Autor Wątek: Pogawędki przy kawie o rowerach  (Przeczytany 24347 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Wrzesień 2022, 18:29:16 »
Używacie trenażery rowerowe?

Zdecydowanie! Genialny wynalazek w połączeniu choćby ze zwift. W tym roku 100% mojego roweru to trenażer ;)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Wrzesień 2022, 21:15:36 »
W tym roku 100% mojego roweru to trenażer
Nie wychodziłeś na zewnątrz pośmigać? Dla mnie trenażer to tylko substytut i narzędzie do utrzymania w miarę formy na czas zimy i deszczów. Mi radość daje jazda na zewnątrz ;)

Nie bardzo mi leży zmiana opon i pilnowanie by nie odkształciła się
Do tego się używa oddzielne koło ze specjalna oponą.  Trenażery dircet drive są fajne, tylo cena niestety sporo wyższa.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Wrzesień 2022, 21:32:25 »
Niestety nie. Wiosną praktycznie wcale nie jeździłem bo po 2x covid byłem nieźle wypompowany (w sumie to nadal nie wróciłem do formy z czasów przed covid). Latem zostałem w klimatyzowanym pomieszczeniu bo bardzo źle znoszę upały. Dopiero teraz zacznie się dla mnie przyjemny czas na rower ;)

Co do trenażera to jestem zdania, że jak już wydawać kasę to na direct drive. Koszt faktycznie duży, ale przyjemność z użytkowania podobnie duża  :ok:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #78 dnia: 01 Wrzesień 2022, 23:02:35 »
Oprócz słynnego zwift-a, pojawiło się kilka ciekawych aplikacji - Fullgaz, Kinomap, Rouvy. Jest z czego wybierać. W połączeniu z projektorem może być ciekawie.
W tym roku sezon rowerowy u mnie nieudany, nie było czasu. Na bieżnię mogę wskoczyć choćby w nocy, a z rowerem, to przygotowania, rezerwacja czasu itp.
Mam jakiś marketowy rowerek stacjonarny, ale on bardziej jako wieszak  na ubrania sprawdza się ;)
Szosówkę już sobie sprawiłem z myślą o trenażerze. Chodzi mi głównie w połączeniu z bieżnią o spalanie tkanki tłuszczowej. Na zewnątrz trudniej mi ustawić puls, bo zawsze chce się dalej, szybciej.
Nie wiem, czy nie okaże się to kolejnym bezużytecznym gadżetem.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #79 dnia: 01 Wrzesień 2022, 23:25:37 »
Sam byłem z początku bardzo sceptycznie nastwiony do trenażera, ale zmieniło się to już po pierwszej jeździe na zwift. Ta "apka" czy inne podobne to naprawdę super sprawa. Ilość tras, wyścigów, treningów itp bardzo duża, zawsze jest z czego wybrać.

Natomiast trenażer bez tego typu aplikacji to jednak ciężki temat. Kręcenie dla samego kręcenia jest dramatycznie monotonne ;)

Dobrze mieć jeden rower na stałe wpięty w trenażer. Wtedy wystarczy tylko podłączyć kompa i już można śmigać  :ok:

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Wrzesień 2022, 10:31:08 »
Covid popsuł mi w tym roku szyki, atakując w sierpniu. Co prawda najgorszy był dzień nr 2, z temperaturą 39*C ale to był szczyt. Za to już trzeci tydzień gluty w gardle odbierają radochę z jazdy, bo brzmi to bardziej jak zawody zaawansowanych gruźlików. Sił też jakoś mniej, na oko 20%.
Z trenażerów miałem na 5 dni pożyczonego rolkowego Taxa kilka lat temu. Przynajmniej trzeba skupić uwagę bo chwilowa dekoncentracja kończy się boleśnie, np. obitym biodrem, bolącym pół roku.
W zimie jako uzupełnienie łyżwy, dużo i intensywnie.

Zaczyna się urokliwa pora roku, zdjęcie z wczoraj.

szosa2022.jpg
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2022, 10:33:56 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Wrzesień 2022, 20:02:46 »
Ciekawe rozwiązanie, ale co ono daje w stosunku do gotowych uchwytów, np. Thule?

Trochę tańsze i trochę bardziej wszechstronne. Mogę przewozić zarówno zwykły rower, jak i elektryczny. Moge zdjąć przednie koło, aby uzyskać mniejszą wagę i wysokość lub nie. W zależności od sytuacji.
Jeśli chodzi o hydraulikę-wszystko jest w porządku, sprawdzone wielokrotnie. :)


Przy wejściu na link zdjęcia tj. strone  "imgurhd.ru" antywirus informuje mnie o tym, że strona próbuje wcisnąć szkodliwe oprogramowanie.

Będę szukał inny hosting. Dziękuję.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

skansen

  • Gość
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Wrzesień 2022, 20:26:43 »
Nie ma potrzeby używania zewnętrznego hostingu. Zdjęcia można wrzucać bezpośrednio na Forum. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo nie znikają one z czasem z zewnętrznych źródeł, będą tak długo jak Forum.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #84 dnia: 05 Wrzesień 2022, 19:55:40 »
Uzyskałem już wszystkie wymagane pozwolenia na zakup trenażera. Wstępnie wybrałem WAHOO KICKR Smart Power Trainer 5.0, ale jest jeszcze   TACX NEO 2T Smart, ELITE Direto XR-T i jakiś nowy ciekawy zawodnik pojawił się  - OREKA O5 RC.  Zależy mi na solidności wykonania i bezawaryjności.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Wrzesień 2022, 20:25:34 »
Mam Wahoo Kickr 4.0 i polecam sprzęt tej firmy. Przez 19,5tys km była jedna usterka, ale od ręki dostałem nówkę sztukę i wszystko śmiga jak trzeba. Sam trenażer cichy, a to duży plus.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Wrzesień 2022, 00:14:08 »
I przyjechał WAHOO KICKR 5.0 8)  Pracuje bardzo cichutko, natomiast napęd hałasuje strasznie, przerzutki na różnych przełożeniach pracują raz ciszej, raz głośniej. Potrzebna będzie regulacja, ale nigdy tego nie robiłem. Jutro spróbuje, jak nie wyjdzie to serwis rowerowy. Z aplikacji spróbowałem Fulgaz i Rouvy. Rouvy ciekawe jest i chyba wezmę abonament. Szkoda, ze aplikacje nie są spolszczone.
Nie wiem jeszcze jak sterować oporem itp. podczas jazdy bez aplikacji.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Wrzesień 2022, 09:28:12 »
Dobry wybór  :ok:

Co do regulacji przerzutki to spokojnie powinieneś zrobić to sam bo jakiejś wielkiej filozofii tam nie ma. Na YT jest sporo poradników na ten temat. Jeśli jednak będzie robić to serwis to po powrocie od nich pewnie i tak będzie potrzebna jeszcze delikatna korekta bo ustawienie "na kole" a "na trenażerze" może się delikatnie różnić.

Do sterowania oporem bez aplikacji potrzebujesz komputerka Wahoo Roam czy Bolt. Nie polecam tego rozwiązania bo takie kręcenie jest dramatycznie nudne ;)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Wrzesień 2022, 21:43:02 »
natomiast napęd hałasuje strasznie
znaczy łańcuch ociera o sąsiednią koronkę jak masz na jakimś biegu? JAką masz przerzutkę z tyłu? W miejscu gdzie linka wchodzi do przerzutki masz taki plastikowo/metalowy cylinderek - obracasz nim kręcąc pedałem i słuchasz czy jest lepiej czy gorzej. Jak gorzej to w druga stronę. Obracasz po pół obrotu - nie za dużo na raz. JEchać z czymś takim do serwisu to szkoda czasu. Daj model przerzutki / manetek, albo nazwę grupy napędu.
zobacz tu od około 7 minuty:
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2022, 21:45:51 wysłana przez tytoos »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Wrzesień 2022, 00:38:56 »
Już ogarnąłem. Na 105 jeżdżę. Bardzo aprosta regulacja. Pierwszą trasę na Rouve zrobiłem. Jeszcze aplikację rozpracować zostało.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi