Autor Wątek: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?  (Przeczytany 15139 razy)

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« dnia: 22 Wrzesień 2014, 13:12:05 »
Witam jak w temacie .Często  są u mnie goście i chciałbym kupić jakiś przelewowy który potrafi zrobic za jednym zamachem kilka filiżanek.Nie chcę mi się sterczeć "godzinę" w kuchni i robić z tych kapsułek kawy lub innych sprzętów .Wiem ,że dobre kawy z nich wychodzą ,ale szkoda,że robią małe filiżaneczki góra dwie.
Także przelewówka sprawdzi się chyba najlepiej plus młynek,co sądzicie ?

pozdrawiam

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2014, 13:36:09 »
Nie wiem ile masz miejsca na blacie, ale może zamiast sprzętu klasy ~250 PLN plus młynek żarnowy elektryczny za drugie tyle (i drugie tyle miejsca), doinwestujesz jeszcze trochę i zainwestujesz w urządzenie z młynkiem. Zostając przy kapitanie, jego kontenerowcu i somalijskich piratach - oni mają model Grind & Brew (~150€) lub Grind & Brew Duo (~180€). Ten drugi jest o tyle ciekawy że pojemnik na żarna jest dwukomorowy, więc można mieć w młynku 2 różne kawy, a mielić w zależności od tego czy robimy dla siebie czy dla teściowej. Inne firmy z branży AGD mają podobne maszyny.

Chyba że jednak oddzielnie młynek i ekspres, a żona dołoży się do sprzętu w pasującym do jej aury kolorze - wtedy MoccaMaster jedna z niewielu maszyn gwarantująca stałą temperaturę wody podczas zaparzania kawy.
LMWDP #469

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2014, 13:54:41 »
dzięki z aodpowiedż ten Grind and Brew HD7762 całkiem spoko szkoda ,że ma szklany dzbanek.Ostatnio miałem właśnie szklany i przypadkowo sie stukł .Koszta za sam dzbanek były prawie dorónujące ekspresowi.Orientujesz się może ile kosztuje sam dzbanek do niego ?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2014, 14:03:20 »
Także przelewówka sprawdzi się chyba najlepiej plus młynek,co sądzicie ?
A ile wątków o przelewowych przeczytałeś? Bo nie wiem czy chce mi się pisać to samo po raz piąty ;)

W każdym razie, czego Ci brakuje w tym filipsie, że pytasz? A co Ci się spodobało, że pytasz akurat o ten?


Co do młynka, to raczej konieczny. Nie ma na polskim rynku kaw mielonych pod metody przelewowe, chyba, że będziesz zamawiał w palarni, to jakoś kwestię młynka obejdziesz.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2014, 14:06:23 »
Napisz/zadzwoń do nich - może nawet ci termos zamiast dzbanka dobiorą.
LMWDP #469

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2014, 20:11:25 »
W każdym razie, czego Ci brakuje w tym filipsie, że pytasz? A co Ci się spodobało, że pytasz akurat o ten?

kilka pozytywnych opini poprostu plus dzbanek nie jest ze szkła.Ostatnio jak miałem przelewowy stukł się dzbanek i był prawie rownowarty całego exspresu,Czytam czytam od wzoraj siedzę przy kompie i grzebe ,ale mało o przelewowych tylko opinie w sklepach . Tu też ciekaiwe kolega opisuje   jakiekspres.pl
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2014, 20:50:14 wysłana przez dunker »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2014, 20:55:29 »
Odpuść ten mało „subtelny" post reklamowy...
 :NO:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline dunker

  • Wiadomości: 26
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Wrzesień 2014, 07:56:54 »
czemu mam niby reklamować jakiegoś bloga ?  Pytacie czy coś czytałem to piszę

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Wrzesień 2014, 08:42:28 »
Jak to filips:

nie trzyma temperatury wody podczas zaparzania
szybko studzi się kawa
ciężko domyć dzbanek wewnątrz

awaryjność, jak to przy tej firmie.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień 2014, 11:25:21 »
Również miałem nieprzyjemność mieć ten "ekspres" przez parę dni w domu. Jedyne co może się podobać to design. Ale jak miałbym wywalić 800-900zł na to coś, to są znacznie lepsze alternatywy dla tego sprzętu.
Wbudowany młynek jest bez sensu. Przy alternatywie lubimy wiedzieć ile gram kawy sypiemy do filtra, żarna są małe, przez co kawa się nagrzewa zbyt mocno, w dodatku dają nierównomierny przemiał.
Ten podwójny pojemnik również jest bez sensu, kto tam się będzie bawił w mieszanie gatunków kawy, jeśli kupujemy mieszanki stworzone przez profesjonalistów, a mieszamy kawę to do tego waga służy, a nie jakiś podwójny pojemnik, który precyzji nie daje.
Ekspres ten nie trzyma temperatury. Kawa wychodziła najczęściej zbyt zimna. Taki sam efekt mogę uzyskać na ekspresie przelewowym za 100zł, więc po co przepłacać.
Zdecydowanie lepszy efekt uzyskamy używając normalnego młynka, termometru i najprostszego drippera.
Na koniec dodam jeszcze, że kabel zasilający ma 0,85m, to trochę za mało.
W takiej cenie możemy kupić ekspres Moccamaster, który produkowany jest w Holandii, a nie Chinach jak twój wymarzony filips. Ekspresy Moccamaster są składane ręcznie z dużą precyzją, co przekłada się na późniejszy efekt. Ekspres trzyma temperaturę jak trzeba. Woda jest rozprowadzana po kawie również bardzo dobrze. To są ekspresy tworzone przez profesjonalistów, dla prawdziwych wielbicieli kawy, którzy są wymagający.

Ten twój kolega z tego bloga nie ma pojęcia o ekspresach do kawy, a pisze bloga. Owszem, te badziewne automaty królują  w prównywarkach cenowych. Ale gdyby tak zapytać użytkowników po 2 latach co sądzą o swoich krupsach i filipsach?
Wystarczy popatrzeć ile tego supersprzętu jest na aukcjach w jakże atrakcyjnych cenach. Jak myślisz dlaczego użytkownicy pozbywają się tego? Bo to są sprzęty jednorazowe. Są nienaprawialne, albo koszt naprawy przekracza wartość ekspresu. Ale ekspresy np. Jura( o której twój kolega pewnie nie słyszał) trzymają swoją cenę. Bo taka zadbana Jura przeżyje kilka jednorazówek z marketu.
Niestety do ludzi nie dociera, że ekspresy niekoniecznie trzeba zmieniać co 2 lata. Można zapłacić raz i cieszyć się bezawaryjnością, powtarzalnością kawy i wygodą na lata.
Tak więc czytasz nie te blogi co trzeba.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:22:30 »
[...]ale mało o przelewowych tylko opinie w sklepach.[...]
Ty mnie chyba obrażasz?! ;) Może i na forum nie tak wiele o przelewach jak o innych metodach, ale zdaje mi się, że z grubsza wyczerpałem temat w kilku powyższych wątkach.

Nie, nie pytałem co i gdzie wyczytałeś, ale ile wątków o przelewach przeczytałeś tu?
A swoją drogą, na powyżej zalinkowanym blogu o przelewach wypowiedzi są wyłącznie negatywne. Niespecjalnie rozumiem zatem po co ten adres? O bzdurach tam wypisanym pomilczę.  :-X


A wracając do tytułowego. Obmacałem go ostatnio przy okazji w pobliskim sklepie. Ekspres, jak ekspres. Popieram zdanie Krzycha, co do trudności w umyciu wnętrza termosu, ale to może dotyczyć wszystkich termosów. Obawiam się również jakości tworzywa, to znaczy czy nie będzie zbytnio dawać aromatem. 1000W powinno sprostać. Nie wiem tylko czy warto wydawać aż tyle kasy na tak zwykły ekspres. Owszem, z termosem zawsze będzie drożej, ale chyba wybrałbym inny.


Również miałem nieprzyjemność mieć ten "ekspres" przez parę dni w domu.[...]
Nie jestem pewien czy pojechałeś ten ekspres, o którym mówimy. ;) ::)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:47:37 »
A te termosy to faktycznie termosy (w sensie w środku szklany wkład) czy to bardziej stalowe kubki termiczne?
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:50:02 »
Raczej stalowo-plastikowe kubki, ale powinno trzymać ze 4h, pod warunkiem, że pełny.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:51:50 »
Po połowie tego czasu kawa jest plus minus letnia.
Podobno poprzednia wersja tego ustrojstwa była lepsza i trzymała dłużej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Philips HD 7546/20 czy to dobry wybór ?
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrzesień 2014, 15:57:33 »
Trudno mi powiedzieć jak jest konkretnie w tym, te które znam, ~4h wytrzymują.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi