Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1063865 razy)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5805 dnia: 13 Maj 2023, 13:28:00 »
A ja dzisiaj trochę z innej beczki, ale myślę, że również pasuje do tego wątku.
Mianowicie bardziej "Pomóż mi zrozumieć espresso" ;)
Ponieważ kończyła mi się kawka z "Nie czapli" (gdańska palarnia), to postanowiłem domówić towaru i padło na "Mujeres" i "Indie malabar".
Niestety stara kawka się skończyła, a nowa jeszcze trochę za świeża na kręcenie kawki.
W związku z tym żona zakupiła Kimbo (jak na sklepową świeża, bo palona w połowie kwietnia, niestety opakowanie już poszło out i nie pamiętam jaka to dokładnie, jakiś ciemny, trochę nierówny wypał).
Na początku parzyłem ją w swoim Sage bambino plus. Kawa generalnie odstraszała mnie aromatem zarówno na świeżo, jak i w formie espresso.
Po zmieszaniu z mlekiem była w miarę pijalna...
W międzyczasie przyszły mi brakujące części i dokończyłem remont NS Oscar 2 plus dołożyłem mu OPV (ustawiony na 10,5 bar).
Ku mojemu zaskoczeniu, Kimbo zrobione z Oscara smakuje inaczej i dużo lepiej niż z Bambino.
Nie tylko mleczna kawka jest smaczna, ale nawet espresso bardzo pijalne.
Co więcej, na bambino, żeby espresso, było pijalne, trzymałem się raczej ration 1:2.5, tutaj celowałem bliżej 1:2 i wyszło bardzo fajne. Idąc dalej, dostrajając przemiał, jedno espresso wyszło mi w ratio 1:1.1 i również było pijalne. Kwaski były dużo wyraźniejsze, ale akceptowalne.
Ogólnie mam wrażenie, jakby (przynajmniej ta konkretna) kawa wychodziła Oscara zdecydowanie mniej nachalna i bardziej zbilansowana.
I tak się teraz zastanawiam, czy to jakieś dziwne placebo (chociaż żona potwierdza sporą różnicę w mleku), a może nie umiem robić kawy na bambino (chociaż wiele kaw z mlekiem mi z niego bardzo smakowało)?
Na początku myślałem, czy to nie kwestia dozy, bo w bambino robię na 18 gramach, a do sitka z Oscara wchodzi mi ~20g. Ale mam też drugie sitko Ascaso competition 14g i kawa wychodzi całkiem równo w porównaniu do tej z sitka 20g 🤔
Nie mogę się doczekać testowania kawek od Euro Cafe na nim, ale na razie mam zdecydowanie przekroczone limity kofeiny na dzisiaj :D
Na zdjęciach espresso z dozy ~15g, ciastko wydaje się ok, chociaż jak siedziało w portafiltrze, to jakby przy rancie coś się działo. Ale to może kwestia luźnej kawy, bo mam niedopasowany tamper (zwykły 58 od motty).
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2023, 13:31:44 wysłana przez Tomo »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5806 dnia: 13 Maj 2023, 13:49:19 »
Nie wiem co to za urządzenia, ale oprócz stosunków wagowych duże znaczenie ma temperatura zaparzania i oczywiście odległość od daty palenia. Może między tymi ekspresami są spore różnice?

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5807 dnia: 13 Maj 2023, 14:08:53 »
Nie wiem co to za urządzenia, ale oprócz stosunków wagowych duże znaczenie ma temperatura zaparzania i oczywiście odległość od daty palenia. Może między tymi ekspresami są spore różnice?

Kawa była ta sama w obu ekspresach.
  • Sage bambino plus to ultra mały termoblok z PID-em ustawionym niby na 93 stopnie.
    Uchwyt kolby jest plastikowy, w związku z tym trzeba ją "ręcznie rozgrzewać" (ja robię to pod strumieniem gorącej wody z kranu).
  • Nuova Simonelli Oscar 2 to HX z dwu litrowym bojlerem miedzianym. Kupiłem uszkodzony i naprawiłem. Miał zepsuty presostat, w związku z czym nie dogrzewał kawy - wcześniej był standardowy (nieregulowany campini z mikrostykiem), wymieniłem na taki większy i regulowany ASCO.
Zastanawiam się, czy może po prostu Oscar jest dużo stabilniejszy temperaturowo, stąd kawa wychodzi równo i jest bardziej zbilansowana. Bambino, to takie małe cudeńko, co w większości jest plastikowe, a termoblok (czy thermojet jak go zwą) nie ma praktycznie żadnej pojemności termicznej.
Niestety nie wiem jaka jest temperatura parzenia w Oscarze, ani nawet jakie jest ciśnienie w bojlerze (jak będę miał dłuższy wieczór, to może dołożę manometry).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5808 dnia: 13 Maj 2023, 14:13:42 »
Zastanawiam się, czy może po prostu Oscar jest dużo stabilniejszy temperaturowo, stąd kawa wychodzi równo i jest bardziej zbilansowana. Bambino, to takie małe cudeńko, co w większości jest plastikowe, a termoblok (czy thermojet jak go zwą) nie ma praktycznie żadnej pojemności termicznej.
Sam sobie odpowiedziałeś. 
》tertium non datur《

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5809 dnia: 13 Maj 2023, 14:24:02 »
Sam sobie odpowiedziałeś.
Niby tak, ale zastanawiające dla mnie jest to, że różnica jest aż tak wyraźna.
Osobiście przy przeskoku na Oscar'a spodziewałem się przyjemniejszego workflow i może większej powtarzalności, ale nie tak drastycznej różnicy w smaku kawy 🤔
Tyle się wszędzie pisze, że najważniejsza jest woda -> kawa -> młynek a ekspres to gdzieś tam z tyłu daleko.
Chyba, że jak już się zapewni poprzednie elementy, to można wyczuć te niuanse pomiędzy maszynami?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5810 dnia: 13 Maj 2023, 14:46:39 »
a ekspres to gdzieś tam z tyłu daleko.
Tak jest, ale przy porównaniu ekspresów z podobnego pułapu, a nie jak u Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2023, 15:00:02 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5811 dnia: 13 Maj 2023, 22:24:44 »
 Jaki z tego wniosek? Forum bywa pomocne, ale nie brać wszystkiego 1:1 i nie przestawać szukać odpowiedzi na własną rękę ;-)

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5812 dnia: 14 Maj 2023, 14:21:45 »
Kolejne przemyslenia :D
Tak jak @Antonio potwierdził ubijanie boków w sitku dużo pomaga. Kolejnym pomysłem było zrezygnowanie z robienia WDT. Zamiast tego skupiłem się bardziej na dobrej dystrybucji bezpośrednio w trakcie mielenia. Młynek włącza się dociskając kolbę co skutecznie uniemożliwia dobre rozdystrybuowanie kawy w sitku. Rozwiązałem to tak, że kolbę daje pod wysyp mlynka, a wyzwalacz włączam drugą stroną łyżki. Staram się aby kawa równomiernie rozkładała się w sitku, następnie tamping i dzięki Waszej pomocy i wskazówkom  (za co serdecznie dziękuję) doszedłem do etapu w którym w każdym espresso "czuje kwiatki":D

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5813 dnia: 14 Maj 2023, 14:35:28 »
A nie myślałeś o jakimś adapterze do tego ekspresu, jest tego sporo.
Ja między innymi miałem takie i ten po lewej mimo kiepskiego wyglądu był bardzo ale to bardzo pomocny.

20210818_114837.jpg

20210818_114839.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5814 dnia: 14 Maj 2023, 15:27:59 »
Zamiast wdt skupiłem się bardziej na dobrej dystrybucji bezpośrednio w trakcie mielenia.
I ekstrakcja jest bardziej spokojna niż z wdt?
》tertium non datur《

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5815 dnia: 14 Maj 2023, 15:35:46 »
@Jka57 adapter mam. Jest założony na kolbę ale działa jako podwyższenie ścianek sitka, żeby przy mieleniu nic na zewnątrz się nie wysypało.
@GostRado z tego co zauważyłem to ekstrakcja jest spokojniejsza. Zacząłem się zastanawiać dlaczego rujnować dobrze rozłożona kawę w sitku, żeby ułożyć ją jeszcze raz. Możliwe, że jakieś inne czynniki na to wpływają ale brak WDT w moim przypadku jest na plus.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5816 dnia: 14 Maj 2023, 16:09:28 »
Możliwe, że jakieś inne czynniki na to wpływają ale brak WDT w moim przypadku jest na plus.
A co to za narzędzie wdt?
》tertium non datur《

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5817 dnia: 14 Maj 2023, 16:59:51 »
coś takiego:

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5818 dnia: 14 Maj 2023, 20:35:38 »
Moim zdaniem, szarpanie igłami w koszyku pomaga i ma wpływ na lepszą jakość espresso.
Trochę napowietrza przemiał i wyrównuje gęstość nasypową, co skutkuje jednorodną w poziomie gęstością kawy w koszyku po tamperowaniu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5819 dnia: 14 Maj 2023, 21:00:15 »
napowietrza przemiał
Ale po cóż tu powietrze? Zniknie pod wpływem tampera...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi