Autor Wątek: Xeoleo do espresso?  (Przeczytany 1048 razy)

Offline Saul_Goodman

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: AeroPress, Tchibo Cafissimo Mini
Xeoleo do espresso?
« dnia: 13 Listopad 2022, 12:43:06 »
Hej! Mam prośbę o pomoc. Czy młynek ręczny Xeoleo jest w stanie dać przemiał pod espresso do ekspresu kolbowego?

Od kilku lat używam go z powodzeniem do Aeropressu. Ostatnio zaczęło mnie jednak męczyć spędzanie całej imprezy w kuchni, robiąc 5 kaw z aeropressu po kolei. Chciałbym ten proces jakoś usprawnić. Kuchnię mam małą, dlatego myślałem o jakimś małym ekspresie kolbowym w stylu DE'LONGHI Dedica Style EC 685.BK albo Krups Virtuoso (swoją drogą jakieś opinie o tych ekspresach?).

I stad moje pytanie: czy ten młynek da mi przemiał pod espresso a jeśli nie, to jakie mam sensowne (czyt. tanie i lepsze od mielonej z marketu) alternatywy?

Z góry dzięki za pomoc

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2022, 18:44:26 »
Nie wiem czy wybrany młynek da radę do espresso, ale przy wybranych ekspresach dalej będziesz spędzał imprezy w kuchni.   :taktak:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2022, 18:59:25 »
Nie wiem czy wybrany młynek da radę do espresso, ale przy wybranych ekspresach dalej będziesz spędzał imprezy w kuchni.   :taktak:

👌😁
Można trafić w tej cenie używane Ascaso, a to będzie przepaść jakościowa w stosunku do De'Longhi i Krupsa.

« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2022, 19:02:57 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2022, 19:04:35 »
w stylu DE'LONGHI Dedica Style EC 685.BK albo Krups Virtuoso (swoją drogą jakieś opinie o tych ekspresach?).
Tych maszyn raczej na forum nikt Ci nie poleci :) Jeśli jednak wybór musi być zawężony do tych dwóch to Dedica...

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2022, 19:08:44 »
Chodzi raczej o to że zmielenie do 5 espresso młynkiem ręcznym nie będzie znacząco odbiegało w czasie od zmielenia do 5 aeropresów :picardpalm:

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 430
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2022, 19:11:24 »
Raczej dłuższe będzie, bo trzeba drobniej ;)


Offline Saul_Goodman

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: AeroPress, Tchibo Cafissimo Mini
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2022, 19:52:10 »
W sumie macie rację. To może pójść w stronę automatycznych? Spoko opinie w sieci ma Melitta Solo i mieści się w moim budżecie. Macie z nim jakieś doświadczenia?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2022, 19:52:24 »
zmielenie do 5 espresso młynkiem ręcznym nie będzie znacząco odbiegało w czasie od zmielenia do 5 aeropresów
Zależy jak drobno mielisz do aeropresu,ale możesz się szykować, że do espresso będzie to przynajmniej dwa razy dłużej. Oczywiście  jeśli mówimy o espresso doza/napar 1/2 lub 1/2.5 w czasie ok 30 sekund.

@Saul_Goodman
bliżej espresso dojdziesz w De longhi za tę samą cenę co Melitta. Jednak Melitta ma też swoje plusy.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2022, 19:54:36 wysłana przez krystians »

Offline Saul_Goodman

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: AeroPress, Tchibo Cafissimo Mini
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Listopad 2022, 09:56:21 »
@krystians
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl o DeLonghi i Melitta? Bo właśnie znalazłem DeLonghi ECAM22.115.B Magnifica S i wydaje się bardzo spoko opcją, nawet lepszą niż Melitta Solo. Ale chętnie posłuchałbym opinii, bo nie jestem zbyt obeznany w temacie automatów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopad 2022, 10:10:50 »
W De Longhi możesz po prostu drobniej ustawić mielenie kawy niż w Melicie Solo. Oba to są podstawowe, proste modele.

Offline Saul_Goodman

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: AeroPress, Tchibo Cafissimo Mini
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Listopad 2022, 10:33:52 »
Ale dramatu nie będzie? Czy te ekspresy to taka kupa, że nie ma sensu kupować?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Xeoleo do espresso?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopad 2022, 10:39:22 »
Normalne urządzenia. U mojego ojca od 2,5 roku działa Solo bez problemów a u przyjaciół Magnifica S od roku.  Melitta podoba mi si e wizualnie i prostotąużytkowania, natomiast Magnifica ma większe możliwości, tj. drobniej mieli, więc można się zbliżyć z koncentracją do espresso i ma spieniacz. Zależy jakie kto ma priorytety, większość użytkowników automatów to jednak nie pija naparstka espressso.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi