna ale wydaje mi się że zmieściłby się jeszcze większy dysk czy tamper.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2023, 06:51:49 »
Jeśli będą to nowe sitka robione przez VST to lepiej brać wszystkie akcesoria 58,5mm. Odnośnie puck screen’ow zerknij sobie na ali, tam wyjdzie około 40zl za szt - a jest to samo co np od normcore. Odnośnie tampera możesz sobie zobaczyć to co oferuje właśnie normcore (nie musisz martwić się o poziom, a sprężyna zadba o odpowiednia siłę ubicia).

Jeśli chodzi o NPF dlaczego zależy Ci na stalowym? Tutaj nic się nie wypłuka jak przy zwykłym PF.

W kwestii wag to zerknij na timemore basic i nano.

Jeśli chodzi o stacje tampingowa to ze swojej strony wrzucę taka z drewnianymi akcentami (przy okazji ma deseczkę z miejscem na tamper i leveling tool), bardzo się z nią polubiłem - https://a.aliexpress.com/_ExheN1l

I najważniejsze - planujesz robić dużo kaw mlecznych? Czy jednak głównie będzie to espresso? Bo jeśli jednak kawy mleczne nie będą „od czasu do czasu” to sugerowałbym aby dopłacić do DUO, będzie wygodniej i szybciej, bez zbędnego czasu aż termoblok odgrzeje się aby móc spieniać mleko. (patrząc po wątku UNO PID’a jest to niby 45 sekund aby spienić mleko) Ja osobiście przy pierwszym zakupie jako, że planowałem robić więcej kaw mlecznych zakupiłem DUO.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2023, 10:14:01 »
Poniżej odpowiedzi na pytania.

1. Kolba jest w pełni wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304. Czy magnes się przyczepi dam znać później ponieważ nie posiadam aktualnie żadnego pod ręką:)
    Średnica zewnętrzna kolby to 70,5 mm.

2. Kolba ma podwójną wylewkę i po postawieniu na blacie sitko jest w poziomie (chyba że blat krzywy ;) )

3. Rączka fabrycznie jest zabezpieczona ale nie zaleca się aby miała kontakt w wodą, a przynajmniej nie długotrwały. Na pewno trzeba przede wszystkim uważać na miejsce łączenia rączki z kolbą.

4. W zestawie są standardowe sitka 7 i 14g, sitka Cream+ 7 i 14g sito na saszetki POD oraz ślepe sito. Jeżeli zamierzasz używać głównie kaw jasno palonych to polecam dokupić sitka competition w
    w rozmiarach 18 i 21g. Ewentualnie samo 18g jeżeli masz zamiar dokupić NPF ponieważ na jego wyposażeniu jest sito 21g.

5. Zgadza się. Kiedyś pełna nazwa była Steel UNO/DUO. Prof oznaczało wersję z bojlerem 58mm (bo był też wersję 57).

6. Nie ma takiej możliwości.

7. Pasuje każdy z oferty ASCASO.

8. Do standardowych sit musi być 58mm. Do sit Competition może być 58,4 - 58,5.
    Kazak na pewno pozwoli kawę równo ułożyć właśnie dzięki tej krawędzi.

9. Jak wyżej. Do sit Competition powinien pasować.

10. Nie używałem więc się nie wypowiem. Wydaje mi się że w tej kwocie możesz spokojnie ją kupić. Inne rozwiązania tego typu to i tak wydatek ponad 100 zł.

11. Raczej problemu tu nie widzę. Ewentualnie zmniejszasz lekko dozę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2023, 19:03:04 »
8. Do standardowych sit musi być 58mm
Dziwne, 58,50mm nie wejdzie, będzie za ciasny?
》tertium non datur《

Offline Kit’

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso UNO PID v2, V60, AeroPress, Chemex
  • Młynek: 1Zpresso K-Max, Timemore C3
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2023, 19:29:18 »
8. Do standardowych sit musi być 58mm
Dziwne, 58,50mm nie wejdzie, będzie za ciasny?

Nie wejdzie, mam 58,4 i już taki nie wchodzi

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2023, 02:52:05 »
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

@Matius22
DUO ma dwa razy większy pobór prądu, a jak pisałem instalacja w moim mieszkaniu jest bardzo kapryśna i nie chcę co rusz mieć wywalonego bezpiecznika. Mleczne kawki piję tylko ja, Żona pije czarną, czyli dziennie to będą 2-3 spienienia - UNO spokojnie da radę. Już wcześniej przyglądałem się temu tamperowi Normcore, ale jednak chcę mieć kontrolę nad siłą ubicia, dlatego myślę o Kazaku. Wagę prawdopodobnie wezmę MyWeigh Triton T2 400g bo nie planuję jej używać podczas ekstrakcji, jedynie do odważania ziaren. Śliczna ta stacja tampingowa z Ali, muszę sprawdzić czy mają wersję bez deseczki, tylko sama baza pod PF. Mam tak mało miejsca na blacie, że nie ma opcji na dorzucenie jeszcze deseczki, muszę realizować plan minimum jeśli chodzi o zajmowanie powierzchni.

@Gmtb
Chcę wszystko oblecieć tamperem Kazaka 85,4 i leveling toolem 85,5, więc najczęściej używane sitka zdecyduję się dokupić w pasującej średnicy. W Waszym sklepie te sitka są w rozmiarach 14, 18 i 21, ale na fotce jest też 7. Czy to najmniejsze do pojedynczego espresso też jest dostępne? Jaki zestaw byś polecał, żeby było uniwersalnie - wszystkie cztery (zakładając, że są dostępne) czy tylko wybrane? Pewnie jak będzie ekspres to wpadnie też jakaś kawka średnio palona, jasne lubimy w przelewach, ale w kolbie to kto wie. Na pewno nie będzie bardzo ciemnych bo tych oboje nie trawimy. Czasem pewnie się zdarzy, że będzie potrzeba pojedynczego espresso.
Skoro nie da się spuścić wody z termobloka to jak wygląda temat ew. glonów, bakterii czy grzyba przy długim nieużywaniu? Jest takie ryzyko czy nie? A może jest po prostu procedura czyszczenia po powrocie z urlopu, która zabija "na śmierć" wszelkie tałatajstwo, które narosło w bebechach ekspresu?
Będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie z tym magnesem.
W jakimś wątku chyba widziałem, że można u Was zamówić wydruki 3D akcesoriów bodajże do G-IOTA. Czy coś drukujecie również do G-Micron? Np taki sprytny uchwyt podnoszący pojemnik bliżej wylotu młynka podczas mielenia: youtube.com/watch?v=1c8da_8slIY
lub inne gadżety?
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2023, 03:08:28 wysłana przez emka »

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń 2023, 11:52:44 »
Z tego co piszesz to głównie przyda Ci się 18 i ewentualnie 21g. 14g możesz odpuścić bo jak piszesz ciemno palonych nie masz zamiaru stosować, a w 7g nie ma co inwestować ponieważ i tak z sita pojedynczego nie wyciśniesz dobrego espresso.

Co do 3D. W przypadku G-micron nie trzeba tego drukować ponieważ na wyposażeniu jest lejek (funel) który z jednej strony wchodzi na kolbę a z drugiej na kubeczek.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń 2023, 12:53:56 »
Pamiętam jak analizowałem chyba 2 miesiące zakup - jestem typem analizatora, czytacza recenzji. Teraz tak mam z telefonem :D.

I najlepsze, że dzisiaj mielę, zapinam kolbę, robię kawkę ręcznie z timerem jedynie. I jest super :) polecam sprzęt. Każda kolba da epokowy skok jakości.

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń 2023, 19:40:26 »
Hahaha, skąd ja to znam! Ja nawet głupiego ołówka automatycznego nie potrafiłem kupić wcześniej nie "doktoryzując się" z tego tematu - video testy na youtube, blogi, fora, w sumie kupa nocy w plecy. Ale za to ołówek wynagrodził mi te wszystkie wyrzeczenia  ;)

Docelowo zamierzam ekspresu po prostu używać. Nie kręci mnie wizja odważania w trakcie ekstrakcji, przerywania równo z timerem itp. Oczywiście rozumiem jak kogoś to kręci, ale u mnie inne zajawki są na pierwszym miejscu, a w tym wypadku po prostu chcę dokonać jak najlepszego wyboru (jakby nie było kawał pieniądza i chcę wiedzieć, że dobrze wydany), żeby kupić raz a dobrze i używać. Zresztą gdyby Żona zobaczyła, że odprawiam wszystkie takie rytuały przy parzeniu to albo by wezwała do mnie egzorcystę, albo dała sobie spokój z piciem kawy  [emoji38]

@Gmtb Nie wiedziałem o tym lejku w zestawie. To chyba on z powodzeniem zastąpi w trakcie WDT ten Barista Hustle The Ring, który planowałem kupić - dobrze mi się wydaje?

Offline axis

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Allground Sense
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2023, 11:21:01 »
Mogę się wypowiedzieć co do punktu 1. - magnes nie przyczepi się, natomiast sam pierścień ma sens, ponieważ przyczepia on się do sitka i trzyma się bardzo dobrze.

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2023, 23:45:50 »
@axis Czyli nierdzewne sitka mają właściwości magnetyczne? To faktycznie w takim wypadku portafilter nie ma znaczenia.

@Matius22 Odnośnie tej stacji tampingowej z Ali (kusi mnie bo chyba najładniejsza z tego typu) - portafilter się w niej trochę zapada, bo uszka opierają się na tym wewnętrznym wycięciu. Ale czy górna krawędź sitka wystaje ponad krawędź stacji jak patrzysz z boku? Chodzi mi o to, że tamper Kazak ma szeroką tę część z tworzywa, która się opiera na sitku i nie wiem czy by się nie opierał na drewnie zamiast na sitku, jeśli portafilter jest za głęboko osadzony w stacji.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2023, 09:50:18 »
Wrzucam Ci zdjęcia na przykładzie kolby od Ascaso Duo PID







Kolba nie wchodzi w całości tak głęboko, że opiera się samymi uszkami. Zatrzymuje się bardziej na jej górnej części kilka mm pod uszkami. Sitko wystaje ponad stację tampingowa.

W innym wątku pytałeś o puck screen flair 58, ja używam takich z ali. Na ten moment posiadam dwa o różnych grubościach - 0,75mm i 1,75mm. Bardziej polubiłem ten chudszy (czemu to ciężko powiedzieć) po kawie przepłukuje go ciepła woda i robię następna (chwile sobie poleży na kratce w ekspresie, suszy się zawsze także na niej). Po pół roku brak śladów rdzy, także nie mam problemu z jego czyszczeniem (spłukuje się wszystko).
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2023, 09:54:34 wysłana przez Matius22 »
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Ascaso UNO PID + młynek i akcesoria - garść pytań przed zakupem
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2023, 16:11:22 »
Wielkie dzięki za zdjęcia. Widzę, że średnica otworu na kolbę jest chyba nawet mniejsza niż w Kazaku i kolba wchodzi idealnie na styk, w Kazaku jest chyba 3,5 mm luzu (74 mm a kolba ma 70,5). Bardzo fajnie to wygląda, dzięki za polecenie. Co do puck screena to nie wiem czy warto się sugerować stalą - 304 czy 316 (bo widziałem takie i takie) - w sumie to chyba nie są aż tak hardcorowe warunki, żeby 316 miała przewagę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi