Autor Wątek: Wyspa  (Przeczytany 17941 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Wyspa
« dnia: 31 Grudzień 2020, 14:33:41 »
Dzień dobry!

Od marca, podczas dwumiesięczngo lockdownu postanowiłem przy pomocy jedynie swoich rąk przerobić zakole rzeczki na wyspę, oczywiście to znaczna hiperbola 😎. Do tej pory w tym miejscu rosły dziko krzaki, chwasty. Nie było wogóle trawy. Zdalna praca, więc pomyślałem, że będzie to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. 

Najpierw wykarczowałem chwasty i chaszcze. Pilarką przyciąłem stare i chore drzewa zostawiając zdrowe jesiony, wierzby i olchy. Następnie najważniejszy punkt programu: połączenie zakola, w kształcie greckiej litery omega. Wytyczyłem szlak nowego przepływu wody. Łatwo nie było ze względu na zagęszczenie korzeni i pojawiających co rusz wielkich kamieni, widoczne na filmie. Przy pomocy łomu, szpadla, łopaty, siekiery i sekatora powoli kopałem i posuwałem się do przodu.

Uwielbiam spędzać na mojej wyspie czas: jak leje się żar z nieba, to na niej jest przyjemnie chłodniej, a gdy wiatr silnie dmie, okoliczne drzewa i krzaki skutecznie niwelują podmuchy. Wyspa jest połączona z lądem mostem (chodzę po nim na filmiku) w postaci naturalnego korzenia  starej wierzby, z którego wyrosło parę metrów dalej kilka nowych.

Zielona wyspa w środku zimy, co to się porobiło z klimatem ☹.

Jak dłuższy czas przebywałem na wyspie, to do pełni szczęścia brakowało mi kawki, co od teraz nie będzie problemu, przy pomocy AP + FP i 1Zpresso 🙂.


Życzę w Nowym Roku wszystkim Kawoszom zdrowia!



« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2020, 15:28:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2020, 15:28:21 »
Super!
Zdrowia i szybkiego powrotu do normalności!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2020, 17:54:40 »
Fajnie :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2020, 20:41:37 »
Wyspa Róży ;-) Film średni bo trochę powierzchowny, ale dobrze się ogląda i ciekawa historia.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2021, 18:28:56 »
@Makgajwer @pietro Dzięki!

@mlopus 
Jakby tak użyć znacznej wyobraźni i posunąć się w daleko idącej interpretacji, to można by porównać mój film z Twoją propozycją :diabelek:

Wyspa jest? Jest, tylko GostRado!
Film powierzchowny? Jak najbardziej: trawa, woda, kamienie!
Dobrze się ogląda? Przy osaczającej nas zewsząd "zimowej" szarości trochę zielonej trawki oraz kojące pluskanie wody pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie!
Ciekawa historia? Hhhmmm? No cóż covid "zainspirował" mnie i podjąłem się wyzwania, niełatwego i po wielu miesiącach wylanego potu, zrealizowałem swoje postanowienie, a w przyszłości będą na wyspie inne praktyczne i pożądane elementy "wystroju".

Poniżej filmik z sierpnia, po letniej wichurze, ale z obezwładniającą zielenią roślinnością (nie wiem, jak wyrazista jest zieleń na Waszych telefonach czy laptopach, bo zauważyłem, że na moim laptopie jest dużo gorszy obraz, niż ze smartfona ☹):

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2021, 19:06:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2021, 18:46:56 »
Ale ja mówiłem o filmie Wyspa Róży a nie o Twoim :-)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2021, 20:36:03 »
Z chęcią bym się teraz teleportował na wyspę,  bo za oknem bardzo ponuro.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2021, 12:25:53 »
Z chęcią bym się teraz teleportował na wyspę,  bo za oknem bardzo ponuro.

Ja też, na tę z lata! Teraz w trakcie kalendarzowej zimy jest jak w końcu jesieni, po opadzie liści. Kiedyś, jak spadł śnieg, to było jaśniej na dworze, przynajmniej w moim regionie, bo w okolicach kopalń węgla długo w białym kolorze nie poleżał  ☹



Ale ja mówiłem o filmie Wyspa Róży a nie o Twoim

 Oj tam, oj tam, czepiasz się szczegółów  🙂
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2021, 12:56:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2021, 20:40:46 »
Zielona wyspa w środku zimy, co to się porobiło z klimatem ☹.

Jak ponarzekałem, to się doczekałem 🙂, wyspa kilkanaście dni później:

》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Luty 2021, 12:56:40 »
Natura w postaci "powodzi" zmniejszyła areał wyspy 🙃
Jak ja uwielbiam, gdy wiosna już puka do drzwi🌡🌞
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Luty 2021, 16:39:48 »
Pozwolenie wodnoprawne masz?
Zrób fotę z większą perspektywą.
I jeszcze jedno.
Filmiki czy fotki robi się komórką w poziomie.
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Luty 2021, 19:56:46 »
Pozwolenie wodnoprawne masz?

Musiałbym trochę poszukać. Gdzieś tam leży.

Zrób fotę z większą perspektywą.
Filmiki czy fotki robi się komórką w poziomie.

Jak robię w poziomie, to mam mniejszy bezpośredni podgląd na telefonie.

W krótkiej "perspektywie" kręcenie filmów w pionie chyba nie jest aż takie złe. Tak myślę, że uchwyca się więcej szczegółów.

Coś w ten deseń: 1 zdjęcie w ujęciu pionowym, drugie w poziomym, a tak wogóle, to jestem słaby w te klocki.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2021, 20:28:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Marzec 2021, 13:03:11 »
Zrób fotę z większą perspektywą

I po powodzi. Poziom wody szybko się obniżył, jakby wysuszona, spragniona ziemia gwałtownie ją wessała. Kiedyś długo w tym miejscu, w niecce po zimie utrzymywało się jeziorko, które zalewało koryto rzeczki stając się nie widoczne. Wyspy ze zdjęcia by nie było pochłoniętej wodą z utworzonego jeziorka. Słowem: „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Marzec 2021, 13:18:05 »
Dziki aktywne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wyspa
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marzec 2021, 20:57:04 »
Dziki aktywne.

To jedynego rolnika w okolicy ślady zwierząt, które pasą się na 6-ciu posesjach, w tym mojej. Dzięki temu nie muszę trawy kosić (sąsiedzi też), a mam tylko kosę i niedużą, acz kapitalną kosiarkę na baterie Stihla (polecam!), inaczej bym się zaj...
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi