Autor Wątek: WMF perfection  (Przeczytany 15717 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Grudzień 2022, 13:38:09 »
Z chęcią sprawdziłbym jak smakuje espresso z niego.
Ja też.

Może ktoś by poszedł i go potestował. Jest podpięty w:

Nextcoffee Salon Warszawa - Wola
ul. Górczewska 27/35

Broda Rzeszów, ul. Tadeusza Rejtana 51
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 14:22:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Grudzień 2022, 19:54:27 »
Jury przy WMFach to zabawki, stąd też wyższa cena tego drugiego. Z chęcią sprawdziłbym jak smakuje espresso z niego.
Do kompletu "argumentacji" brakuje jeszcze informacji o grubości blachy i argumentu, że WMF jest niemiecki  :NO:  :NO:  :NO:
Mam kilka sprzętów WMF (oczywiście nie ekspres) i podczas gdy garnki jakoś się bronią, to patelnie są fatalne. Produkcja w Chinach, niska trwałość, wysoka cena  :NO:
Piłem też kilka razy kawę z droższych modeli WMF i w niczym mnie nie zachwyciła - mniej więcej taka sama jak z innych automatów. Do kawy z kolby to jej daleko...
Nie sądzę by z tego była lepsza niż z "droższych braci". Ale chętnie poczytam opinie kogoś kto spróbuje a nie zachwyca się na podstawie ulotki :)
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 20:07:24 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:14:03 »
Piłem też kilka razy kawę z droższych modeli WMF i w niczym mnie nie zachwyciła - mniej więcej taka sama jak z innych automatów
Piłeś na stacjach, eventach dla masowego klienta, czy u kogoś, kto mając pojęcie odpowiednio go ustawił i wsypał dobre, świeże ziarno?

brakuje jeszcze informacji o grubości blach
Skansen, odnoszę wrażenie, że rozwija się w Tobie kompleks grubej blachy  :hihihi:

« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 20:16:21 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:21:46 »
Piłem też kilka razy kawę z droższych modeli WMF i w niczym mnie nie zachwyciła - mniej więcej taka sama jak z innych automatów
Piłeś na stacjach, eventach dla masowego klienta, czy u kogoś, kto mając pojęcie odpowiednio go ustawił i wsypał dobre, świeże ziarno?
Piłem raczej u tego ostatniego :) Choć "mieć pojęcie" i kupić WMF to mi się na dziś już nie spina.

brakuje jeszcze informacji o grubości blach
Skansen, odnoszę wrażenie, że rozwija się w Tobie kompleks grubej blachy  :hihihi:
Wszystko u mnie OK, dzięki za troskę.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:23:00 »
Na stronie w media expert tego ekspresu jest przepis na eclery z nadzieniem espresso :):):),muszę to mieć :):):)

skansen

  • Gość
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:27:07 »
Kiedyś WMF reklamowało się trochę mniej subtelnie. W ofercie mieli nawet popiersia Hitlera i orły ze swastyką:
https://www.usmbooks.com/WMF_bauscher.html

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:33:25 »
Piłem raczej u tego ostatniego  Choć "mieć pojęcie" i kupić WMF to mi się na dziś już nie spina.
Wiesz, co miałem na myśli. Ludzie kupują automaty, a przeważnie nie mają zielonego, jak ustawić parametry, aby kawa była lepsza. Przy niewielkim pojęciu nt zaparzania kawy można i z automatu wycisnąć lepszy napar.
Kiedyś WMF reklamowało się trochę mniej subtelnie. W ofercie mieli nawet popiersia Hitlera i orły ze swastyką:
https://www.usmbooks.com/WMF_bauscher.html
Na Zeusa, Skansen, zaczynasz, jak z Profitekiem czy znajomym serwisem czołowego dystrybutora ekspresów.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 20:39:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:34:23 »
Może ktoś miał dziadka w Wermachcie i stąd ta "nostalgia" za blachą z Panther'a.  :hihihi:
Moge podjechać na Górczewska albo Krakowską , ale nie wiem czy wpuszcza mnie z suwmiarką i z takim pospolitym licem jak podjade starym japońcem, chyba że pożyczę Panzerwagena.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 20:37:43 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Grudzień 2022, 20:41:28 »
Górczewska
Tylko tam mają podłączonego. Ostro ich wymęcz! Sprawdź espresso, maksymalna doza, chyba 11g, najdrobniejsze mielenie, no i jaką, czy świeżą kawę mają zasypaną oraz czas ekstrakcji, którym się chwalą, 25 sekundowy przy dozie 7g.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2022, 21:01:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Styczeń 2023, 19:02:15 »
Moge podjechać na Górczewska
Miałeś przetestować WMF-a  >:( Córce wysiadł automat, znaczy tylko spieniacz, więc konsultowała się ze mną w sprawie nowego ekspresu. Zeszło na Perfection, ale uprzedziłem, żeby najpierw go zobaczyć na żywo i sprawdzić, jakiej jakości robi kawkę. Zięć nie miał czasu, mnie ostatnio nie było po drodze do W-wy i kupili go w ciemno :picardpalm: a że dzieci za granicą wylądował u mnie. W niedzielę będę go testowałem (info dla @Achilles - jeśli nie kupiłeś ekspresu), także @Heniutek jeśli wypluje gorsze espresso od starego De'Longhi, to będziesz za to odpowiedzialny :D
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2023, 19:18:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Styczeń 2023, 19:29:13 »
Przepraszam, dopadły mnie choróbska, dochodzę do siebie... tfu tfu

Pamiętam, kombinuje tak żeby od razu do Dawida (Labuna) zajrzeć i wzmaka dać na serwis ;)
Byłem w tamtych rejonach 2 razy tym tygodniu, ale już mieli zamknięte.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Styczeń 2023, 20:37:37 »
Żartowałem, o Twojej winie :D Na pytanie, dlaczego zamówiliście WMF-a bez sprawdzenia, a jak będzie robił gorszą kawkę od De'Longhi? Odpowiedź: na pewno będzie lepiej się prezentował w kuchni. Co robić 🥴
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Styczeń 2023, 22:51:40 »
A Gaggia Accademia ? - poza zasięgiem ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Styczeń 2023, 06:32:27 »
A Gaggia Accademia ? - poza zasięgiem ?
Ekspres już kupiony, a poza tym ma się jeszcze młodym podobać.
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Styczeń 2023, 07:51:39 »
Ok. z pewnośą spełni oczekiwania. Nowa Accademia jest podobna w stylu wykonania do WMF.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi