Autor Wątek: Ekspres do plus minus 5000 zł  (Przeczytany 7650 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Ekspres do plus minus 5000 zł
« dnia: 07 Czerwiec 2021, 21:17:51 »
Szanowni forumowicze niejednokrotnie wasze cenne rady były bardzo pomocne między innymi w zakupie sprzętu z używania którego czerpałem przyjemność. Od jakiegoś czasu moja  "choroba" kawosza nie dawała mi spokoju i szeptała na uszko "zmień sobie sprzęt  będzie fajnie, ten zapach nowości.... ty to potrzebujesz :evil: No i fanaberia wzięła górę i po kolei postanowiłem  wymieniać sprzęt. Ręczy JE zmieniłem na K-plus, niche zero :mhh: nie nigdy nie wymienię jestem zakochany ;) Przyszła pora na ekspres i mam cholerny dylemat  i potrzebuje pomocy...... Moje potrzeby to głównie espresso, mlecznej raz na święta i tut dobrym wyborem byłoby dla mnie ekspres bez pary do mleka i nawet sobie upatrzyłem taki ekspres lecz oczywiście musiała się wtrącić ukochana żona z tekstem "musi być możliwość robienia cappuccino" a ja jej "przecież ty pijesz americano po co ci cappuccino" a ona " a jak do nas ktoś przyjdzie" Nie wspominałem już, że do nas bardo rzadko ktoś przychodzi, ale szkoda dyskutować.
Ok, do meritum  sprawy, skupiłem się na modelach:
ECM Classika II PID
Profitec PRO 300
Bezzera UNICA PID
ROCKET Appartamento
Mara x
Ważne są  dla mnie małe  gabaryty, bo żona przy grace (a to mały ekspres) zawsze narzekała, że nie ma miejsca gdzie pierogi lepić [emoji38]. Proszę doradzić jaki z w/w ekspresów będzie dla mnie odpowiedni, można też dodawać inne propozycję ;)
 
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 21:22:01 wysłana przez Psyche »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2021, 21:44:43 »
Do swojej listy dorzuć jeszcze to

https://multigastro.pl/pl/p/Ekspres-cisnieniowy-1-grupowy-ONE-1B-Dual-1%2C7l-300x458x420mm/28717

Jest na OLX w jeszcze lepszej cenie. Użytkuję wyższą wersję tego ekspresu - CREM ONE 2B PID R-GSP od marca i uważam, że jest po prostu idealny. Na YT są opisy i recenzje, poczytaj, pomyśl. Problemem może być to, że mały nie jest [emoji3][emoji3] [emoji3], raczej standardowy.


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 22:01:03 wysłana przez fill »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2021, 21:56:45 »
Do swojej listy dorzuć jeszcze to
Gabaryty jak na moje skromne progi trochę za duże, ale propozycja zacna, dzięki

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2021, 21:59:31 »
ECM Classika II PID
Profitec PRO 300
Bezzera UNICA PID
ROCKET Appartamento
Mara x
Nie dlatego, że mam Classikę, ale z tych Twoich propozycji wg mnie wybór jest jeden, zawsze cieszy oko z rana i dobre espresso robi 🙂:
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 22:03:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2021, 22:11:07 »
A może pokaż żonie filmik na YouTube jak się łatwo w kilkanaście sekund spieniania mleko we French Pressie ;) np. autorstwa Dritana Alseli i wtedy możesz wybrać mniejsze jeszcze gabaryty ekspresu :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2021, 22:30:13 »
French Pressie  np. autorstwa Dritana Alseli
Przerabiałem nie zadziałało 😁
@GostRado  nie ukrywam ECM bardzo wizualnie mnie imponuje

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2021, 22:57:49 »
Jeśli żona pije americano to dopisz do listy Elizabeth. Ma świetną wylewkę wrzątku, programowanie dozy, zaawansowane opcje preinfuzji... Tym samym, nawet jak nie robi się kaw mlecznych dalej jest pożytek z bojlera parowego - zapewnia on ciśnienie do preinfuzji i wrzątek...  Jest niestety nieco szersza niż Grace czy niektóre wymienione maszyny, ale jest szansa, że żona zakocha się wylewce-tak jak moja :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2021, 23:14:39 »
Elizabeth naprawdę świetny ekspres, dużo o nim czytałem i oglądałem recenzji, ale niestety w moim przypadku szerokość 310 wyklucza ten  ekspres

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2021, 23:32:07 »
Nie zmieści się? Prawdziwy mężczyzna nigdy takiej obawy nie wyraża, on ją słyszy  :smiech:
Przekonaj żonę, że się zmieści :) 

A odkładając żarty na bok, zastanowiłbym się na Twoim miejscu czego oczekujesz po zmianie? Czy chcesz ekspres z grupą E61? Czy często obecnie używasz manometru? Czy zależy Ci na programowaniu dozy? Nie wiem na przykład, czy jest sens kupować ekspres dwubojlerowy do sporadycznego spieniania...
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 23:56:44 wysłana przez skansen »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwiec 2021, 05:48:02 »
Na manometr sporadycznie zaglądałem więc nie jest dla mnie tak ważny. Co do programowania dozy to również ta funkcja nie jest dla mnie ważna może tylko żonie jakoś tam   ułatwi, chociaż ona robi kawę w  dobrym wypadku raz w tygodniu, a tak to ja jej robię. Ważna jest dla mnie taka blacha funkcja jak mierzenie czasu, marę brał bym brał bez zastanowienia ale tam tej funkcji nie ma. Może się przekonam i oleje tą funkcję ;)

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec 2021, 08:44:34 »
Jakbyś dołożył parę centymetrów i stówek to mam Biance na sprzedaż. Ekspres nie jest taki duży, tylko 2cm szerszy niż Rocket.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec 2021, 08:56:34 »
Jakbyś dołożył parę centymetrów i stówek to mam Biance na sprzedaż. Ekspres nie jest taki duży, tylko 2cm szerszy niż Rocket.
Kiedy kupowany, jak cena proszę więcej szczegółów proszę  na priv

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec 2021, 11:16:42 »
Po roku używania ponownie kupiłbym Profitec Pro 300. Nie ma może preinfuzji, ale ma wygodny PID oraz shot timer, które mi wystarczają. Do strzału gotowy jest w 10 minut po uruchomieniu dzięki własnej grupie. Pary jest dość na domowe akcje. No i nie jest zbyt wielki.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Czerwiec 2021, 11:21:31 »
No nie ukrywam, że Profitec Pro 300 kusi mnie najbardziej z tych wszystkich wymienionych, ale cena jak dla mnie to już trochę za dużo, próbowałem negocjować cenę u sprzedawców, ale jakoś szału nie ma i dalej za dużo

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do plus minus 5000 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwiec 2021, 20:12:50 »
Nie wiem na przykład, czy jest sens kupować ekspres dwubojlerowy do sporadycznego spieniania...
👍

Ważna jest dla mnie taka błaha funkcja jak mierzenie czasu
Ale jak cieszy.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2021, 20:59:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi