Autor Wątek: ekspres dźwigniowy Flair Espresso  (Przeczytany 34397 razy)

Offline Vedemin

 • Wiadomości: 9
 • Ekspres: Delonghi Magnifica S Smart
 • Młynek: Delonghi Magnifica S Smart :(
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #135 dnia: 30 Kwiecień 2023, 11:59:39 »
Nowy Flair, to takie ulepszone Cafflano Kompresso i nawet do tego ostatniego potrzebny jest dobry młynek.
Trzeba utrzymać odpowiedni przemiał, aby zapanować nad czasem przepływu espresso i to niezależnie od metody budowania ciśnienia wody na ciastko z kawą.
Z jednej strony tak, ale z drugiej z tego co pamiętam Kompresso miało koszyk standardowy dla dobrze zmielonej kawusi, Flair Neo w standardzie ma tylko ciśnieniowy, a Flair Neo Flex ma jeden i drugi.

Ogólnie fajna maszynka, ale Kompresso lub Picopresso można nosić gdzie się chce, a słonik będzie trochę duży na to :/

Offline cezary.pl

 • Wiadomości: 107
 • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
 • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #136 dnia: 30 Kwiecień 2023, 14:13:39 »
Gdybym nie posiadał Kompresso, chętnie kupiłbym Słonika :-) Na wycieczki autem nie jest za duży, a zorganizowanie gorącej wody, to nie problem.
Mieląc Comandante pod Kompresso, też brakowało pośredniego kliku przy niektórych kawach. Dopiero RedClik pozwolił na prawidłowe dopasowanie przemiału.
Pewnie na tym forum było pisane setki razy: Młynek, to podstawa :-)

Offline michal.c

 • Wiadomości: 2
 • Ekspres: Flair 58
 • Młynek: Niche Zero
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #137 dnia: 13 Maj 2023, 13:07:41 »
Cześć,

Od 3 dni mam w domu Flair'a 58  :)
Chciałem podzielić się informacją że od niedawna w sprzedaży jest wersja 3 tego ekspresu, o czym tak na prawdę ciężko znaleźć gdziekolwiek informacje, nawet na stronie Flaira. Na stronie ekokap gdzie kupowalem nadal jest informacja że sprzedają ulepszony model z 2021 roku. V3 ktorą dostałem, posiada podłączenie przewodu już jak w wersji 58 Plus, ma tez wbudowany magnes na nowe lusterko. Na jednej ze stron dystrybutorów europejskich udało mi się znaleźć informację czym dokładniej różni się model 2023. Zmiany są bardziej kosmetyczne, ale ja byłem miło zaskoczony.
 
Cytuj (zaznaczone)
- Brew Head Connector
The updated Brew Head Connector will allow anyone with a Flair 58 or 58x to use their Flair with or without electricity. In both models, Flair 58 and 58x, all the electric wiring is present, and Flair 58x users will be allowed to upgrade their Flair to a full electrical version, by purchasing a preheat controller separate.
 
- Preheat Controller
The new Preheat Controller comes with a number of upgrades, and can be purchased separately for any Flair 58 x owner that wishes to upgrade their system to full electric This upgrades are
●An angled connector, meaning the wiring is routed down the back of the Flair 58, for a more streamlined look.
●New software that will beep twice when disconnected, and once when reconnected, to help the user consistently manage their system.
 
- Post Embedded with Steel Disc for Magnet Application
Every Flair 58 and 58x will come with a post that features an embedded steel disc for easy application of the magnetic shot mirror.
 
-Enhanced Plunger with Single Slot Each
Flair 58 and 58 x in 2023 will come standard with an enhanced plunger with a single slot, as opposed to the dual slot version from previous models.

Co do samego ekspresu, na razie słabo mi idzie, ale jestem zupełnie początkujący, więc trochę pewnie czasu zajmie mi zanim będę w stanie przygotować dobre espresso. Postaram się później opisać dokładniej moje doświadczenia i może ktoś z bardziej doświadczonych będzie mógł mi coś doradzić.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2023, 13:11:39 wysłana przez ranGo »

Offline swistak Mężczyzna

 • Wiadomości: 46
 • Ekspres: Flair 58, Lelit Grace PL81T, Hario V60 02, Aeropress
 • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3, Wilfa Uniform
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #138 dnia: 23 Maj 2023, 21:51:00 »
Też jestem świeżym właścicielem Flair 58. Niestety pierwsze próby, z powodu pobytu poza domem, przyszło mi robić na Comandante bez Red Clix na jasnym paleniu. Efekty zabawne - wodospad, choć pitny ;) Mam nadzieję, że na Niche i średnio palonej kawie pójdzie lepiej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi