Autor Wątek: Eureka Mignon Specialita czy XL  (Przeczytany 3715 razy)

Offline palusik Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ceado E6P
Eureka Mignon Specialita czy XL
« dnia: 04 Listopad 2022, 08:57:04 »
Witam grono



Dzień dobry,


Po wielkich poszukiwaniach, czytaniu i nauki o kawie i parzeniu espresso nadszedł czas na zakupy. Ekspres wybrany, Bezzera Magica S PID i kwestia młynku.
Tutaj już byłem nastawiony na Eureka Mignon Specialita, 55 mm żarna, cichy i sprawdzony. Do tego nadaje się na mielenie nie tylko pod espresso.

Tu pojawia się Mignon XL, za nie dużo więcej dostajemy juz 65 mmn żarna - więc dużo szybciej mieli, a także te same funkcje co w Specialita. Dobra cena, skoro najbliża sensowna konkurencja jest kosztuje grubo ponad 3000 zł (single dose Niche Zero czy Ceado E5P).

Zatem są tu jacyś użytkownicy i mogą się podzielić opinią?
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2022, 11:28:27 wysłana przez Fux »

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2022, 12:15:21 »
Podobny temat przewijał się kilka razy. Przy tej cenie za cały zestaw bym się nie zastanawiał-warto i trzeba dołożyć te kilkaset złotych do młynka z większymi żarnami. Do tak zacnego ekspresu XL to minimum :)

Offline baarszczu

    • brak
  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: Fiorenzato AllGround
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2022, 14:24:08 »
Witam grono



Dzień dobry,


Po wielkich poszukiwaniach, czytaniu i nauki o kawie i parzeniu espresso nadszedł czas na zakupy. Ekspres wybrany, Bezzera Magica S PID i kwestia młynku.
Tutaj już byłem nastawiony na Eureka Mignon Specialita, 55 mm żarna, cichy i sprawdzony. Do tego nadaje się na mielenie nie tylko pod espresso.

Tu pojawia się Mignon XL, za nie dużo więcej dostajemy juz 65 mmn żarna - więc dużo szybciej mieli, a także te same funkcje co w Specialita. Dobra cena, skoro najbliża sensowna konkurencja jest kosztuje grubo ponad 3000 zł (single dose Niche Zero czy Ceado E5P).

Zatem są tu jacyś użytkownicy i mogą się podzielić opinią?

Sprawdź ten wątek, ja osobiście wybrałem Specialitę. Tańszy i sprawdzony - są jednak różnice w budowie wewnątrz więc to "sprawdzony" okazało się istotne. Pewnie też łątwiej sprzedać w przyszłości i mniej na tym stracić.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12791.0

Offline SLK Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2022, 10:57:39 »
odnośnie Specialita, już drugi raz reklamuję ten młynek na gwarancji, po ok. pół roku od nowości psuje się wyświetlacz z timerem. Coś się fiksuje i przestaje działać "+", np. w trybie podwójnej dozy. Jeśli wada ta wystąpiła ponownie w nowym młynku po podobnym czasie użytkowania, mam wątpliwości czy ten młynek nie posiada wady fabrycznej. Wyświetlacze są dość drogie i jeśli młynek wytrwa do końca gwarancji, to potem trzeba będzie się liczyć z dodatkowymi kosztami naprawy.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2022, 12:14:31 »
Miałem podobny problem . Znikające plus i minus. Sprzedałem  młynek koledze który ogarnął temat zimnym lutem. Działa już  drugi rok bez  problemu  😀 Ale często  czytałem  o tym problemie.

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2022, 14:04:45 »
Sprawdź ten wątek, ja osobiście wybrałem Specialitę. Tańszy i sprawdzony - są jednak różnice w budowie wewnątrz więc to "sprawdzony" okazało się istotne. Pewnie też łątwiej sprzedać w przyszłości i mniej na tym stracić.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12791.0

Argument trochę w stylu: "Ja wziąłem ten, więc ten polecam". XL patrząc na niewiele wyższą cenę, wydaje się znacznie rozsądniejszym wyborem.

Do tak zacnego ekspresu XL to minimum

Co poleciłbyś do takiego zestawu?
Pytam, ponieważ myślę nad IZZO ALEX PID PLUS (czyli podobny sprzęt, tylko z rota) i zastanawiam się jaki młynek będzie sensowym "partnerem" dla tego HXa :)

Offline palusik Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2022, 15:32:56 »
Z tego co wiedzę i zdarzyłem się zapoznać, to XL nie wypada zle. Sporo poprawiono, recenzje są na plus raczej. Test retencji też oglądałem i nie odbiega mocno od reszty w tym przedziale cenowym.
Dzięki wszystkim za odpowiedź

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2022, 21:23:24 »
Do tak zacnego ekspresu XL to minimum

Co poleciłbyś do takiego zestawu?
Pytam, ponieważ myślę nad IZZO ALEX PID PLUS (czyli podobny sprzęt, tylko z rota) i zastanawiam się jaki młynek będzie sensowym "partnerem" dla tego HXa :)
Eureka Mignon XL to takie minimum. Jeśli budżet pozwala to poszedłbym w kierunku Ceado E6P/E37J a jeszcze lepiej Ceado E37S. Jestem bardzo zadowolony z tego ostatniego młynka. Regulacja, dostęp do żaren są po prostu genialne. Do tego jest rzeczywiście cichutki, ulotka w tym zakresie nie kłamie :) 

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2022, 22:15:44 »
Eureka Mignon XL to takie minimum. Jeśli budżet pozwala to poszedłbym w kierunku Ceado E6P/E37J a jeszcze lepiej Ceado E37S. Jestem bardzo zadowolony z tego ostatniego młynka. Regulacja, dostęp do żaren są po prostu genialne. Do tego jest rzeczywiście cichutki, ulotka w tym zakresie nie kłamie  

E37S jest technicznie poza zasięgiem Eureki Mignon XL - to na pewno, cenowo również :) Na pewno lepszy sprzęt.
Powiedz mi proszę natomiast jaka jest Twoim zdaniem przewaga E6P nad Mignonem XL? Patrząc na suche dane Eureka wypada nawet nieco lepiej. Pytam z ciekawości, bo z E6P miałem okazję korzystać tylko na szkoleniach, a z Eureki Mignon XL nigdy.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1122
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad 2022, 23:47:22 »
Poszperaj w temacie E6P w necie, jest tego dużo. Jeden z kilku najlepszych młynków w tej klasie.
Równy doskonały przemiał, nie śmieci na około tak jak Mignon i nie zbryla.
W 2019 jak rozglądałem się za ekspresem i młynkiem, to brałem pod uwagę wtedy nowość czyli Mignona XL, Eurekę Atom i Ceado E6P. Wybrałem Ceado i to był bardzo dobry wybór.
Jestem mega zadowolony z młynka. Jeśli już koniecznie ma być Eureka to wybrał bym Atoma, który jest w Coffesite w cenie XL. Znam te młynki, moich dwóch kolegów ma po dwie sztuki w swoich kawowych barach. Jeden co prawda w wersji Specialty 65, ale Atom z żarnami 60 mieli kawę szybciej niż XL, równiej, bez zbrylania pomimo mniejszych żaren. To bardzo dobry młynek kawiarniany. Aktualna cena jeżeli jeszcze jest dostępny miód malina.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2022, 23:49:49 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Listopad 2022, 09:00:56 »
@MacJaro dzięki za rzeczowy komentarz. Znalazłem wątek, w którym się udzielałeś w tej kwestii   :ok:
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2022, 09:04:08 wysłana przez Tukidydes »

Offline palusik Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopad 2022, 09:21:19 »
Poszperaj w temacie E6P w necie, jest tego dużo. Jeden z kilku najlepszych młynków w tej klasie.
Równy doskonały przemiał, nie śmieci na około tak jak Mignon i nie zbryla.
W 2019 jak rozglądałem się za ekspresem i młynkiem, to brałem pod uwagę wtedy nowość czyli Mignona XL, Eurekę Atom i Ceado E6P. Wybrałem Ceado i to był bardzo dobry wybór.
Jestem mega zadowolony z młynka. Jeśli już koniecznie ma być Eureka to wybrał bym Atoma, który jest w Coffesite w cenie XL. Znam te młynki, moich dwóch kolegów ma po dwie sztuki w swoich kawowych barach. Jeden co prawda w wersji Specialty 65, ale Atom z żarnami 60 mieli kawę szybciej niż XL, równiej, bez zbrylania pomimo mniejszych żaren. To bardzo dobry młynek kawiarniany. Aktualna cena jeżeli jeszcze jest dostępny miód malina.

O dziękuje, zabieram się do zbierania informacji o tym młynku. Na pewno cena jest interesująca.

Offline baarszczu

    • brak
  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: Fiorenzato AllGround
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Listopad 2022, 10:46:03 »
Z tego co wiedzę i zdarzyłem się zapoznać, to XL nie wypada zle. Sporo poprawiono, recenzje są na plus raczej. Test retencji też oglądałem i nie odbiega mocno od reszty w tym przedziale cenowym.
Dzięki wszystkim za odpowiedź

Mogę dopytać, co konkretnie poprawiono? chyba coś przeoczyłem czytając recenzje.

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Listopad 2022, 13:53:33 »
Eureka Mignon XL to takie minimum. Jeśli budżet pozwala to poszedłbym w kierunku Ceado E6P/E37J a jeszcze lepiej Ceado E37S. Jestem bardzo zadowolony z tego ostatniego młynka. Regulacja, dostęp do żaren są po prostu genialne. Do tego jest rzeczywiście cichutki, ulotka w tym zakresie nie kłamie 

E37S jest technicznie poza zasięgiem Eureki Mignon XL - to na pewno, cenowo również :) Na pewno lepszy sprzęt.
Powiedz mi proszę natomiast jaka jest Twoim zdaniem przewaga E6P nad Mignonem XL?
Do argumentacji @MacJaro z którą się w większości zgadzam dodałbym jeszcze lepszy dostęp do żaren w Ceado. Jeśli budżet nie pozwala na E37S to rozważ E37J. Podzespoły w E37J i E6P są podobne ale inna jest regulacja. Po czyszczeniu żaren można od razu wrócić do mielenia kawy, nie trzeba na nowo szukać ustawień. To naprawdę w Ceado działa bardzo dobrze...

W Ceado E6P podoba mi się z kolei jego kompaktowa obudowa a taką wisienką na torcie jest dla mnie jego ekranik-fajniejszy niż w droższych modelach... 

Oczywiście nie ma róży bez kolców, dla mnie nieco rozczarowujący jest czas mielenia tych młynków,  mogłyby mielić szybciej... Ale widać mielą wolno ale dokładnie ;)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Specialita czy XL
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Listopad 2022, 16:17:44 »
Caedo ogólnie jest fajne, choć cenowo(za nowe) mocno oderwane od rzeczywistości. Najlepiej polować na używki, które pojawiają się raz na jakiś czas. E6P jest takim "złotym" środkiem; ja preferuję wersję V2(obecna to V3, dodano ekranik i pierścień wypełniający w komorze).

Realna różnica między E37S, a E6P w kubku jest minimalna i dla 95%(pewnie więcej) ludzi niewyczuwalna. Bardzo lubię swoje E37S(tak samo jak i E6P i E37J, które również posiadam), ale to taki trochę przerost formy nad treścią.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi