Autor Wątek: Kapsułka wielorazowa Delta Q  (Przeczytany 661 razy)

Offline Jasiu_00

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Delta MilkQool
Kapsułka wielorazowa Delta Q
« dnia: 30 Listopad 2023, 14:55:15 »
Witam, jestem świeży w tym temacie i nie za bardzo wiem, ale mam pytanie czy ktoś korzystał z kapsułki wielorazowej do ekspresu Delta Q? Chciałbym trochę przyoszczędzić na kapsułkach i z racji, że one nie są tanie to zastanawiam się nad taką kapsułką. I pytanie czy opłaca się to? Bo niektóre opinie wskazują na to, że to jest dobry zakup, a inne, że nie opłaca się tego kupować i że bez sensu. Na youtubie widziałem filmiki, ale to sprzed 3/4 lat więc może się coś zmieniło w jej wykonaniu. Miał ktoś do czynienia z taką kapsułką w ostatnim czasie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kapsułka wielorazowa Delta Q
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2023, 17:46:06 »
Najporządniejsze kapsułki to te zakręcane, całe z metalu-inoxa. W zestawach jest też nawet przyzwoity metalowy tamper. Do tego świeże ziarna, w miarę dobry młynek ręczny czy elektryczny i można uzyskać zadowalające rezultaty.
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kapsułka wielorazowa Delta Q
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2023, 13:50:41 »
Pewnie coś takiego (inny ekspres niż w temacie): https://tiny.pl/c2lhj ciekawe jak z temperaturą zaparzania, czy nie zbyt niska ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5225
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kapsułka wielorazowa Delta Q
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2023, 14:06:37 »
Kapsułkę ewentualnie można podgrzać przed zaaplikowaniem mielonki. Tak czy siak nie oczekujesz z tego typu ekspresów naparu jak z kolby.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi