Autor Wątek: Eureka Mignon Specialita i stopień zmielenia..  (Przeczytany 663 razy)

Offline Gravis Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Eureka Mignon Specialita i stopień zmielenia..
« dnia: 16 Listopad 2022, 10:05:47 »
Hej,
Problem pewnie prosty, ale dla początkującego jak ja zdaje się złożony.

Po zmianie ziaren na inne (inna kawa) nie jestem w stanie dostosować stopnia zmielenia. Próbowałem już w jedną drobniej i drugą stronę i po prostu kawa przelatuje jak przez sitko. W 17sekund robi 40g kawy..

Regulacja w tym młynku i pokrętło są trochę mylące dla mnie (a może po prostu czegoś nie wiem i muszę się jeszcze nauczyć).
Zdaje się, że można "obkręcić na około" - pytanie czy można?

Jeszcze nie obkręciłem i jest w "fabrycznym" położeniu między 1 a 0 (drobno mielona)

Kawa w strukturze po zmieleniu wydaje mi się jest podobna do tej którą miałem poprzednio, ale no woda przelatuje za szybko i kawa jest kwaśna co by sugerowało, żeby zmielić drobniej - ale już mi brakło skali zdaje sie...

Zmieliłem tak jakoś 4 kawy i mam ochotę się poddać. Pomocy.

EDIT:
Udało mi się uzyskać w trakcie 27sekund około 34g i już espresso jest "pijalne". Co zrobiłem? Na pustym włączonym młynku wyszukałem "zera" (moment kiedy słychać delikatne tarcie żaren) i lekko przekręcając na "grubsze" mielenie udało się to o czym napisałem.

Widziałem chyba jakieś wydruki 3d - łatwo wymienić tą gałkę, żeby była bardziej "precyzyjna" ?

Jakieś inne zalecenia?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 10:35:41 wysłana przez Gravis »
Lelit Anna PL41TEM
NPF Portafilter & Ascaso 57mm Precision Competition Filter 14g
Młynek Eureka Mignon Specialita @ Single Dose
Waga SearchPean Tiny2S
Pierścień dozujący ze stali nierdzewnej 57mm
Dystrybutory Kazak Sputnik & italparts 57mm
Tamper Motta 57mm
Dzbanek Joe Frex 350ml
Odbijak DeLonghi

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi