Autor Wątek: Pierwszy młynek all round: 1zpresso vs Timemore vs KINGrinder -paraliż decyzyjny  (Przeczytany 2171 razy)

Offline dewlap12

  • Wiadomości: 6
Dzień dobry,

​Od jakiegoś miesiąca szukam pierwszego młynka do kawy. Po przeglądnięciu internetu stwierdziłem, że pijąc jedno ,,cappuccino'' i 1-2 czarnej/,,espresso'' dziennie na ten moment, nie ma sensu kupować młynka elektrycznego.
Obecnie posiadam zmodyfikowaną (dysza do spieniania i sitka bezciśnieniowe) DeLonghi Dedica EC685.BK, ale za jakieś 6 miesięcy planuję nabyć coś lepszego, a po nabyciu młynka testować różne rodzaje kaw.
​Jeśli chodzi o młynek zależy mi głównie na trzech rzeczach: szybkości mielenia, jakości i cenie (chciałbym uniknąć cła, więc cena młynka powinna być <150 EUR).
Również jeśli stwierdzę w trakcie użytkowania, że jednak nie chce mi się kręcić korbą i np. pitych kaw będzie więcej to, żeby była możliwość w miarę bezproblemowej jego sprzedaży.

​Oto lista modeli jakie rozważałem wraz z zaletami i wadami jakie udało mi się zebrać:
​1) 1zpresso X-PRO​: +cena, zewnętrzna kalibracja, all round; -40mm żarna (wolny),
​2) 1zpresso JX-PRO​: +kalibracja na górze, żarna 48mm, większy pojemnik, all round; -gumowy uchwyt luzujący się po krótkim użytkowaniu (gdyby nie ta wada wziąłbym ten),
​3) 1zpresso J-MAX​: +zewnętrzna kalibracja, większy pojemnik, 48mm żarna; -cena,
​4) 1zpresso JE-PLUS​: +47mm żarna, kalibracja na górze, większy pojemnik; -wolny, cena,

z racji, że dla poniższych (tańszych) młynków jest dużo mniej informacji: czy ktoś z Was miał, któryś z nich i może go polecić/odradzić także porównując je do 1zpresso (w kontekście moich wymagań)?
​5) Timemore Chestnut X​: +dwustopniowa regulacja; -mało informacji w sieci,
​6) Timemore Chestnut X Lite​​: +cena ; -mało informacji w sieci,
​7) KINGrinder K4​​: +cena ; -mało informacji w sieci,
​8) KINGrinder K6​​: +cena ; -mało informacji w sieci​.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Patrząc przez pryzmat wielkości żaren, większe żarna pozwalają szybciej mielić, ale przy jaśniejszych wypalach mielenie może być dużo bardziej problematyczne, oczywiście średnie/ciemniejsze nie powinny sprawiać problemu. Mimo wszystko nie wiem czy nie lepiej było by od razu zainwestować w coś zmotoryzowanego, jak nie boisz się "Chińczyków z Ali" to coś takiego https://a.aliexpress.com/_EIba8ud na promocję 11.11 które właśnie mineły, było do wyrwania za bodajże 190$ +cło (czyli pewnie 100/150zł). Być może będą jakieś promocje na BF i będzie się dało w fajnej cenie kupić.

Offline dewlap12

  • Wiadomości: 6
Jeśli chodzi o:
-ziarna to będę celować w średnio i ciemno palone,
-nie boję się Chińczyków z ali, ale tylko jeśli chodzi o ręczne. Jeżeli rozważałbym zakup elektrycznego to zamawiałbym w Polsce lub Europie.

Na ten moment nie chcę ,,kupować Mercedesa jeśli nie wiem czy jazda samochodem mi się będzie podobać''.

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Na ten moment nie chcę ,,kupować Mercedesa jeśli nie wiem czy jazda samochodem mi się będzie podobać''.
Brzmi rozsądnie. Dobry młynek ręczny odsprzedasz z minimalną stratą.

Nie podpowiem Ci który młynek jest lepszy, ale zwrócę uwagę że skoro kupujesz młynek by się przekonać jak to jest to niekoniecznie musisz wybrać doskonale. Prawdopodobnie każdy z powyższych wyborów będzie dobry. A wybór dobry i dokonany jest dużo lepszy niż brak wyboru.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
W takim razie wg mnie wygrywa j-max, teraz był do kupienia za 151$ z już wliczonym vatem, więc pewnie na dniach przy bf powinien być w podobnych pieniądzach.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Miałem kiedyś  Timemore Chestnut ale bardzo niewygodne w użytkowaniu  w stosunku do jasnych ziarenek. Ogólnie  krótka przygoda, do tego dochodziło  długie  mielenie. Jakoś  się  nie polubiliśmy  🙂 Młynek  1 zpresso  jx pro bardzo solidny  i do tego  fajna regulacja  od góry. Do tego demon szybkości, czasami  używam go w pracy jak potrzebuję coś na szybko do szklanki dla znajomego. Co do tej gumy to bym się  nie przejmował  , tragedi  nie ma.

Offline dewlap12

  • Wiadomości: 6
W takim razie będę polować na J-MAX a w drugiej kolejności na J-PRO skoro nie jest tak źle z tą gumą.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Masz promocję BF na amazonach europejskich na 1zpresso -15%.

Offline dewlap12

  • Wiadomości: 6
Masz promocję BF na amazonach europejskich na 1zpresso -15%.

Na te co chcę kupić nie ma.

Offline dewlap12

  • Wiadomości: 6
Na aliexpress znalazłem takiego J-Maxa jak w załączniku, ale ma jakieś defekty fabryczne. Jak myślicie zamawiać? Czy poszukać innego?
Zrzut ekranu 2023-11-23 090955.jpg
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2023, 09:16:17 wysłana przez dewlap12 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi