Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Młynki / Odp: Varia VS3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gmtb dnia 03 Luty 2023, 22:51:01 »
Mnie akurat czas mielenia nie przeszkadza, można w tym czasie inne rzeczy zrobić.
Na potrzeby filmu(jego wagi w mb) nie chciałem przedłużać. Ale zrobię dokładniejsze pomiary. Wyczyszczę do zera komorę, zważę kawę w tym samym pojemnik przed i po mieleniu, następnie oczyszczę dokładnie komorę i zważę to co z niej wyspę.
2
Hobby, zainteresowania / Odp: RL9 w Barcelonie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 03 Luty 2023, 22:42:57 »
Dziennikarze "Mundo Deportivo" poznali szczegóły kontraktu Roberta Lewandowskiego. Zgodnie z umową, jeśli Polak strzeli w sezonie najmniej 25 bramek dla Barcy we wszystkich rozgrywkach, wówczas na konto Bayernu Monachium powędruje dodatkowe 1,25 mln euro. I tak przez cztery lata, czyli przez cały czas trwania umowy naszego napastnika. W tym sezonie uruchomienie bonusu to już niemal pewnik.   

Barça myślała, że wykiwa Bayern :hihihi:
3
Młynki / Odp: Varia VS3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cezary.pl dnia 03 Luty 2023, 22:35:48 »
@Gmtb  Wolno mieli? A komu się spieszy, przecież to młynek do domu, nie do kawiarni. Gościom, jak chwilę poczekają na swoją kawę, będzie lepiej smakowała. :-D
Odnośnie Twojego filmu, mogłeś wsypać ziarna wzięte z wagi, z czarnego kubeczka i ponownie zważyć przemiał. Obaliłbyś lub potwierdził mit, abo prawdę o zerowej, lub nie, retencji młynka.
@Heniutek Też mam fajny ręczny młynek, ale jak przyjdą goście, ta ja zamiast bawić ich ciekawą konwersacją, macham rękami i też słabo słyszę co mówią. :-) 
@kabzior Niskie obroty żaren, w tym młynku, to moim zdaniem zaleta.
Zmianę grubości mielenia, spowodowaną drganiami pochodzącymi z silnika można łatwo udowodnić filmikiem. Wystarczy sfilmować samoistne przestawianie się gałki od regulacji odległości między żarnami w czasie pracy młynka.
4
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siewcu dnia 03 Luty 2023, 22:12:53 »
TWW się bawiłem kiedyś przy cuppingu Hoffmanna. Ale za droga to zabawa. Kupiłem minerały jak kabzior i będę próbował z osmozą albo destylowaną. Pomierzyłem osmozę z kraniku bez mineralizacji i z mineralizacja. Wyniki zabawne, bo w pierwszym przypadku TDS 28, a w drugim 35. Tak, więc za dużo ta mineralizacja nie zmienia w tej instalacji. Woda z kranu koło TDS koło 300.
Jak masz dostęp do osmozy to to lepsze wyjście, przynajmniej wiesz co pijesz. Destylowaną ciężej kupić, nie jest dostępna tak łatwo jak demineralizowana.

Ale jak masz z czystej osmozy 35 ppm to albo masz coś źle podłączone, albo nadaje się to do porządnego serwisu... A biorąc poprawkę na to, że mineralizator praktycznie nic nie daje - kiedy ostatni raz cokolwiek wymieniałeś? Tyle to wychodzi z kilkuletniej membrany i dawno zużytego mineralizatora.
5
Młynki / Odp: Varia VS3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gmtb dnia 03 Luty 2023, 21:50:30 »
Z moich obserwacji wnioski mam następujące póki co:
- Wolno mieli... nie da się ukryć. Coś za coś, liczy się czy użytkownikowi zależy na czasie. W końcu mówimy o 30-40 sekundach.
- Praktycznie zerowa retencja. Nawet bez przedmuchiwania niewiele zostaje w komorze.
- Moim zdanie młynek jest naprawdę cichy, ale zazwyczaj mam do czynienia z mlynkami o wysokich obrotach.

W przyszłym tygodniu test na jasnych i średnich wypałach.
6
Ekspresy kolbowe / Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skansen dnia 03 Luty 2023, 21:02:26 »
jak po zagraniu bojlera wyłączamy bojler to musimy odczekać żeby spuścić wodę, czy od razu możemy odkręcić wylewkę i opróżnić?
Nie ma co czekać... Im szybciej opróżnimy tym lepiej, tym więcej wody nam wyleci z bojlera.
7
Ekspresy kolbowe / Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Psyche dnia 03 Luty 2023, 20:59:44 »
Rozwiązanie jest banalnie proste - regularna wymiana wody - zagrzej bojler parowy, wyłącz go (3 sek guzik minus), odkręć wylewkę, cała woda zleci, włącz bojler który napełni się świeżą wodą. Raz na tydzień/dwa myślę będzie rozsądnie.
Jeszcze jedni pytanie, jak po zagraniu bojlera wyłączamy bojler to musimy odczekać żeby spuścić wodę, czy od razu możemy odkręcić wylewkę i opróżnić?
8
Supermarket (przed założeniem wątku poinformuj administrację forum) / Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez k3lt dnia 03 Luty 2023, 20:56:25 »
@smichal Przecież Ascaso Basic to grupa 58mm, nie będzie.
9
Inne / Odp: waga z Aliexpress
« Ostatnia wiadomość wysłana przez k3lt dnia 03 Luty 2023, 20:45:43 »
https://allegro.pl/oferta/elektroniczna-waga-kuchenna-kawa-usb-g-lb-oz-2w1-12664032424

Mam tą wagę już prawie 4 lata, tyle że kupiona na Aliexpress. W sumie polecam bo przeżyła już mnóstwo zalań i nadal się trzyma dobrze. Kiedyś po zalaniu syropem barmańskim musiałem rozkręcić i wyczyścić pod wyświetlaczem..  [emoji38] Dokładność też mogę pochwalić, fajny czytelny wyświetlacz nawet o poranku. Tylko na Ali była trochę inna cena.  :hihihi:

Bez tytułu.png
10
Serwis, konserwacja sprzętu i tuning / Odp: Lelit Bianca - serwis Warszawa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cob dnia 03 Luty 2023, 20:39:08 »
Pogadaj z Panem Przemysławem działa już trochę i polecam (robi serwis w nadarzynie, a goście mają pełne variete maszyn) parę nietypowych tematów już mi rozwiązał 🥳
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi