Autor Wątek: Delonghi 23.120 reset  (Przeczytany 1927 razy)

Offline Tutek

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Delonghi 23.120
Delonghi 23.120 reset
« dnia: 03 Styczeń 2023, 16:27:07 »
Cześć,
jak zresetować ekspres 23.120 do ustawień fabrycznych, coś pomieszałem z ilością kawy i jedno espresso robi mi pełne 240ml?

dzięki.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2023, 19:40:24 wysłana przez ranGo »

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Delonghi 23.120 reset
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2023, 20:07:10 »
Nie znam tego ekspresu ale najczęściej działa to tak, że po ustawieniu rodzaju żądanej kawy naciskasz przycisk ekstrakcji i trzymasz wciśnięty do uzyskania pożądanej ilości w filiżance. Jak puścisz, to ekspres powinien zapamiętać ustawienie.

Smacznej kawki.

Offline frogpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura Z10
Odp: Delonghi 23.120 reset
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2023, 22:38:07 »
Pisze że działa w serii ECAM 23.1, możesz spróbować: najpierw wyciągnij wtyczkę z gniazdka. Teraz naciśnij jednocześnie przycisk on-off i 1 espresso, trzymaj je wciśnięte, a następnie podłącz przewód zasilający do gniazdka. Zwolnij przyciski dopiero wtedy, gdy migają diody LED kawy.
Napisz czy działa.

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Delonghi 23.120 reset
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2023, 15:14:09 »
Też mam ekspres delonghi dynamica, z tym, że ja powiem szczerze, że nic nie zapisywałam w ustawieniach. Tam powinieneś chyba mieć taką funkcje resetu czy przywrócenia tych ustawień fabrycznych. Szczerze mówiąc, mam ten ekspres od 3 lat, ale nigdy nie miałam takiego problemu, ponieważ większość rzeczy robię po prostu ręcznie. Tzn. jak np robię latte, to nie korzystam z tej funkcji latte, tylko najpierw leje spienione mleko, potem kawę, potem znowu spienione mleko. Jak espresso, to akurat korzystam z tej funkcji, jak podwójne to tylko klikam na ok i wtedy jest x2. Ja też głównie piję czarną kawe. Przyznam się szczerze, że korzystam z na prawdę podstawowych funkcji tego ekspresu i mimo posiadania go od 3 lat, nie znam wszystkich. Pozdrawiam. Aaa jeszcze jedno, zajrzyj tez do instrukcji ekspresu albo na filmiki na YT.

Offline Tutek

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Delonghi 23.120
Odp: Delonghi 23.120 reset
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2023, 21:08:11 »
to model ecam 23.120B dostałęm odpowiedź od suportu że nie ma tu resetu do ustawień fabrycznych w tym modelu.
Muszę się sam ręcznie ustawić espresso mniej więcej taka jak była fabrycznie. Wciska się guzik ekspresso i trzyma chwilę kawa leje się do czasu aż naciśniemy guzik raz jeszcze i tak zapamiętuje.

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Delonghi 23.120 reset
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2023, 15:15:00 »
No to będziesz ustawiać ręcznie i już. Ja Mam inny model zupełnie niż Ty tak teraz patrzę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi