Autor Wątek: La Pavoni - zakup grupowy  (Przeczytany 13792 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Marzec 2021, 11:46:51 »
A potem stawia się to w kiczowatej kuchni, dostawia zupełnie niepasujący młynek i ogląda przez następnych kilka lat...
Ju tokintumi?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2021, 12:05:42 »
Jeszcze chyba nie pokazywałeś swojego zestawu w wątku "Kącik kawowy - inspiracje", więc jeszcze nie o Tobie  :P
GostRado to przynajmniej ma osobne miejsce, więc może wywalić wszystkie duperele, przemalować i wstawić Elektrę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marzec 2021, 14:22:15 »
GostRado to przynajmniej ma osobne miejsce, więc może wywalić wszystkie duperele, przemalować i wstawić Elektrę.

Nie muszę... bez problemu zmieści się przy ECM-ie
》tertium non datur《

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2021, 20:06:07 »
Panowie!

Po wizycie w Coffeesite jestem zdezorientowany. Dźwignie La Pavoni w porównaniu z Elektrą micro wypadają blado, chodzi o masę (różnica do 4,5kg) i wygląd. Jeszcze tańsze modele Pavoni do 3k, to można zrozumieć, ale te które podchodzą pod 5000, to w korelacji do Elektry wyglądają jak ubogie krewne. Proponuję abyście, jeśli jest taka możliwość, zobaczyli, dotknęli na żywo, żeby tak jak ja nie być rozczarowanym. A może to ja jestem zbyt wymagający i drobiazgowy, nie wiem,  ale musiałem was ostrzec.

Potem na priv wyślę Wam, czego dowiedziałem się odnośnie cen.
😁 zważywszy na takie argumenty- proponuje przeniesienie wątku na elektra - zakup grupowy 😁
Coś czuje, ze duos amigos per elektros już są. Jest jakiś trzeci śmiałek ?

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marzec 2021, 22:32:50 »
Zostaję przy La pavoni. Może nie ta jakość i wygląd ale zabawa i przyjemność podczas użytkowania go, rekompensują to z nawiązką, przynajmniej mam teraz taką nadzieję 🤗

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2021, 10:12:11 »
@cook74 u Ciebie Elektra wchodzi TYLKO wersji chromowanej?
@Carlos68
Oferty do wszystkich handlujących La Pavoni i Elektrą w Polsce zostały wysłane, więc czekamy na zwrotne maile.

@jakub_stanecki
@pj.w
@siewcu mimo złośliwości
Wielkie dzięki za cenne informacje 👍+

Drobna korekta... u mnie 🙂:

@GostRado
Idealna: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR tylko czarne uchwyty, NPF, tamper, sitko 20g, alternatywnie: Elektra Micro Casa Leva S1C (zależy od ceny), NPF czarny uchwyt, tamper.

@cook74
Idealna: Elektra Micro Casa Leva S1C (zależy od ceny), NPF, tamper, alternatywnie: La Pavoni Gran Romantica GRL, NPF, tamper.

@Carlos68
Idealna: La Pavoni Gran Romantica GRL, alternatywnie :La Pavoni Professional PL (czarne uchwyty) lub PLH (brązowe uchwyty), NPF, PF pojedyńcza wylewka (jak nie ma w komplecie).

Chyba nikt tego gościa nie przebije pomysłem na przedmuchanie (sprężarka) młynka:
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2021, 11:14:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2021, 10:35:11 »
sitko 20g.
Do LaPav? Zerknij sobie na objętość kawy którą można uzyskać z LaPav, przy pojedynczym napełnieniu komory parzenia.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marzec 2021, 11:07:02 »
Cytat: GostRado w Dzisiaj o 10:12:11
sitko 20g.
Do LaPav? Zerknij sobie na objętość kawy którą można uzyskać z LaPav, przy pojedynczym napełnieniu komory parzenia.
Do pre-millenium jest sitko Elektry - 18 gram wchodzi
do Post-millenium - IMS zrobił sitko 20gram
https://coffee-sensor.com/product/la-pavoni-lever-ims-20g-competition-filter-basket-code-2272018/

Fakt - z ceną zaszaleli ;)
Never Give UP †

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Marzec 2021, 12:29:35 »
To że się da zapakować tyle kawy to jedno.
Ale przy tej średnicy sitka, jak wysoki będzie słupek kawy? Ile czasu zajmie pre-infuzja?
Do tego ile ml mieści się w komorze parzenia? Przy 20 gram kawy, jaki będzie uzysk przy jednym pobraniu wody?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Marzec 2021, 12:56:37 »
To że się da zapakować tyle kawy to jedno.
Ale przy tej średnicy sitka, jak wysoki będzie słupek kawy? Ile czasu zajmie pre-infuzja?
Do tego ile ml mieści się w komorze parzenia? Przy 20 gram kawy, jaki będzie uzysk przy jednym pobraniu wody?

Moge odnieść się do sitka Elektry w La Pavoni Pre Millenium
Wysokość całkowita sitka to 25mm - słupek kawy ok 18-20mm

Czas preinfuzji - po podniesieniu dźwigni do góry czekam zawsze ok 20s - potem preinfuzja na niskim ciśnieniu (2-3bar) zajmuje ok 10s (przy normalnym sitku ok 5s)

Nie wiem ile ml mieści się w komorze parzenia

Uzysk przy jednym pobraniu wody to ok 28-30g z 16-18g kawy (średnio palona - jasnopalona), przy metodzie fellini - ok 35-40g
Never Give UP †

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2021, 13:02:34 »
Dzięki.
Czyli przy dozie 20 gram, bez Fellini, z 20 gram będzie coś koło 25g kawy.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2021, 14:25:41 »
Niekoniecznie - Post-millenium ma sitko 51mm - czy 2mm większa średnica - nie pamiętam dokładnie - ale tam chyba "podstawowy uzysk" jest ok 5-7g większy
do tego sitko IMS 20g ma także 25mm - więc ilość zmielonego ziarna 18g dla Elektry i 20g dla IMS może być proporcjonalnie taka sama

tak więc może się okazać, żę jest ok 30-32g czyli całkiem fajne ratio 1:1,5 natomiast przy fellini - już ok 35-40 czyli ratio 1:2 jest jak najbardziej realne
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec 2021, 18:41:41 »
@cook74
@Carlos68
Wysłałem przed chwilą do Was priv, która nigdzie mi się nie zapisała, więc nie wiem, czy do Was dotarła? Żebym nie musiał się drugi raz produkować?!
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Marzec 2021, 19:03:47 »
To że się da zapakować tyle kawy to jedno.
Ale przy tej średnicy sitka, jak wysoki będzie słupek kawy? Ile czasu zajmie pre-infuzja?
Do tego ile ml mieści się w komorze parzenia? Przy 20 gram kawy, jaki będzie uzysk przy jednym pobraniu wody?

Bo to jest jak w wojsku, 10 pompek i śniadanie :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni - zakup grupowy
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Marzec 2021, 22:17:31 »
A może poczekamy na taką:
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi