Autor Wątek: Timemore C3 - krótka recenzja  (Przeczytany 26664 razy)

Dawid1144

  • Gość
Timemore C3 - krótka recenzja
« dnia: 26 Sierpień 2022, 13:00:32 »
Dostałem na testy młynek Timemore C3 -  podzielę się wrażeniami, może komuś się przyda.

Sporo osób zadaje sobie pytanie czy warto wymienić model C2 na C3.

Model C2 był moim pierwszym ręcznym młynkiem. Później dorobiłem się jeszcze kilku, więc mam pewne porównanie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że mielił naprawdę nieźle. Bywało że przy bardzo twardych, jasno palonych ziarnach do alternatyw mielił z trudem, ale nigdy nie zawiódł. Trzeba mu jednak oddać że był dość szybki i zapewniał przyzwoitą jakość przemiału.

Dzisiaj dotarł do mnie jego naturalny następca,  model C3. Jego żarno trochę się różni, jest zrobione z innego materiału, ze stali SUS 420 oraz ma specjalne ostrza w górnej części które wstępnie tną ziarna ( system spike to cut). W założeniu taki zabieg ma sprawić, że będzie mniej pyłu oraz mniejszy opór przy mieleniu. Miałem okazję zapoznać się z tym systemem, mam od jakiegoś czasu młynek Timemore X w którym również są takie ostrza i wrażenia są bardzo pozytywne.
Model C3 ma również bardziej stabilnie osadzone żarno. W C2 wyczuwałem minimalne luzy, niewielkie ale jednak. Tutaj nie czuję luzów chwytając za oś. Dobra stabilność przekłada się w młynkach na lepszy przemiał i bardziej równe cząstki. Zauważalnie inaczej chodzi też regulacja. Kliki wchodzą tak bardziej "twardo", jeśli ktoś używał kiedyś Comandante i wie jak pracuje tam pokrętło do regulacji,  to jest to coś w tym kierunku. Młynek może też mielić bardzo drobno, nawet do espresso, chociaż w praktyce regulacja jest za mało precyzyjna żeby sprawdził się do tej metody. Gdyby było 2 razy więcej klików, to coś by z tego było.

Z zewnątrz młynek wygląda chyba tak samo. Obudowa ma identyczną, chropowatą powierzchnię jak poprzednik, dzięki czemu dobrze trzyma się go podczas mielenia. Korbką i pojemnik na zmielona kawę również wydaje się taka sama, więc odziedziczył po poprzedniku sprawdzone rozwiązania.

Jak mieli nowy Timemore C3 :)?

Gdybym miał napisać jednym zdaniem -  Zaskakująco dobrze jak na ten przedział cenowy..  Ale może rozwinę co się zmieniło względem poprzednika.

Poprzednik tego młynka, model C2 mielił szybko, ale bywało że opór był znaczy,  a że środka dochodziły świszczące odgłosy -  szczególnie przy twardych, jasno palonych ziarnach. Co prawda jakoś dawał radę, ale chyba każdy posiadacz ucieszyłby się gdyby opór był mniejszy a odgłosy przy mieleniu trochę inne. Jakość przemiału była dobra -  ale nie bardzo dobra,  nawet na oko było widać pewne odchyły w wielkości cząstek, choć jak na swoją cenę młynek był bezkonkurencyjny, to jednak do ideału trochę mu brakowało.

Pod tym względem model C3 robi kilka kroków do przodu. System 'spike to cut'  robi dobra robotę tnąc wstępnie ziarna na mniejsze kawałki co przekłada się na dużo mniejszy opór podczas mielenia. Nie słychać też znajomego świszczenia podczas mielenia. Jeśli chodzi o szybkość przemiału to jest podobnie,  młynek nadal szybko radzi sobie z mieleniem kolejnych porcji. Większy opór pojawił się dopiero przy mieleniu na 8 klikach, pod espresso,  ale to akurat zrozumiałe -  nawet drogie młynki mają pewien opór przy mieleniu pod espresso. Jeśli chodzi o samą jakość przemiału,  to jest naprawdę zaskakująco dobrze. Przemiał przypomina ten z trochę droższych młynków,  cząstki wyglądają dość równo co widać na zdjęciach i zauważalnie lepiej niż w przypadku poprzednika.

Producent deklaruje pojemność 25g -  i rzeczywiście udało mi się te 25g średnio palonych ziaren zmieścić.

resize1661511049098~2.jpg

resize1661511048855~2.jpg

resize1661511047957~2.jpg

resize1661511048325~2.jpg

resize1661511048593~2.jpg
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2022, 13:06:29 wysłana przez Dawid1144 »

Offline Fritzowski

  • Wiadomości: 23
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2022, 07:56:59 »
A gdzie można go najtaniej kupić?;)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1959
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2022, 21:54:29 »
Chyba u nas 

No to nie ma co czekać tylko trzeba go sobie jutro rano zamówić.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień 2022, 11:27:46 »
Czy tak jak przy C2 będzie wersja MAX?

Dawid1144

  • Gość
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień 2022, 18:08:56 »
Czy tak jak przy C2 będzie wersja MAX?


Nie słyszałem żeby miała być, ale może być coś o czym nie wiem :)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrzesień 2022, 10:39:55 »
Póki co wiadomo mi o wersji slim oraz pro, obie są u nas dostępne.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1959
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrzesień 2022, 17:21:05 »
No to nie ma co czekać tylko trzeba go sobie jutro rano zamówić.

Z jutra zrobiło się pojutrze i tak jakoś schodziło po drodze o czymś tam jeszcze myślałem, ale dzisiaj tytułowy młynek i u mnie zagościł.
Choroba jaki on mały, lekki nic trzeba się brać za ustawianie.

20220913_151646.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1959
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2022, 13:23:09 »
Producent deklaruje pojemność 25g -  i rzeczywiście udało mi się te 25g średnio palonych ziaren zmieścić.

Wczoraj usiłowałem zrobić to co zacytowałem i za diabła nie mogłem, skończyło się na tym że takiej kawy jaka jest na fotce weszło mi do młynka 21g.

20220917_154636.jpg

Fotka przekłamuje kawa nie jest taka ciemna, waga od Chińczyk też może mieć odchyłki ale nie aż takie.

Chyba że piszemy o dolnym pojemniku :) to na upartego te 25g. może i by tam upchał  :nienie:

20220917_155042.jpg

Młynek naprawdę fajnie i lekko mieli, kilka dni nie dotknąłem "elektryka" tylko teraz jak bym kupował kupowałbym inny kolor niż czarny, np. srebrny, chociażby dla tego że w srebrnym lepiej widzę ile kawy mam w pojemniku.

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 67
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2023, 17:04:22 »
Wiem, że to nie jest młynek pod espresso, ale mam pytanie czy pod aeropessowe "espresso" się nadaje, a dokładniej czy mieli zauważalnie szybciej niż Timemore C2, np. na 8 kliku?

Offline Mariusz44

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: bialetti, v60, frenchnpress,
  • Młynek: 1zpresso q2
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2023, 20:05:39 »
A C3 jest lepszy od 1zpresso Q2 ?? Bo mam q2 w pracy do aeropresu, a na wyjazdy bym sobie sprawił jakiś jeszcze jeden budżetowy ręczny młynek do PicoPresso. (Z q2 na jednym konkretnym kilku robię sobie pyszne espresso).

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 67
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2023, 08:38:27 »
Nie wiem czy C3 jest lepszy od Q2. Dla mnie ważne, że C3 jest teraz w dobrej cenie na aliexpress (240 zł).
Nie zależy mi na akości przemiału pod espresso (w każdym razie nie jest to priorytetem), ale na szybkości, bo mielenie na 8 kliku na C2 trwa kilka minut.
Chciałbym zejść do 1:30 mkasymalnie :D

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1959
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2023, 09:17:00 »
? a to nie będzie zależało od ilości i rodzaju wsypane kawy niż ilości klików.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 67
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2023, 09:38:16 »
Od ilości kawy do zmielenia na pewno też, zrozumiałe, że 10 g będzę mielił krócej na tym samym ustaiweniu niż 20 g.
Ale im drobniej to przecież też czas się wydłuża. Mielenie na 8 klik Timemore C2 trwa dużo dłużej niż na 16. Tak długo, że się odechciewa. Ty Jurku (jesteśmy imiennikami) masz lub miałeś C3 - jak długo mieliłeś na tych niskich ustawieniach?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1959
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2023, 10:00:57 »
Ty Jurku (jesteśmy imiennikami) masz lub miałeś C3 - jak długo mieliłeś na tych niskich ustawieniach?

Cześć imienniku :)
Tak mam jeszcze C3
Nie odpowiem Ci na to pytanie ? nie dla tego że nie chcę, ot nie znam tej odpowiedzi.
Ja kupując C3 od razu kupowałem go pod przelewy, bo pod espresso miałem już ręczny młynek.

20220913_151704.jpg

I tego C3 syn od razu ustawił mi pod przelewy sugerując się tym przemiałem co uzyskiwałem w młynku SAGE.
I tak mam cały czas, ja tego nie dotykam, nie znam się to i nie ruszam.
A teraz jak mam elektryka pod przelewy to C3 siedzi w szafie.

Sumując nigdy nim nie mieliwem w okolicy espresso. tak że nie wiem jak by to szybko poszło.


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi