Autor Wątek: Jura S8 czyszczenie systemu mleka  (Przeczytany 12424 razy)

Offline Mem_phis

  • Wiadomości: 4
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Styczeń 2022, 10:53:43 »
Ja wlasnie przez fakt, ze czyszczenie przystawki mleka w kazdym z ekspresow jury jest upierdliwe (trzeba minimum mieć szklanke z czysta woda i pojemnik na brudną a jura kaze dodawać srodek czyszczacy), sklaniam się w stronę lettego 5400 badz Melitty f86, która czyści rurke sama woda i para.

Proszę o używanie polskich znaków!
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2022, 11:57:46 wysłana przez ranGo »

Offline anbru

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Jura S8
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Styczeń 2022, 16:54:42 »
Niestety system spieniania mleka w Jurze nie należy do najlepszych, a przynajmniej w S8 bo taki posiadam.

Offline Marcin_zgd

    • JURA Poland Sp. z o.o.
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: JURA J85
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Luty 2022, 15:27:44 »
Spieniacz Jura zgodnie z zapisem w instrukcji powinien być czyszczony "na koniec dnia", czyli nie od razu po każdej kawie czy sekwencji kaw tylko w momencie gdy wiemy, że więcej mleka robić nie będziemy.
Co do płynu, czy teraz tabletek to uważam, że dwa razy w tygodniu wystarczy takie pełne czyszczenie. Na co dzień, za wyjątkiem serii Z 6, 8, 10 czy E (EB) wystarczy rozłożyć przystawkę i opłukać części pod bieżącą ciepłą wodą. 30s i po bólu.
Czemu za wyjątkiem tych serii? Ano tam proces czyszczenia automatycznego działa moim zdaniem b. dobrze.

Offline wojwal

  • Wiadomości: 1
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Sierpień 2022, 09:57:15 »
Własnie jestem na etapie wybierania ekspresu, podoba mi się S8. Czyszczenie systemu mleka to jeden z głównych powodów, który powstrzymuje mnie od zdecydowania się na S8 - i w zamian wybór E8. Myślałem o Z10, ale to już za dużo jak dla mnie, dodatkowo planuje kupić tą lodóweczke na mleko, żeby ułatwić robienie kaw mlecznych.

No i teraz pytanie do was forumowicze, czy faktycznie to codziennie czyszczenie w E8 będzie mniej upierdliwe niż w S8? S8 jest zdecydowanie ładniejszy, pomijając cene, S8 czy E8? Czy ergonomia przemawia za E8? Ilość kaw, to dla mnie tez w sumie bajer - po wstępnej zabawie i tak będę robić głównie espresso, ew. macchiato i cappuccino.

Pozdrawiam

Offline anbru

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Jura S8
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2022, 14:25:29 »
W mojej opinii S8 nie jest najlepszym ekspresem, ma sporo mankamentów. Przystawka do spieniania mleka była już 3 razy w serwisie w tym raz została wymieniona na nową. Ekspres mam 1,5 roku. Wcześniej miałem Siemensa, WMF, Philipsa i z Jurą mam najwięcej problemów. Najbardziej bezawaryjnym i bardzo przyjaznym był Siemens.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Wrzesień 2022, 10:50:50 »
Osobiście w E8 nie czyszczę dyszy codziennie. Chociaż czasami skutkuje to tym, że w spieniaczu mleka zatka się zaschniętym mlekiem otwór w grzybku, powodując złe spienianie mleka.

Offline fr86

  • Wiadomości: 13
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Styczeń 2023, 20:49:09 »
Spieniacz Jura zgodnie z zapisem w instrukcji powinien być czyszczony "na koniec dnia", czyli nie od razu po każdej kawie czy sekwencji kaw tylko w momencie gdy wiemy, że więcej mleka robić nie będziemy.
Co do płynu, czy teraz tabletek to uważam, że dwa razy w tygodniu wystarczy takie pełne czyszczenie. Na co dzień, za wyjątkiem serii Z 6, 8, 10 czy E (EB) wystarczy rozłożyć przystawkę i opłukać części pod bieżącą ciepłą wodą. 30s i po bólu.
Czemu za wyjątkiem tych serii? Ano tam proces czyszczenia automatycznego działa moim zdaniem b. dobrze.

Czy możesz mi napisać jak to wygląda w ekspresie Jura Z10? Czy wystarczy raz na 10 kaw mlecznych przepłukać system granulatem Jury?

Offline frogpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura Z10
Odp: Jura S8 czyszczenie systemu mleka
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Styczeń 2023, 22:37:13 »
Na koniec dnia zakładasz pojemnik, wkładasz do niego wężyk, powinno wsypać się granulki i system jest płukany. Ja granulki wrzucam co 2-3 dni. Raz w miesiącu ściągam dysze i czyszczę szczoteczką. Jest to o wiele lepsze niż czyszczenie po każdym napoju mlecznym. Grubsze czyszczenie robi się co około 200 kaw, wrzucasz tabletkę do wsypu na kawę zmieloną i wszystko odbywa się automatycznie poza dolaniem wody i opróżnieniem tacki. O wszystkim informuje ekspres co jak i kiedy. To mój 4 automat i uważam że czyszczenie jest najmniej upierdliwe. Czyszczenia nie wykonujesz co 10 kaw ale na koniec dnia, możesz zrobić 100 kaw i więcej, chodzi o to żeby na noc nie zostały w rurce resztki mleka . Jeżeli przez dzień nie robisz kaw mlecznych system mleczny nie wymaga czyszczenia. Przy wyłączaniu ekspresu system kawowy jest dodatkowo płukany, wszystko dzieje się automatycznie, ale tak ma chyba większość automatów.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2023, 22:44:57 wysłana przez frogpl »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi