Autor Wątek: Lelit Victoria PL91T  (Przeczytany 32889 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Czerwiec 2023, 21:17:53 »
Czy jej użytkownicy mogą się podzielić jaki jest realnie najkrótszy czas od włączenia zasilania do uzyskania gotowości do pierwszego shota (i jak ten najkrótszy czas ma się do stosowanego przez nich czasu)?

Z ciekawości sprawdziłem to co zacytowałem i u mnie dzisiaj do tem. 88℃ czas wyniósł tak jak to widać, ostatnio miałem takie kawy że espresso z nich robiłem w temperaturze pokazanej na wyświetlaczu, a czego to jest temperatura to ja nie wiem.

20230607_194731.jpg

Z tym że ja nie korzystam z takiego czasu staram się by ekspres nagrzewał się co najmniej przez 30min.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline iro

  • Wiadomości: 40
  • Młynek: Kinu m47 simplicity
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #166 dnia: 30 Czerwiec 2023, 17:31:26 »
Cześć witam mam Victorię od ponad 2 lat , problemów żadnych , ale pora na zmianę orginalnego prysznica i uszczelki , jaki sklep polecacie i może jaki prysznic i uszczelkę , bo nie bardzo wiem co i jak pozdro

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #167 dnia: 30 Czerwiec 2023, 18:58:22 »
Zapytałem CafeMax i przekazuję odpowiedź dla wszystkich zainteresowanych (w tym siebie): do Victorii IMS 51,5 mm CI 200 TC (z powłoką teflonową).

Ja się skusiłem na tę opcję i nie żałuję (głównie chodzi o te powłokę - łatwość czyszczenia).
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2023, 19:55:27 wysłana przez piter2015 »

Offline iro

  • Wiadomości: 40
  • Młynek: Kinu m47 simplicity
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #168 dnia: 30 Czerwiec 2023, 19:35:53 »
Ja się skusiłem na tę opcję i nie żałuję
dzięki też tak spróbuje

Offline dpawwel

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #169 dnia: 27 Grudzień 2023, 12:16:37 »
Czy u Was także Victoria trzyma ciśnienie 11bar podczas ekstrakcji? Spodziewałem się 9-10bar... Zostawić jak jest, czy próbować regulować bazując na filmikach na YouTube?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #170 dnia: 27 Grudzień 2023, 12:54:53 »
Ciśnienie 11 bara podczas ekstrakcji
... jest za wysokie.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #171 dnia: 27 Grudzień 2023, 13:07:04 »
Czy u Was także Victoria trzyma ciśnienie 11bar podczas ekstrakcji?

U mnie w większości było +/- jak na tej fotce i nie narzekałem na jakość tego co było w filiżance.

lelit ciś.jpg

Zostawić jak jest, czy próbować regulować bazując na filmikach na YouTube?

Też o tym myślałem ale się nie odważyłem grzebać w tym skoro mi smakowało to co zrobiłem.
Zgodnie z zasadą działa smakuje nie dotykaj bo skąd mam pewność jak wyskalowany jest ten manometr, może tam te 11bar to jest faktyczne 9bar ja nie wiedziałem / umiałem to sprawdzić stąd nie dotykałem.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #172 dnia: 27 Grudzień 2023, 14:08:52 »
Czy u Was także Victoria trzyma ciśnienie 11bar podczas ekstrakcji? Spodziewałem się 9-10bar... Zostawić jak jest, czy próbować regulować bazując na filmikach na YouTube?
Jest dostępny bardzo dobry tutorial na YT, warto zastosować rady z jednego z komentarzy, gdzie użytkownik dodał parę wskazówek.

Offline dpawwel

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #173 dnia: 27 Grudzień 2023, 16:53:54 »
Właśnie nie do końca mam ochotę grzebać w nowym ekspresie... Podobnież wynika to z dostosowania do saszetek ese. Niestety ta informacja umknęła mi przed zakupem.

Może jest już na forum ktoś kto robił regulacje? Wg tutorial z YouTube nie jest to trudna operacja, ale nigdy nie wiadomo ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #174 dnia: 27 Grudzień 2023, 19:38:20 »
Podobnież wynika to z dostosowania do saszetek ese.
Wątpię, aby ziarna były tak drobno zmielone w saszetce, chyba że ten papier stawia taki opór, że należy go potraktować większym ciśnieniem.
》tertium non datur《

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #175 dnia: 27 Grudzień 2023, 19:47:47 »
Może jest już na forum ktoś kto robił regulacje? Wg tutorial z YouTube nie jest to trudna operacja, ale nigdy nie wiadomo
Tak, ja robiłem, zeszło około 40 minut. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego śrubokręta: śruba jest wykonana bodajże z mosiądzu i bardzo łatwo zrypać jej łeb. Niektóre są zaklejone klejem, więc należy podgrzać delikatnie palnikiem (wszystko to jest napisane w tym obszernym komentarzu pod filmem).

Offline dpawwel

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #176 dnia: 28 Grudzień 2023, 11:43:54 »
Wątpię, aby ziarna były tak drobno zmielone w saszetce, chyba że ten papier stawia taki opór, że należy go potraktować większym ciśnieniem.

Ciężko powiedzieć... ;) Wygląda na to, że większość (wszystkie?) Victorie są ustawione tak samo, także raczej nie jest to przypadek.
Ogólnie z ekspresu jak na razie jestem zadowolony, chociaż dopiero zaczynam swoją przygodę z espresso po latach picia alternatyw.

Może przy okazji drugie pytanie do użytkowników - jaką temperaturę w bojlerze macie ustawiona? Fabryczne 95*C? Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że offset boiler-grupa to około 8*C? To dawałoby ok 88*C temperatury parzenia. To wartość raczej dla bardzo ciemnych wypaleń, prawda?

Offline manos.csw Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Timemore Sculptor 078s
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #177 dnia: 28 Grudzień 2023, 21:01:16 »
Źle rozumiesz ustawienie offsetu. Jeżeli offset masz ustawiony na 8C i ustawione 95C, to PID będzie próbował trzymać temperaturę 103C na bojlerze.

EDIT: Źle przeczytałem, dobrze rozumiesz, ale wydaje mi się, że domyślnie offset nie jest zerowy, więc temperatura na grupie będzie wyższa niże te 88C dla ustawienia 95C.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2023, 21:10:57 wysłana przez manos.csw »

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 566
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #178 dnia: 28 Grudzień 2023, 21:21:58 »
Przeważnie temperaturę bojlera kawy ustawiamy taką jaką chcemy żeby woda miała w grupie. Offset jest po to żeby ekspres ustawił temperaturę w bojlerze aby dotarła do grupy taka jaką ustawiłeś na PID, w ekspresach z bardziej rozbudowaną elektroniką można zmieniać wartość offsetu żeby skalibrować temperaturę dokładnie do warunków i temperatury pomieszczenia w jakich ekspres ma pracować.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2023, 21:32:29 wysłana przez Artisz »

Offline Furgalad

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Nivona Cafe Grano 130
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #179 dnia: 30 Grudzień 2023, 12:01:54 »
Od tygodnia próbuje się nauczyć robić esspreso w Victorii.

1.Jaka może być przyczyną uzyskiwania małej ilości naparu?

*Młynek Mignon Specialita
*Kawa Brazyliana Blue Orca, wcześniej robiłam z niej przelewy
*Doza 10g w pojedynczym sitku, dotąd ciastko przyklejało się do prysznica, albo było błoto, ostatnie 2x się nie przyklejiło, jest nieco wilgotne, o konsystencji cremy nie ma mowy
*Uzyskuję 15 g naparu i to licząc ok. 40 s. od pojawienia się pierwszej kropli

2.Od którego momentu liczycie czas ekstrakcji?
- z licznikiem z ekspresu czy z pierwszą kroplą, u mnie to różnica ok 10-12 sekund zanim coś zacznie lecieć, czy to jest ok, że tak późno pojawia się napar?

3. W ilu stopniach spienianie mleko? Temperatura w oryginalnym ustawieniu  to 135 st., nie udaje mi się dobrze spienić, mleko bardzo szybko łapie wysoką temperaturę i muszę kończyć, może 135 to za dużo? Ilość mleka na 1 kawę- ok. 150ml.

4. Czy 95 st. Na ekstrakcji to jest ok? Czy zmieniać to na niższą?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi