Autor Wątek: Cremowe frustracje  (Przeczytany 2473 razy)

Offline Tadżko

  • Wiadomości: 29
Cremowe frustracje
« dnia: 10 Październik 2019, 21:15:49 »
Mozę warto byłoby ten temat poruszyć na grupie CD i zapytać co uczestnicy o tym myślą? Że usuwa się linki do wartościowych miejsc w sieci.

EDIT: Napisałem, zobaczymy czy mój post zostanie zakwalifikowany jako warty publikacji.


Pytanie nie jest do mnie, ale nie zgadzam się z Tobą. Na tym forum nie szerzy się edukacji kawowej na pewno nie na temat espresso.
Co do komercji której nie ma,  :mhh:  idzie ją wyczuć na km czytając to forum.
Dawno nie widziałem nowych wypowiedzi komercyjnych od Caffe Silesia, Akcesoria Baristy Rogera, a teraz nawet Coffeedesk milczy.
To gdzie jest ta forumowa kopalnia wiedzy, skoro nawet komercyjni użytkownicy o forum, powiedzmy delikatnie zapominają?  ;)
A może jej nie ma i nie było nigdy? Jest za to jedno wielkie szykanowanie np. dla osób pijących espresso z ciemno palonego ziarna. Szkoda, bo to jest ostatnie aktywne Polskie kawowe forum o które powinno się zadbać zaczynając od min. szacunku dla osób pijących kawy które w smaku nam nie odpowiadają.

Wiedza jest to pojecie względne.  ;) Minie min. 5 lat zanim to co nazywacie teraz kopalnią wiedzy o espresso zaczniecie korygować z powodzeniem.  ;)  Można również moje słowa traktować typowo dla osób które "szaleju" najadły się. 

Na koniec, daleki jestem od obrażania użytkowników tego forum. Jak kogoś obraziłem swoimi słowami, z góry przepraszam.

« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2019, 21:26:02 wysłana przez Tadżko »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2019, 21:32:45 »
Tak Tedi wiemy, że masz dużo zastrzeżeń do tego forum. My mamy jeszcze więcej do Twoich teorii, które nijak się mają do standardów zarówno tradycyjnego espresso jak i tych bardziej współczesnych. Nikt Ci nie odmawia, że kawa którą przygotowujesz może smakować Tobie i innym. Twoim argumentem na to, że ludzie tutaj nie mają wiedzy rozumiem jest to, że nie zgadzają się z Tobą. Cóż, chyba nic z tym nie możemy zrobić. Po prostu musimy uznać, że żyjemy w światach równoległych. Zastanawia mnie dlaczego tu wracasz z tymi wyrzutami, czy my Cię nawiedzamy żeby obalać Twoje teorie?
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2019, 21:36:57 wysłana przez krystians »

Offline Tadżko

  • Wiadomości: 29
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2019, 21:59:57 »
Zastanawia mnie dlaczego tu wracasz z tymi wyrzutami, czy my Cię nawiedzamy żeby obalać Twoje teorie?
Nie chodzi mi o teorie, ani nie zależy mi na racji w temacie, tylko żeby było przyjemnie dla wszystkich. Kawa a konkretnie jest smak i sposób przyrządzania, żeby łączył a nie dzielił ludzi. 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2019, 22:05:53 »
Myślę że ten wątek to nie jest miejsce na takie dyskusje. Górnolotnie brzmi, to co piszesz, ale nie widzę związku z Twoją dotychczasową działalnością na tym forum. 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2019, 22:06:24 »
Tyle chyba możemy zrobić: specjalny dział pt. "Caffe Crema czyli espresso nie espresso".

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2019, 22:10:08 »
Może Tedi vel Tadżko powinien żałożyć swoje forum albo szkołę gdzie będzie realizował tą swoją wersję kawy ponad podziałami. Myślę, że nam na tym forum odpowiada nasza wersja.

Offline Tadżko

  • Wiadomości: 29
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2019, 22:16:56 »
Myślę, że nam na tym forum odpowiada nasza wersja.

Obyś się tylko nie zdziwił.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Październik 2019, 22:20:37 »
Ładnie nabijacie ilość postów w tym wątku. I to bez udziału Deskowego !   :poklon:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Cremowe frustracje
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2019, 00:50:44 »
Obyś się tylko nie zdziwił.
Ależ ja się nieustannie dziwię, zupełnie nie obawiam się tego zjawiska, a nawet pielęgnuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi