Autor Wątek: Odpływ z tacki  (Przeczytany 3159 razy)

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odpływ z tacki
« dnia: 08 Październik 2020, 23:13:51 »
Może komuś przyda się takie rozwiązanie , koszt około 20 zł za wąż 12 mm,obejmy , kolanka oraz tuleje z kołnierzem(tu wiercimy otwór na grubość wewnątrz tulejki 10mm bo kołnierz jest pełen) + 10-15 zł syfon jak ktoś nie będzie mógł się podłączyć pod zlewem.
Otwór w blacie oraz w tacka. W tacke na silikon wklejamy metalową tuleje ,łączymy węże i kolanka i cieszymy się wygodą !!
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2020, 23:17:04 wysłana przez dembiec »

skansen

  • Gość
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2020, 23:25:42 »
Super rozwiązanie i realizacja   :brawa: Twoja Musica jest podłączona do wody na stałe?

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2020, 23:37:41 »
Tak , na stałe.

skansen

  • Gość
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2020, 23:41:52 »
Tak mi się właśnie wydawało :) Aż dziw bierze, że fabrycznie nie było takiego zestawu na odciek.. Dobra robota  [emoji106]

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik 2020, 08:26:33 »
Gratulacje! :brawa: W nowej kuchni (w trakcie realizacji) już wyprowadziłem sobie podłączenie do wody i odpływu w miejscu gdzie będzie stał ekspres. A jak z wygląda u Ciebie z potencjalnym wyciągnięciem tacki (odłączeniem od wężyka) i wyczyszczeniem jej tak bardziej raz na jakiś czas?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Październik 2020, 08:45:07 »
Aż dziw bierze, że fabrycznie nie było takiego zestawu na odciek..

Musica jest częściowo zaplanowana na odpływ. W najniżej położonym miejscu w tacce, ma zaślepiony otwór do podłączenia węża odprowadzającego ścieki.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Październik 2020, 10:38:16 »
Gratulacje! :brawa: W nowej kuchni (w trakcie realizacji) już wyprowadziłem sobie podłączenie do wody i odpływu w miejscu gdzie będzie stał ekspres. A jak z wygląda u Ciebie z potencjalnym wyciągnięciem tacki (odłączeniem od wężyka) i wyczyszczeniem jej tak bardziej raz na jakiś czas?
Ogólnie wąż idealnie trzyma się na metalowej tuleje ma ona 13mm wąż 12mm , dodatkowo w blacie jest ta czarna przelotka która ma średnicę 16mm tyle ile wąż i ona też trzyma , a od spodu są białe odpinane obejmy do rurek , odpinam jedna i ciągne  za kolano w dół z lekkim oporem schodzi wąż z metalu , jak duży opór smaruje i wchodzi jak i schodzi jak w masło , a nie spadnie bo podtrzymuje ta przelotka i obejmą białą pod blatem i sama sztywność węża

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Październik 2020, 10:40:28 »
Tak to wyglada

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik 2020, 10:52:07 »
Czyli ekspres jest trochę unieruchomiony i może być tylko w stałym miejscu, tak?

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2020, 11:00:43 »
Czyli ekspres jest trochę unieruchomiony i może być tylko w stałym miejscu, tak?
Jak masz przyłącze wody i odpływ teoretycznie tak,ale ja na początku zostawiłem tuleje z gwintem w środku i zrobiłem korek z śruby 10mm z uszczelka na 3\8 cała(taka pasuje), można zakręcić i tacka jest jak wcześniej , ale potem gwint został usunięty bo i tak nie będę się przemieszczać,  a dziura w blacie zostanie :) tu masz foto gwintu i zakrętki:) chyba że masz ekspres jak rocket gdzie przełączniki wybierasz zbiornik albo podłączenie pod wodę,  to zakrętka ma sens .

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Październik 2020, 11:20:28 »
Aż dziw bierze, że fabrycznie nie było takiego zestawu na odciek..

Musica jest częściowo zaplanowana na odpływ. W najniżej położonym miejscu w tacce, ma zaślepiony otwór do podłączenia węża odprowadzającego ścieki.
Tutaj sytuacja jest dziwna przewertowałem internet i nic nie znałem , dzwoniłem do beanbrothers nie wiedzieli nic o tym , ale w cenniku inplus znalazłem pozycję o odpływie , zadzwoniłem handlują nuova simonelli ponad 10lat nigdy nikt o to nie pytał na oczy nie widzieli.
Podobno jest, ale cała tacka nowa z około 500 zł i z fabryką było by się kontaktować , dlatego od puściłem .
WS ja właśnie myślałem , że ta co jest z ekspresem jest już gotowa do przyłącza odpływu, ale jak tam wąż założysz na to co wystaje pod tacką to nie przełożę przez otwór w stelażu ekspresu dlatego zrobiłem to do wewnątrz tej plastikowej tulejki co jest w tacce . Wydawało mi się, że to się wypycha ,że jest  to przygotowane ale musiałem to wywiercić.
Ogólnie coś wystaje ale po co to nie wiem , jak potrzebna jest nowa tacka. Dlatego postanowiłem , że zrobię to sam taniej i szybciej .

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik 2020, 11:46:26 »
W moim ekspresie jest trochę inny system i są dedykowane części które nie unieruchomiają ekspresu, ale rozglądam się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Podłączenie do wody zdecydowanie, nad odpływem jeszcze myślę.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Październik 2020, 13:06:47 »
W moim ekspresie jest trochę inny system i są dedykowane części które nie unieruchomiają ekspresu, ale rozglądam się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Podłączenie do wody zdecydowanie, nad odpływem jeszcze myślę.

Według mnie jak mozesz posiadać  przyłącze wody i szybko zmienić na zbiornik na wodę,  czyli dwie opcje , tacke wydaje mi się że było by trzeba też tak zrobic , do odpływu oraz do zamknięcia aby korzystać  w innym miejscu z zbiornikiem na wodę

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Październik 2020, 15:40:19 »
WS ja właśnie myślałem , że ta co jest z ekspresem jest już gotowa do przyłącza odpływu, ale jak tam wąż założysz na to co wystaje pod tacką to nie przełożę przez otwór w stelażu ekspresu dlatego zrobiłem to do wewnątrz tej plastikowej tulejki co jest w tacce . Wydawało mi się, że to się wypycha ,że jest  to przygotowane ale musiałem to wywiercić.
Ogólnie coś wystaje ale po co to nie wiem , jak potrzebna jest nowa tacka. Dlatego postanowiłem , że zrobię to sam taniej i szybciej .

Z tego, co w moim ekspresie widzę, nowa tacka, do zrobienia odpływu, w tym ekspresie nie jest potrzebna.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Odpływ z tacki
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Październik 2020, 20:48:57 »
WS ja właśnie myślałem , że ta co jest z ekspresem jest już gotowa do przyłącza odpływu, ale jak tam wąż założysz na to co wystaje pod tacką to nie przełożę przez otwór w stelażu ekspresu dlatego zrobiłem to do wewnątrz tej plastikowej tulejki co jest w tacce . Wydawało mi się, że to się wypycha ,że jest  to przygotowane ale musiałem to wywiercić.
Ogólnie coś wystaje ale po co to nie wiem , jak potrzebna jest nowa tacka. Dlatego postanowiłem , że zrobię to sam taniej i szybciej .

Z tego, co w moim ekspresie widzę, nowa tacka, do zrobienia odpływu, w tym ekspresie nie jest potrzebna.
Ja też uważam że głupota by było dac 5stowek za tacke , dlatego przerobilem tą co była i spełnia swoje zadanie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi