Autor Wątek: ekspres nespresso  (Przeczytany 7300 razy)

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
ekspres nespresso
« dnia: 21 Maj 2021, 08:32:47 »
Chciałem potestować, potem ewentualnie kupić, system nespresso z różnymi kawami i kapsułkami do napełniania. Nie jest potrzebne mi spienianie mleka. Mam 2 pytania:

1-jak najtaniej przetestować, czy można gdzieś wypożyczyć? Jeśli wypożyczenie nie wchodzi w grę, czy warto kupić używkę? Są nawet takie do 100 zł nawet z roczną gwarancją.

2-jaki ekspres kupić, gdy zdecyduję się, że chcę tego (po testach) do 300-400 zł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2021, 09:07:54 »
Jest kilka salonów Nespresso w Polsce. Możesz udać się tam i napić się kawy, porozmawiać ze sprzedawcą by zaprezentował Ci ekspresy oraz rodzaje kaw. Był chyba system najmu z zapasem kawy ale na okres roku. Będąc na wakacjach w wynajętym mieszkaniu korzystałem z Inissia chyba Krupsa. Sam ekspres jest bardzo tani. Kawy już niekoniecznie. Smak... podczas aktywnych wakacji nie narzekałem.

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2021, 09:35:12 »
W Łodzi nie ma. Myślałem raczej o innych sprzedawcach np Colonna Coffee i spokojnym potestowaniu tydzień lub dwa.

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2021, 09:43:49 »
Nespresso to akurat system z najdroższym marketingiem. Kapsułka ma ok 5 gram kawy podczas gdy inne systemy 7-8. Ale za to są piękne salony, reklamy i tym podobne bajery. Do tego drogie kapsułki. Z ceną tego typu ekspresów jest trochę tak jak kiedyś z drukarkami atramentowymi-urządzenie spłacasz "materiałami" eksploatacyjnymi. Czasem w promocjach kupując takie urządzenie dostajesz równowartość w kapsułkach. Tchibo ,  Dolce Gusto wydają się być ciekawsze. Dla pełniej wygody warto poszukać modelu z przepływomierzem który automatycznie dozuje ilość wody.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2021, 10:03:21 »
@szarud a czemu akurat system kapsułek?

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2021, 10:17:42 »
najtańszy sposób na "espresso", młynka etc nie mam zamiaru kupować

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2021, 10:35:02 »
Jeśli przeliczysz na jedną kawę to najtańszy nie będzie. Nie będzie też espresso. Kupisz fajny bajer ale po czasie okaże się że kolejny element wyposażenia kuchni który w sumie nie spełnia tych założeń jakie chcesz osiągnąć.

Czy nie lepiej odłożyć zakup na później i dozbierać do używanej Gaggia Classic (jak się dobrze potargujesz kupisz za 700-800 PLN) młynek ręczny za 300-400 i masz rewelacyjne efekty w filiżance?

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2021, 11:12:45 »
@kawek, system nespresso ma najwięcej niezależnych producentów :)

@Koziołek, znam te dyskusje forumowe; wszystko sprowadza się do gustu, co kto uważa za espresso i dobrą kawę oraz ile chce wydać; znam ze słyszenia faceta, który zamawiał ekspres i młynek gdzieś w UK (ręczna produkcja na zamówienie), bo miał specyficzne wymagania i "masowa produkcja" go nie interesuje; sprzęt ponoć kosztował ponad 10 000-15 000 funtów :) ja mam setup za 400 zł i mi starczy, do pełni szczęścia potrzebuję jedno "espresso" raz-dwa razy w tygodniu :)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2021, 11:15:36 wysłana przez szarud »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2021, 11:47:51 »
Tyle, że to nie będzie espresso. Moim zdaniem lepiej np. 1zpresso JE + Kompresso i masz za nieduże zestaw, który możesz trzymać w dowolnej szafce, a nawet zabrać gdzieś. Kawy dużo taniej, lepsze i świeższe i będzie to bliżej espresso niż z kapsułki. :)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2021, 11:55:28 »
znam te dyskusje forumowe; wszystko sprowadza się do gustu, co kto uważa za espresso i dobrą kawę oraz ile chce wydać

Wszystko zgoda poza tym, że espresso to jednak jest rzeczywiście coś konkretnego, co ma swoją definicję i nie każda mała czarna to espresso.

W każdym razie, Koziołek ma rację, że kapsułki to nie jest "najtańszy sposób", jeśli takiego szukasz to możesz jeszcze pomyśleć nad kawiarką, koszt około stu złotych. Znam kilka osób które "weekendowo" używają zwykłej marketowej kawy w kawiarkach i są zadowoleni, tam właśnie wychodzi taka mała, mocna kawa a cena za jedną wyjdzie Ci dużo taniej.

Z ekspresem niestety nie pomogę, używałem tylko raz na wakacjach i łatwość użytkowania ostatecznie przyćmił smak i cena za jedną kawę (aczkolwiek rozumiem popularność, łatwość użytkowania jest tak wielka, że i tak przez chwilę to za mną chodziło ;) ).

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2021, 12:32:15 »
@Koziołek, znam te dyskusje forumowe; wszystko sprowadza się do gustu, co kto uważa za espresso i dobrą kawę oraz ile chce wydać; znam ze słyszenia faceta, który zamawiał ekspres i młynek gdzieś w UK (ręczna produkcja na zamówienie), bo miał specyficzne wymagania i "masowa produkcja" go nie interesuje; sprzęt ponoć kosztował ponad 10 000-15 000 funtów  ja mam setup za 400 zł i mi starczy, do pełni szczęścia potrzebuję jedno "espresso" raz-dwa razy w tygodniu
O gustach też nie chcę dyskutować. Masz rację, każdy lubi inną kawę. Kapsułki - dla mnie szkoda pieniędzy. Smaczniejszą kawę wypiję z V60 czy AP. Ale kto bogatemu zabroni kupować kapsułkowca.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj 2021, 17:14:33 »
Smaczniejszą kawę wypiję z V60 czy AP

Nie każdemu smakuje.

@szarud
Żona ma ekspres De'Longhi na nespresso i wg mnie te wszystkie kapsułki mają ziarna za grubo zmielone, żeby ekstrakcja była w miarę optymalna. Teraz kupiła Starbucksa, a kiedyś kupiłem jej u Anglików, gdzie i sobie kawkę kupowałem, zawsze to samo, za szybka ekstrakcja. Jest taki zestwaw stalowy, nie pamiętam teraz firmy, ale są w nim różne sitka, które się zakręca na kapsułę. Do tego ręczny młynek i dobre ziarno, to wtedy coś można by było wycisnąć.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2021, 17:20:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kawek

  • Wiadomości: 63
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Maj 2021, 18:09:44 »
Wszystko zależy od tego czego się oczekuje. Jeśli by standardowy nabywca kapsułkowca miał czekać aż kawa mu w 25-30 sek nakapie to by reklamację napisał :)
Ogólnie kapsułkowe to nie jest zła opcja. W miarę świeże kapsułki, o ile to będą 7-9 gramowe i 15 barowy ekspres z przepływomierzem który da 15-25 ml płynu to wyjdzie całkiem całkiem i pewnie lepsze niż  w niejednej kawiarni.
Cena jest względna: wsadzasz kapsułkę i masz kawę-efekt powtarzalny i gwarantowany  [emoji38]. Tanie urządzenie i oszczędność czasu oraz miejsca. Do okazjonalnej kawy w sam raz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi