Autor Wątek: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...  (Przeczytany 21549 razy)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń 2022, 17:37:03 »
Moja stara Grand Vitara zaczęła się sypać, więc też musiałem w zeszłym roku zdecydować się na wymianę. Wszystko czego potrzebowałem to prześwit co najmniej 20cm, napęd 4x4 i kamera cofania. Ale jak popatrzyłem na ceny używek, to poszedłem do salonu i zamówiłem nową Dacię Duster. Zamówiłem pod koniec września, ale odbieram dopiero teraz w lutym. Słaby czas na kupowanie samochodu, ale wygląda na to że potem nie będzie wcale lepiej.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń 2022, 18:01:14 »
Nie mam kamery cofania, czujniki i...hak ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Styczeń 2022, 19:06:05 »
Samą motoryzacją się nie inetresuję już od dawna chociaż kiedyś mocno siedziałem w tej branży. Na codzień jeżdzę bez kamery, napędu 4x4 i haka ale najbardziej brakuję mi prześwitu co szczególnie odczuwalne jest w Łodzi ;) Miesięcznie raptem 300 km po mieście przejeżdam więc Super Panda sprawdza się znakomicie. Z serii ma zmienione zawieszenie na gwintowane, hamulce i tarcze Brembo, felgi 17", układ wydechowy Monza z przepustnicą i podniesioną moc na 170KM. Z otwartym dachem da się jechać po mieście ( czuć wiatr we włosach, nie to co na motocyklu z kaskiem ) ale paskudne spaliny nie tworzą przyjemną atmosferę. Kto lubi się delektować dobrym audio w trakcie jazdy to nie jest dobry wybór. Do 120 km/h jest głośno a póżniej, tak samo :) Ale odczucia w trakcie jazdy są fantastyczne i już od dawna nie ciągnie mnie powrót do motocykla.


Online MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Styczeń 2022, 20:18:27 »
Tak na tę chwilę na 100%, serial z cyklu „Petryn ględzi” znam i jak bym polegał na tego tupu „opinaniach”
To jeździł bym tylko rowerem i Uberem. 
Gość ewidentnie nie ma pojęcia o programowaniu ustawień fotela.

Oplułem monitor.😂

Oddychaj. Głęboko.

Ja oddycham normalnie, to Ty masz problem.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Styczeń 2022, 20:25:55 »
Balbina ;-)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Styczeń 2022, 21:16:37 »

Moja stara Grand Vitara zaczęła się sypać, więc też musiałem w zeszłym roku zdecydować się na wymianę. Wszystko czego potrzebowałem to prześwit co najmniej 20cm, napęd 4x4 i kamera cofania. Ale jak popatrzyłem na ceny używek, to poszedłem do salonu i zamówiłem nową Dacię Duster. Zamówiłem pod koniec września, ale odbieram dopiero teraz w lutym. Słaby czas na kupowanie samochodu, ale wygląda na to że potem nie będzie wcale lepiej.

Gdybym kupował teraz  też wziąłbym Dustera najchętniej z full wyposażeniem i silnikiem 130KM. Napędu na 4 nie potrzebuje. Dużym plusem Dacii jest to że względnie mało dopłaca się za wyposażenie i w miarę tanio można mieć full opcje.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Styczeń 2022, 21:41:53 »
No tak ale wersja Daczki bez napędy 4x4 ma bardzo przestarzałe zawieszenie, belka to już trochę ekstrawagancja w 2022r, tanie w utrzymaniu rozwiązanie ale nie daje właściwości jezdnych zawieszenia wielowahaczowego. Ja zawsze miałem problem z miękkim zawieszeniem i pochylaniem budy na zakrętach w SUWach do czasu przesiadki na auto z prześwitem 204mm i sztywnym niczym w coupe zawieszeniem. Napęd na obie osie jest fantastyczny na wodzie, lodzie, błocie, śniegu, z utwardzonej drogi raczej nie zjeżdżamy :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Styczeń 2022, 22:01:33 »
Samą motoryzacją się nie inetresuję już od dawna chociaż kiedyś mocno siedziałem w tej branży. Na codzień jeżdzę bez kamery, napędu 4x4 i haka ale najbardziej brakuję mi prześwitu co szczególnie odczuwalne jest w Łodzi ;) Miesięcznie raptem 300 km po mieście przejeżdam więc Super Panda sprawdza się znakomicie. Z serii ma zmienione zawieszenie na gwintowane, hamulce i tarcze Brembo, felgi 17", układ wydechowy Monza z przepustnicą i podniesioną moc na 170KM. Z otwartym dachem da się jechać po mieście ( czuć wiatr we włosach, nie to co na motocyklu z kaskiem ) ale paskudne spaliny nie tworzą przyjemną atmosferę. Kto lubi się delektować dobrym audio w trakcie jazdy to nie jest dobry wybór. Do 120 km/h jest głośno a póżniej, tak samo :) Ale odczucia w trakcie jazdy są fantastyczne i już od dawna nie ciągnie mnie powrót do motocykla.
Wow! Fajna maszynka. Jeśli dobrze pamiętam, to przynajmniej w centrum Łodzi ten prześwit jest za mały, żeby przejechać przez koleiny ;).

I przyznam szczerze, że zanim załadowało się zdjęcie, to zdążyłem wygooglać „super panda” - nie było dobrych wyników :). Skąd taka nazwa na Abartha 500? Bardziej ten przydomek dałbym kultowej Pandzie 4x4 (która w łódzkim centrum sprawdziłaby się swietnie).

Dawid1144

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Styczeń 2022, 22:30:41 »
No tak ale wersja Daczki bez napędy 4x4 ma bardzo przestarzałe zawieszenie, belka to już trochę ekstrawagancja w 2022r, tanie w utrzymaniu rozwiązanie ale nie daje właściwości jezdnych zawieszenia wielowahaczowego. Ja zawsze miałem problem z miękkim zawieszeniem i pochylaniem budy na zakrętach w SUWach do czasu przesiadki na auto z prześwitem 204mm i sztywnym niczym w coupe zawieszeniem. Napęd na obie osie jest fantastyczny na wodzie, lodzie, błocie, śniegu, z utwardzonej drogi raczej nie zjeżdżamy :-)

Zgadza się :) ale za 4x4 trzeba sowicie dopłacić.

Co do przestarzałych rozwiązań, wyobraź sobie że moje sandero z 2019r mimo full wyposażenia, posiada w klapie bagażnika taki archaiczny zamek na przycisk ( nie elektryczny) oraz regulacje przednich świateł góra dół na linkę a nie na silniczek. Nie oznacza to że całe auto jest takie, bo jest komputer  kamera z tyłu, , nawigacja, multimedia, systemy wspomagania ( m.in ruszanie że wzniesienia, kontrola trakcji)jest start - stop , ale akurat te 2 rzeczy które wymieniłem na początku to wręcz średniowiecze. Ale ja uważam to za duże zalety. Dlaczego? Bo działają, normalnie bez zarzutu, a zepsuć się wręcz nie mają jak. W przeciwieństwie do nowszych rozwiązań. Kumpel kupił sobie suva BMW, za 60000zl, używkę. Pojechał na urlop., wysiadł i nie mógł otworzyć bagażnika ( padł styk w tym elektronicznym zamku). Ze światłami też różnie bywa. Kumpel pojechał ja przegląd, okazało się że jeden silniczek w lampie nie działa i mu nie podbili. Koniec końców proste rozwiązania nie są takie złe jeśli oczekuje się od auta że ma jeździć z punktu A do punktu B i tyle.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Styczeń 2022, 22:51:53 »
Proste nie jest złe, nowoczesne bywa kłopotliwe chociażby runflat, ciężkie, trudne w naprawie, serwisy mało dostępne a opony drogie. Tylko, że po pierwsze auta segmentu premium bardzo fajnie uzależniają, ich dogodności widać jak nagle się wsiada w coś co nie ma doświetlania zakrętów albo dysku z muzyką, bixenon itd. Co więcej ta elektronika, cudaczne zintegrowane lampy led idą po prostu w parze z doskonałym zawieszeniem, napędem momentem obrotowym i osiągami. Wygoda, bezpieczeństwo, pewność prowadzenia, to nie jest gorsze czy bardziej awaryjne tylko co najwyżej zbyt drogie na nasze kieszenie lub postrzeganie. Regulację świateł mam przez komputer, dzienne, mijania, drogowe nawet nastawy podczas mgły, zamek klapy nie wiem ale otwiera się sama więc pewnie też elektronika, jak padnie będzie trzeba zapłacić ;-) Za amortyzatory do adaptacyjnego zawieszenia słono zapłaciłem ale doceniam ich działanie, nastawy, pracę którą wykonują z ciężkim samochodem. Jeśli kupujesz auto nowe to niespodzianek jest mało, używka niesie ryzyko bo ktoś przyoszczędził albo zaniedbał. Inna strona medalu to ASO gdzie wszystko się wymienia zamiast naprawiać.

Ta Goranowa pszczoła fajna, ładna i z rasowym brzmieniem ;-)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Styczeń 2022, 22:59:31 »
Balbina ;-)

Fajny pojazd, tylko ciekawe jak długo da się go jeszcze używać? Np. u mnie w Krk ma w tym roku powstać "strefa czystego transportu" (mieszkam w sumie przy planowanej granicy, wg planów nie w strefie, ale przejazd mi czasami pasuje) , wg jednej z propozycji swoim rodzinnym klekotem kombi z 2010 z Euro 5 już nie wjadę...

Dawid1144

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Styczeń 2022, 23:05:11 »

Właśnie dlatego chciałem kupić nowe żeby nie mieć "niespodzianek" . A że czas oczekiwania był jaki był, wziąłem auto demo z przebiegiem 2800km. Od nowego praktycznie się nie różniło.

Co do samochodów premium naszpikowanych elektroniką, to masz całkowita rację, wygoda jest nieziemska, też bym takim chętnie i w sumie może nie na premium, ale na przyzwoitego SUVa byłoby mnie stać nowego.. Gdyby nie hipoteka :)  Ale jak ja spłacę, myślę że do 10 lat od teraz to kupię sobie coś lepszego.

I tak mam to szczęście że kupiłem mieszkanie 4 lata temu, jak było o połowę tańsze niż teraz.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Styczeń 2022, 23:11:15 »
Jeśli naked, to tylko ducati monster, a na poważnie przy dzisiejszych obostrzeniach, nawet wspomniana honda 600 ma 4 do setki.
To wychodzi, że traci się prawko w 3-4 sekundy od przekroczenia magicznej bariery 40-50 km/h?
NIe wspominam już o koszmarnych mandatach.
Takim i innym motorem w cyklu miejskim jeżdżenie na 1 i 2ce nie jest męczące?

Do czego zmierzam, chodzi za mną jakiś naked, ale w obecnych czasach to chyba faktycznie lepiej zostać przy rowerze...

-Kierowca "starego" wolnossącego japońca.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Styczeń 2022, 23:20:16 »
... a na poważnie przy dzisiejszych obostrzeniach, nawet wspomniana honda 600 ma 4 do setki.
To wychodzo że traci się prawko w 3-4 sekundy od przekroczenia magicznej bariery 40-50 km/h?
NIe wspominam już o koszmarnych mandatach.
Takim i innym motorem w cyklu miejskim jeżdżenie na 1 i 2ce nie jest męczące?
Do czego zmierzam, chodzi za mną jakiś naked,.ale w obecnych czasach to chyba faktycznie lepiej zostać przy rowerze...

;)
ja już dobrych kilka lat temu doszedłem do wniosku, że jazda na moto po drogach publicznych jest w sumie bez sensu... ( 3 wypadki bez mojej winy, w tym jeden motocykl do kasacji)  Miałem już enduro (WR450) i plan sprzedaży szosowego... ale poznałem obecną żonę i ... zabroniła ;) kupiliśmy dla niej CBF 600 i trochę jeździliśmy na 2 moto... z tą 1 i 2 to przesada ;) razem jeździliśmy b. spokojnie (da się ;) ) ja na litrowym GSXRze się trochę męczyłem, ale na 3 biegu jedzie jak skuter ;) 30-230 można biegów nie dotykać ;)


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Styczeń 2022, 23:21:42 »
Balbina ;-)

Fajny pojazd, tylko ciekawe jak długo da się go jeszcze używać? Np. u mnie w Krk ma w tym roku powstać "strefa czystego transportu" (mieszkam w sumie przy planowanej granicy, wg planów nie w strefie, ale przejazd mi czasami pasuje) , wg jednej z propozycji swoim rodzinnym klekotem kombi z 2010 z Euro 5 już nie wjadę...


To właśnie mnie niepokoi, auto okazjonalne ale może się okazać że za kilka lat strefy, dostępność paliwa uczynią z niego nieruchomość. Inna sprawa, że to powoli przestaje się nadawać do ruchu w dużym mieście, zwalniacze zamiast hamulców, oświetlenie, rozkład masy itd

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi