Autor Wątek: Wyciskarka do soku  (Przeczytany 139403 razy)

Offline basket4rap

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #285 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:04:07 »
Właśnie dlatego jeśli chodzi o jednoślimakową to skłaniam się bardziej w stronę Eldoma PJ400 którego można kupić już za niecałe 370 zł.
Zastanawiam się jednak czy jest duża różnica (i warto kupić) między taką a dwuślimakową jak np. Green Star Elite GSE-5000.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #286 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:10:00 »
Z pewnością ne uda Ci się uzyskać znacznie większych ilości soku. Jego jakość też nie będzie się dramatycznie różnić (o ile będzie jakaś różnica). Jak dla mnie jedyne argumenty przemawiające za "firmówkami" to jakość wykonania i materiały (choć z tym pierwszym bywa różnie). Dla spokoju sumienia kup to, na co Cię stać - z każdego wyboru będziesz zadowolony/niezadowolony.

Offline basket4rap

  • Wiadomości: 4
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #287 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:27:45 »
Jak się odniesiecie do tego co jest częścią opisu tej wyciskarki Green Star:

"Materiały bio-ceramiczne i magnetyczne

Materiały magnetyczne zastosowane w konstrukcji rdzenia wałków dają efekt silnego pola magnetycznego (ok. 2600 gauss) generowanego przez obracające się wałki. Kiedy sok przepływa przez pole magnetyczne molekuły wody zostają rozbite, co pozwala atomom łączyć się z innymi minerałami tj. wapń, potas, sód, czy magnez tworząc nową budowę molekularną. Dzięki temu uzyskujemy większą ilość minerałów, z których dobrodziejstw możemy korzystać przez dłuższy czas.

Tworzywo bioceramiczne z którego stworzona jest wyciskarka do owoców i warzyw Green Star, wykorzystuje energie kinetyczną obracających się walców, do wytworzenia drgań o częstotliwości drgań krystalicznie czystej wody. Dzięki temu opóźniamy proces utleniania soku, dłużej ciesząc się zdrowym, pysznym sokiem.

Oddzielanie pestycydów, chemikaliów czy metali ciężkich stosowanych do uprawy warzyw oraz owoców

Czy wiedziałeś o tym, że jabłko zostaje spryskane ok. 22 razy zanim trafi do sklepu? A marchew sklepowa uprawiana jest po to, aby oczyszczać ziemię? Dzięki zastosowanej technologii Green Star Elite, uzyskujemy soki w 70-80% pozbawione metali ciężkich z surowca i innych toksyn używanych w przemyśle spożywczym. Dlatego polecamy i zachęcamy do wyboru naszej wyciskarki Green Star. Jeżeli zdecydują się Państwo na wybór innej wyciskarki, proszę pamiętać o zaopatrywaniu się wyłącznie w produkty ekologiczne, gdyż zamiast zdrowego soku, otrzymacie Państwo skoncentrowane koktajl pełen chemii."

Czy te maetiały magnetyczne faktycznie coś dają i "Dzięki zastosowanej technologii Green Star Elite, uzyskujemy soki w 70-80% pozbawione metali ciężkich z surowca i innych toksyn używanych w przemyśle spożywczym." tzn. jakiej technologii? Tej magnetycznej?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #288 dnia: 09 Styczeń 2017, 10:40:43 »
Jak dla mnie, to za taki wynalazek Nobel się należy i z fizyki i z chemii jak nic.

Pierwsze słyszę o rozbijaniu molekuł wody silnym polem magnetycznym. Rozbijanie na co? Na tlen i widór? Mnie, panie, innej chemii uczyli.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #289 dnia: 09 Styczeń 2017, 15:42:02 »
to nieprawda, bo znajomy sadownik spryskuje jabłka tylko 21 razy ;)
Opis, który przedstawiłeś wygląda jak jakiś bełkot marketingowy rodem z firm sprzedających garnki, pościele, odkurzacze wykonane w kosmicznej technologi opracowane przez NASA,a już na pewno kosmicznie drogie.
Moja firma mieści się na wsi i miesięcznie mam co najmniej  kilkanaście telefonów od firm zapraszających na spotkania w wiejskich świetlicach gdzie takie głupoty wciskają ludziom i chyba dobrze na tym wychodzą. Emeryci płacą za takie produkty równowartość kilku emerytur, a później nie mają na leki. Takie praktyki powinny zostać zakazane.

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #290 dnia: 09 Styczeń 2017, 19:20:36 »
Dla mnie brzmi jak opis działania homeopatii, z tą jej pamięcią wody. Cuuuuda, Paaaanie.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #291 dnia: 10 Styczeń 2017, 21:07:18 »
Dwuślimakowe są wydajne, ale gorzej z czyszczeniem. Jeśli soki chcesz robić raczej rzadko to ok.  Ale jeśli kilka czy kilkanaście razy w tygodniu,  weź pod uwagę ten ważny element. Wyciskarkę mam od niespełna pół roku a intensywność w robieniu soków nie spadła. Soki robię od 1 do 3 razy dziennie dla całej rodziny. A to  dzięki łatwości w czyszczeniu - inaczej już dawno bym się zniechęcił.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #292 dnia: 10 Styczeń 2017, 21:15:48 »
Do green star'a: rzeczywiście brzmi trochę jak sci-fiction. Z tą chemią jednak to prawda,  faszerują nią wszystko co się da. Cześć warzyw czy owoców kupuje bio, część staram się po prostu nieco oczyścić z tego dziadostwa. Moczę w wodzie z octem lub kwaskiem cytrynowym, potem w wodzie z sodą. Na koniec płuczę bieżącą wodą. Niestety takie czasy  :NO:

Offline patafil

  • Wiadomości: 2
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #293 dnia: 14 Luty 2017, 10:24:42 »
Wyciskarki poziome były dobre kilka czy kilkanaście lat temu,kiedy nie było pionowych.Choć wiem,że i dzisiaj są zwolennicy wyciskarek poziomych,to jednak zdecydowanie polecam wyciskarki pionowe które są lepsze pod każdym względem.Przede wszystkim nie trzeba jej myć za każdym razem,tylko wystarczy zrobić to na koniec dnia.Jak się często wyciska soki,to jest to bardzo komfortowe.Wyciskarka pionowa wyciska bez problemu każde nawet twarde warzywo czy owoc.Nie ma też problemu z produktami liściastymi(jarmuż,szpinak,pokrzywa itp.). Jest też cicha.Wyciskarka nie musi być droga.Ja kupiłem wyciskarkę Cooksense na stronie:www.222.pl i jestem zadowolony.Parametry ma zbliżone do topowych wyciskarek i sprawuje się super.Trzeba tylko pomału wrzucać produkty aby się nie zapchała.Wyciskarka jest koreańskiej produkcji. Czyli jakość przyzwoita. :ok:
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2017, 10:31:13 wysłana przez Maciek »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #294 dnia: 14 Luty 2017, 10:32:01 »
Dzień dobry,
Idź spamować gdzie indziej.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #295 dnia: 14 Luty 2017, 10:36:25 »
spam bo spam, ale ma rację pionowe są nowsze i mają dużo zalet do poziomyc
.
Poziome są wolne, ale mogą być bardziej wydajne, lepiej nadają się do liśći itp.
Ale do owoców/ warzyw twardych lepiej pionowe.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #296 dnia: 14 Luty 2017, 11:09:30 »
Dlatego wywaliłem tylko reklamę, a nie całego posta ;)

Offline kamilo23

  • Wiadomości: 5
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #297 dnia: 10 Maj 2017, 23:23:25 »
Czasem wrzuce jak mam czas film youtube.com/watch?v=pRarlhyW02Q&t=28s Jak na razie jestem zadowolony, zgłaszałem reklamacje miski bez problemu uznana. Wyciskarka od listopada pracuja prawie w każy dzień czasem po 2 razy.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #298 dnia: 12 Styczeń 2018, 21:32:48 »
Polecicie jakaś wyciskarkę/sokowirówkę za około 400-500zl? Mam taka za 130 zelmer Julita ale miąższ jest mokry po wyciśnięciu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wyciskarka do soku
« Odpowiedź #299 dnia: 12 Styczeń 2018, 23:03:16 »
Polecicie jakaś wyciskarkę/sokowirówkę
pytasz o 2 różne urządzenia, sokowirówka jest raczej do twardych rzeczy, wyciskarka do miękkich. Zależy co głównie chcesz przerabiać.

Mam taka za 130 zelmer Julita ale miąższ jest mokry
nic dziwnego, 250w to zdecydowanie za mało na sokowirówkę.
Poszukaj modeli z mocą ok. 1000-1200w. Jeśli chcesz wycisnąć jak najwięcej to należy nie pchać za wiele surowca naraz i co jakiś czas przeczyścić sito z włókien. Duża moc oprócz zwiększenia uzysku soku powoduje ponadto, że jest on gęstszy - przy 1000w siła odśrodkowa przeciska przez sitko również drobniejsze elementy miąższu. Polecam tego typu konstrukcje: http://www.philips.pl/c-m-ho/blendery-sokowirowki-i-roboty-kuchenne/liquid-health/sokowirowka-odsrodkowa ale tylko modele z największym silnikiem. Dodatkowo mają one funkcję samoczyszczenia. Przy twardych warzywach uzysk soku jest b.wysoki, na marchwi - sokowirówka 1000w dała uzysk soku 72%, wyciskarka dwuślimakowa 68% a jednoślimakowe zależnie od modelu ok. 45-50%.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2018, 00:27:31 wysłana przez grex »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi