Autor Wątek: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)  (Przeczytany 13243 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Marzec 2023, 19:03:59 »
 :wow2:
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Marzec 2023, 19:24:40 »
Sprzedaż  spadła trzeba na czymś zarobić , nie wierze w te cuda , następny krok to triple grinding mode pierwsze płaskie ,drugie stozek i trzecie płaskie może czwarte znowu stozek :):):):)cena poewnie 25 tysiaków albo wyżej :):):

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Marzec 2023, 19:30:45 »
A doczytałem cena 150$ up  , od marca już tylko ta wersja :)::). Stozek a pod nim płaskie 98 , czyli coś jak w Versalabie albo Hedone:): no i rekomendacja ze lepiej nie otwierać tym bardziej próbować wymieniać zarna itp .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Marzec 2023, 19:38:28 »
Sprzedaż  spadła trzeba na czymś zarobić , nie wierze w te cuda , następny krok to triple grinding mode pierwsze płaskie ,drugie stozek i trzecie płaskie może czwarte znowu stozek :):):):)cena poewnie 25 tysiaków albo wyżej :):):
Dwa komplety żaren w zupełności wystarczą, bo kluczowe jest wstępne rozdrabnianie ziaren.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Marzec 2023, 19:59:25 »
kluczowe do czego ?to nigdzie nie potwierdzona teoria:):) są takie młynki ale nikt nie udowodnił empirycznie jakiejkolwiek przewagi takiego typu przemiału .
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2023, 20:02:00 wysłana przez rollo45 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Marzec 2023, 20:03:19 »
kluczowe do czego ?to nigdzie nie potwierdzona teoria:):) są takie młynki ale nikt nie udowodnił empirycznie jakiejkolwiek przewagi takie typu przemiału .
No to musisz się z Piotrkiem umówić 🫠
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Marzec 2023, 20:18:46 »
Piotrek jest użytkownikiem , to nie zmienia faktu ze nigdzie nie ma dowodów na przewagę tego rozwiązania, mamy tez kolegę @nester na froum z MC5 ale chyba jeszcze młynka nie wypróbował :).

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Marzec 2023, 20:21:12 »
co ty za banialuki piszesz, pylenie zwiększa się wraz z ilością ziarna w żarnie, zwłaszcza powyżej pewnego poziomu, gdy, obrazowo, kawa nie nadąża wypadać z ziarna i dodatkowo domiela się, za duży tłok w żarnach daje w efekcie drobniejsze i bardziej zapylone mielenie. To dlatego czasy shotów się ludziom różnią wraz z ilością ziarna w młynku, tez dlatego popcornikng jest zły i problematyczny, mielenie pojedyńczych ziaren nie jest problemem samym w sobie, problemem są przypadkowe różnice w przemiale od przypadkowej ilości łapanego ziarna.
Taka to teoria, że to powszechne zjawiska znane i zweryfikowane od dawna. Wstępny młynek ma jedno proste zadanie, podaje ziarna do mielenia z stałą ilością, prędkością i robi to bardzo dobrze. Ale to, ze jest to przesadny overkill to się z tobą zgadzam :) wolał bym inne pomysły, choćby geniealny w prostocie dysk z dziurką w Niche, bo koszty i skomplikowanie przedmłynka w stosunku do profitów są dla mnie przesadą

ps
zresztą to akurat łatwo w domu sprawdzić, zrobić se baaardzo gruby pierwszy przemiał, ustawić młynek i zmielić dwie porcje, normalnie i podsypując wolniej i po trochu. Do zrobienia praktycznie na każdym młynku i metodzie parzenia, no może nie french pressie :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Marzec 2023, 20:43:37 »
raczej  ty piszesz banialuki:):),nie opisywałem działania tego typu młynków tylko fakt ze nikt nigdy nie udowodnił przewagi takiego rozwiązania (przewaga tj.ewidentne różnice smaku w filiżance ) tak na marginesie to nie jedyny sposób dozowania ziaren do mielenia w młynku ,poza tym byli użytkownicy na forum tego typu młynków i jakoś o zbytniej przewadze nie słyszałem (przewaga =smak)poza tym opisujesz działanie młynków On demand z zasypanym Hoperm a my zasadniczo mówimy o młynkach SD,są mlynki SD w których popcoring  w zasadzie nie występuje i nie potrzebują do tego  drugiego kompletu żaren :):),zgodzę się z toba ze korzyścią tego typu rozwiazańia vs koszt są znikome (o ile jakiekolwiek są ) .
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2023, 21:04:44 wysłana przez rollo45 »

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Marzec 2023, 20:13:30 »
Mnie sie dwukrotnie poszczescilo z Kafatek. Najpierw zamowilem MC4 i akurat trafil mi sie upgrade na MC5. Tak mi sie spodobal ze od razu zamowilem Flat Max, i sie okazuje ze dostane Max 2. Byle tylko do maja doczekac na dostawe.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Marzec 2023, 22:54:43 »
Ale realnie jaka różnica między MC5 a np Niche albo df83 lub innym młynkiem ?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Marzec 2023, 23:02:20 »
Mycoffeeshow nagrał filmy na temat tych młynków ;)





Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Marzec 2023, 00:23:52 »
MC5 oferuje swietne polaczenie klarownosci i gestosci smaku. Nuty smakowe sa zaokraglone i wygladzone ale ciagle przejrzyste. Gorycz jest tez mocno niwelowana. To czego mi czasem w nim brakuje to ostrosci w smaku, takiego pazura. Dla tego wiec zamowilem Flat Max z żarni SW ktore powinny znakomicie uzupelniac MC5.

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Marzec 2023, 07:41:36 »
Mnie sie dwukrotnie poszczescilo z Kafatek. Najpierw zamowilem MC4 i akurat trafil mi sie upgrade na MC5. Tak mi sie spodobal ze od razu zamowilem Flat Max, i sie okazuje ze dostane Max 2. Byle tylko do maja doczekac na dostawe.
Kusisz maxem, a jeszcze kusi lagom p100, nie wiem co lepsze
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 08:19:50 wysłana przez kawazkolby86 »

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Marzec 2023, 10:02:51 »
P100 i Flat Max - 2 swietne mlynki. Nie ma sprzetu doskonalego i kazdy ma swoje plusy i minusy. Wybralem Kafatek bo jest nieco mniej obecny na YT i mam nadzieje ze filmy z jego udzialem beda popularne.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi