Autor Wątek: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?  (Przeczytany 15140 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Wrzesień 2014, 16:35:45 »
Pisałem o HD7762  :mrgreen:

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Wrzesień 2014, 17:05:41 »
@gromog dzięki za wyczerpujący post -ten z bloga to żaden mój kolega poprostu wydawało mi się ciekawie jak opisuje.
@donkiszot  tak czytałem twój temat bardzo ciekawie napisałeś

Dzięki wszystkim za cierpliwość teraz to już sam nie wiem co kupić .Postaram sie przeczytać to forum ciężko z czasem bo małe dziecko w domu . Może zmienie zdanie i kupię coś innego narazie jadę na rozpuszczalnej  :kawa: :sciana:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Wrzesień 2014, 17:19:26 »
Popatrz sobie np tu http://www.moccamaster.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Wrzesień 2014, 17:24:45 »
No i jak możesz coś z tej listy mieć to też będzie OK.

Przelewowiec prosta sprawa - problem się zaczyna jak zaczyna przelewać "zimną" wodą
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień 2014, 20:16:15 »
@donkiszot  tak czytałem twój temat bardzo ciekawie napisałeś
Który?  :diabelek:


A poważniej. Przeznacz całą kasę na młynek żarnowy. Jeśli jeszcze masz stary ekspres tylko bez dzbanka, to wywal zawór przeciw kapaniu i podstawiaj cokolwiek. Jeśli już tamtego ekspresu nie masz, to kup na początek zwykły dripper z marketu ~15zł lub duże V60 z tworzywa ~25zł, lub clever czy cokolwiek innego ręcznego (już nieco drożej). Wodę nalejesz bez atencji i też będzie.

Młynek i świeża, dobrze dobrana kawa odmieni jakość Twoich naparów milion razy bardziej niż jakikolwiek ekspres za jakiekolwiek pieniądze.

A jeśli nadal ręczne polewanie będzie Ci przeszkadzać, to przy następnej gotówce wrócisz do zakupu ekspresu przelewowego. Wtedy też będzie prościej wybrać. Gwarantuję.

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrzesień 2014, 20:28:29 »
ten mocamaster ciekawy jest,w drugim linku od  @DrUsagi dziwna ta strona jest pare modeli i napisane ,że od września dostępne .Wchodzę w sklep i nic nie ma.

@donkiszot -chodziło mi o ten temat http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=397.0  .dzięki raz kolejny za rady ,a to w pod avatarem AeroPress ciekawe co to jest to też z takich nie drogich zestawów chyba z tego co luknołem na necie

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień 2014, 20:31:21 »
Nie musisz szukać w necie, mamy wątki o aeropressie, dripach i innych metodach. Wystarczy odrobiną chęci.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi