Autor Wątek: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)  (Przeczytany 13046 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Listopad 2022, 11:09:16 »
Update : Kafatek zmienił model sprzedaży i mlynki można zamawiać na stronie bez czekania na przedsprzedaż jak wcześniej , przy młynku widoczna data prognozowanej dostawy , klikamy -kupujemy i czekamy  na młynek :):).

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Listopad 2022, 11:44:22 »
W końcu ktoś tam dojrzał 😉

Poprzedni model sprzedaży dosłownie obrzydzał zakupy w tej firmie. Teraz obrzydza już tylko cena  :smiech:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Listopad 2022, 11:47:31 »
Jestem dokładnie tego samego zdania :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Listopad 2022, 11:49:16 »
Teraz obrzydza już tylko cena 
Jak dolar wróci do tego poziomu, to może cena już tak nie będzie razić.
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Listopad 2022, 11:53:40 »
Pozostaje tylko trzymać za to kciuki, a wtedy kto wie, kto wie, może znowu będę mieć nawrót choroby na ten młynek 😜

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Listopad 2022, 12:17:24 »
Pozostaje tylko trzymać za to kciuki, a wtedy kto wie, kto wie, może znowu będę mieć nawrót choroby na ten młynek 😜
Ja nieustannie choruje, do tego stopnia, że postanowiłem sobie o następnym młynku (musi być SD), że albo MC5, albo żaden inny :chory2:
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Listopad 2022, 12:22:55 »
MC5, albo żaden inny

W sumie to jestem podobnego zdania 😉

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Listopad 2022, 15:32:16 »
Jestem podobnego zdania , ale mam MC4 i nie chcę innego   ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2022, 16:35:49 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Listopad 2022, 16:37:17 »
Są podzielone zdania użytkowników na temat MC5 z nowymi zarnami , ale chyba najwiecej może  powiedzieć @PiotrekBM bo on jest posiadaczem MC4 :):), nigdzie niktt nie zestawiał MC4 (lub MC5)z innymi stożkami w jakimś niezależny teście.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2022, 17:08:46 wysłana przez rollo45 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Listopad 2022, 17:43:58 »
Są podzielone zdania użytkowników na temat MC5 z nowymi zarnami
A mnie to w zupełności wystarczy:

Each Monolith grinder is precision CNC machined in Seattle, USA to tolerances of 10 microns or less. Great burr alignment is critical to great espresso extractions so we use tight tolerances on critical parts. Each grinder is then hand built and most importantly hand tested. If there are any problems with parts during assembly they are rejected. Then each Monolith is not only tested that it runs and can grind coffee, but we make espresso by dialing in, by taste, our benchmark coffee (Vivace Dolce) that we are super familiar with on Synesso Hydra, Slayer or Londinium 1, then we compare those espresso shots to the shots made with our reference Monolith. If we are happy with how espresso tastes, we measure the extraction yields using refractometer and compare those also to our reference Monolith. If either one of these things fail or we are not happy with it, the grinder will not ship to you.

Oraz:

Easy to clean inside of grinder without losing your grind setting. No complex electronics components to fail, there is capacitor and wiring and that’s it!
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2022, 17:52:17 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Listopad 2022, 18:29:12 »
ale to materiał promocyjny samego wytwórcy , jakim cudem ci to wystarczy ??, przecież można napisać cokolwiek.Ja mam naturę zaglądania pod każdy kamień i sprawdzania co pod nim:)
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2022, 18:31:39 wysłana przez rollo45 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Listopad 2022, 18:44:30 »
ale to materiał promocyjny samego wytwórcy , jakim cudem ci to wystarczy ??, przecież można napisać cokolwiek.Ja mam naturę zaglądania pod każdy kamień i sprawdzania co pod nim:)
Myślisz, że firma pisząc w ten sposób, a produkując co innego, utrzymałaby się na wąskim rynku młynków jakości premium?
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Listopad 2022, 19:09:48 »
Nie wyobrażam sobie żeby firma produkująca pisała coś innego :)ale wyobrażam sobie ze nie musi pisać wszystkiego , lub całej prawdy itp . To co napisali  to zwyczajny marketing , mam Kafateka z jakiegoś powodu go kupiłem ,ale czy to najlepszy młynek na świecie , czy rzeczywiscie wart tych pieniądzy ,mam wątpliwości :).ale ja zawsze  mam wątpliwości :).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Listopad 2022, 19:13:38 »
ale ja zawsze  mam wątpliwośc
Zauważyłem, sceptyk do drugiej potęgi 🙂
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Listopad 2022, 20:28:12 »
Niestety , ale czy sceptyk:):), raczej życie i lata w handlu i biznesie nauczyły mnie ostrożności w wydawaniu sądów na temat jakiegoś produktu :):).Warto jak będziesz miał pare chwil wolnych poczytać amerykańskie ,australijskie i angielskie fora jest tam dużo wątków o niedoróbkach tych młynków ,co nie zmienia faktu ze to dalej rewelacyjny produkt ale nie jestem przekonany czy genialny lub najlepszy :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi